Busiarze na telefon

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz
Busiarze na telefon

Post autor: Lucky_Luke » 23 cze 2013, o 20:51

Witam, wpadłem na pomysł by zrobić (administracja zrobi :P ) aplikacje i/lub mobilną stronę na telefon :)

1. Mobilna strona busiarze.com.pl chyba każdy wie jak powinna wyglądać.
Internet w telefonie nie jest zbyt szybki a taka mobilna strona zaoszczędzi nam transfer i czas na ściąganie wcale nie potrzebnych obrazków itp. a każdy w wolnej chwili będzie mógł nas odwiedzić.

2. Aplikacja
Wyglądało by to mniej więcej tak:
Obrazek

Po kliknieciu np. na Ogólny przenosi nas na strone mobilną w dział Ogólny.
Aplikacja jak sama nazwa wskazuje jest zainstalowana na telefonie co jeszcze zaoszczędza nam czas na odpalaniu przeglądarki, wpisywaniu adresu itp.

Gdy nie wyłączymy tak do końca aplikacji a zostanie napisany jakiś post na forum wyświetli się "(1)" przy nazwie aplikacji (jak ktoś używa facebook messenger na komie to zrozumie o co mi chodzi) :)

Nie mam pojęcia czy zrobienie tego wszystkiego jest łatwe czy też nie ale to co mi chodziło po głowie przelałem na klawiaturę :D

Co wy na to ?
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Busiarze na telefon

Post autor: wichura » 24 cze 2013, o 02:09

Pomysł od siebie, czyli do aplikacji dodać obsługe GPS ( a większość ludzi posiada GPS w fonie już wbudowany)
a do aplikacji dodać listę "najbliższy NASZ parking" czyli, jak się zrobi listę parkingów "busiarze.com.pl" to będą one dostępne przez app mobilną, później tylko wbić w nawi taki adresik i ognia na spotkanie (możliwe) że z pozostałymi użytkownikami forum.
Można też do tej małej części z bazą danych, dodać opcję "melduję się" i podczas szukania najbliższego busowego parkingu, wyświetli ilość busiarzy (lub nawet lista nicków) którzy przez ostatnie np. 12h się tam meldowali.


Fajnie by było jako app mobilna całość ;) dobrze się zrzeszać :)
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Busiarze na telefon

Post autor: Lucky_Luke » 24 cze 2013, o 11:30

Twój pomysł wymiata :D

W nocy spać nie mogłem to trochę główkowałem co by tu się jeszcze przydało i myślałem by dodać coś w formie "zaczepki".

Czyli np. jedzie przed tobą znajomy busik to klikasz "zaczep" i u kierowcy przed tobą się koma odezwie.


Pomarzyliśmy to teraz trzeba trochę pogłówkować czy to jest wgl. wykonalne :)
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Busiarze na telefon

Post autor: Dekker » 24 cze 2013, o 11:58

No to Panowie ładne pomysły, natomiast będzie to ciężko zrealizować ponieważ stworzenie takich aplikacji wymaga nakładu finansowego.

W nocy spać nie mogłem to trochę główkowałem co by tu się jeszcze przydało i myślałem by dodać coś w formie "zaczepki".

Czyli np. jedzie przed tobą znajomy busik to klikasz "zaczep" i u kierowcy przed tobą się koma odezwie.


Pomarzyliśmy to teraz trzeba trochę pogłówkować czy to jest wgl. wykonalne
Jak to przeczytałem pojawił się uśmiech na mojej twarzy. Ciekawy pomysł natomiast tak jak wyżej pisałem.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
lukaszBdG
Posty:53
Rejestracja:27 kwie 2013, o 09:57
Samochód:Renault Master
Firma:Artnex Spedycja

Re: Busiarze na telefon

Post autor: lukaszBdG » 24 cze 2013, o 12:45

Pomysł Wichury mi sie spodobał,jakie konkretnie to sa koszta ?

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Busiarze na telefon

Post autor: wichura » 25 cze 2013, o 17:13

Postawić bazę danych można na serwerze forum, jeśli nie to nawet swój komputer udostępnie (mały transfer, ale wytrzyma).
Podejrzewam że są już jakieś gotowe skrypty, w których modyfikuje się tylko nazwy i kolorystykę aplikacji, obstawiam w okolicy 100-150 dolarów amerykańskich i wykonanie poprzez zlecenia na freelancer.com
To w przypadku app dla androida i midletu MIDP j2ma (Bo tylko Android ma problemy z midletami i w większości nie ma możliwości dograć obsługi j2ma)
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Busiarze na telefon

Post autor: Lucky_Luke » 25 cze 2013, o 19:00

Proponuje zrobić portal za nim dorobimy się mobilnego forum.

Najważniejszą jego cechą powinna być waga (jak najmniej ściągania strony czy jak to wam określić).
Gdy mamy lapka i super antenę w busie to nie mamy zbytnio problemów z forum ale gdy mamy do dyspozycji jedynie telefon to można się pociąć.

Np. stoimy gdzieś na zadupiu, neta ledwo co łapiemy, , straszne nudy to na forum popiszemy ale za nim ta cała strona się załaduje to 15min zleci ...

Jak ja bym to widział:
prosty, lekki portal z czatem i guzikami (buttonami) do mapek i innych przydatnych rzeczy w trasie

Czas na pisanie postów na forum będzie po powrocie lub gdy będziemy mieli super neta ;)

Nie wiem czy to dobry pomysł czy też nie ale coś w tym kierunku powinniśmy coś zrobić.

Wybaczcie, że zmieniłem posta (prędzej pisałem go na nowo) ale coś się stało i tekst zniknął a pojawiła się kropka.
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje zmian na forum”