Forum - słów kilka

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie
Forum - słów kilka

Post autor: MiroBusiarz » 7 lis 2014, o 11:14

Panowie!

Na Forum jestem od początku jego istnienia, obserwuję zachodzące zmiany. Przyznam, że ostatnimi czasy nie udzielałem się za bardzo z racji ciągłej jazdy. Od 1 listopada zamienilem 4 kólka busa na 5 kółek fotela spedytora i tak już chyba pozostanie. Przyjrzałem się baczniej całemu portalowi i....

MEGA WIELKI SZACUN za wkład pracy i zrealizowane pomysły, od małego forum przeobraziliście to miejsce w dość znany już portal branżowy, czasem nawet opiniotwórczy. Nie poddawajcie się!

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Forum - słów kilka

Post autor: Lucky_Luke » 7 lis 2014, o 17:41

Ode mnie także wielkie wyrazy szacunku od dawna jestem z Wami chociaż mało widoczny to takiego efektu pracy w krótkim czasie się nie spodziewał em :)
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
Drajwer
Posty:38
Rejestracja:9 paź 2016, o 17:33
Samochód:FiatDucato15r
Firma:Express :P
Uprawnienia:B
Lokalizacja:PL - Śląsk - Bytom

Re: Forum - słów kilka

Post autor: Drajwer » 9 paź 2016, o 21:57

Jest rok 2016 forum dalej istnieje, więc są szanse na dalszy rozwój forum. Wiadomo jak z czasem, każdy jest kierowca ale gdyby administratora i moderarprsy poświęcili 2/3h dziennie byłby porządek na forum, są posty na forum które wymagają już zamknięcia od 2014r. Wierzę że forum nabierze rozwój i będziesz tu więcej ludzi niż aktualnie :) wiara czyni cuda .
Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają:
kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
~magda_em

Stłuczki zbliżają ludzi.
Na­wet, jeżeli kierow­cy jadą w prze­ciw­ne strony.
~McClane

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Forum - słów kilka

Post autor: orys » 10 paź 2016, o 14:08

Drajwer pisze: są posty na forum które wymagają już zamknięcia od 2014r.
Uzasadnij dlaczego jakikolwiek post miałby wymagać zamknięcia?

Chcesz z tego forum zrobić takie gówno jak wagaciężka, gdzie moderatorzy decydują o czym wolno rozmawiać a o czym już "porozmawiano wystarczająco"?
Obrazek

Awatar użytkownika
Drajwer
Posty:38
Rejestracja:9 paź 2016, o 17:33
Samochód:FiatDucato15r
Firma:Express :P
Uprawnienia:B
Lokalizacja:PL - Śląsk - Bytom

Re: Forum - słów kilka

Post autor: Drajwer » 10 paź 2016, o 22:54

Ponieważ są pytania na które wystarczająco udzielono odpowiedzi, więc po co robić śmietnik?
Do po­rozu­miewa­nia się na drodze kierow­cy używają:
kierun­kow­skazów, świateł sto­pu i środ­ko­wego palca.
~magda_em

Stłuczki zbliżają ludzi.
Na­wet, jeżeli kierow­cy jadą w prze­ciw­ne strony.
~McClane

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Forum - słów kilka

Post autor: orys » 10 paź 2016, o 23:29

Drajwer pisze:Ponieważ są pytania na które wystarczająco udzielono odpowiedzi, więc po co robić śmietnik?
A kto będzie decydował o tym, czy dana odpowiedź jest wystarczająca?

Najlepszym wskaźnikiem tego jest to, że wątek umiera śmiercią naturalną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Forum - słów kilka

Post autor: Dychu » 5 lip 2017, o 21:36

Witam Panów,
No i mamy połowę 2017 i na dzień dzisiejszy nie ma wcale moderacji :-). Sprawdziłem tych co są mianowani i ostatnio byli przeszło rok temu... Niestety, moderacja jest niezbędna na każdym forum, może nie do zamykania wątków bo tu się zgodzę z orys, że wątki giną śmiercią naturalną i prawie w każdym , zawsze coś można jeszcze dodać, dopowiedzieć.
Natomiast jak są tematy dublowane lub idiotyczne pytanie, to takie powinny być usuwane ażeby nie powstało własnie jedno, wielkie gówno. Może czas założyć nowy wątek - Nabór na moderatorów - ustalić co należy usuwać, jak reagować i dbać ażeby forum miało wartość merytoryczną, lekkie sprzątanie i ruch na forum wskazane :-).

Przykład gówna : viewtopic.php?f=70&t=1174
viewtopic.php?f=63&t=1919&p=13880#p13880
A takich tu znajdę wiele więc może czas coś zrobić...dzięsiątki takich wątków znajdę no chyba, że forum idzie na ilość nie jakość :-), to sorry winetou :-). Tylko pytanie : komu ma służyć to forum w takim razie ?

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Forum - słów kilka

Post autor: orys » 7 lip 2017, o 00:32

No ja proponowałem nawet administracji, że się mogę tym zająć i czyścić forum z tych spamerów, co to piszą byle gówno tylko po to, żeby się im link w stopce zindeksował.

Powiedzieli, że "hm, hm, zobaczymy" i tyle było tematu. Moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić koniecznie, bo inaczej forum zdechnie. Za każdym razem kiedy tu zaglądam i widzę coś nowego to w 4 na pięć przypadków są to jakieś spamy tylko, aż się odechciewa...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Forum - słów kilka

Post autor: Dychu » 7 lip 2017, o 01:25

orys pisze:No ja proponowałem nawet administracji, że się mogę tym zająć i czyścić forum z tych spamerów, co to piszą byle gówno tylko po to, żeby się im link w stopce zindeksował.

Powiedzieli, że "hm, hm, zobaczymy" i tyle było tematu. Moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić koniecznie, bo inaczej forum zdechnie. Za każdym razem kiedy tu zaglądam i widzę coś nowego to w 4 na pięć przypadków są to jakieś spamy tylko, aż się odechciewa...
Prowadzę kolego 3 fora z czego jedno ma 80.000 userów więc nie napisałem tak sobie bo mi się nudzi :-), pewne rzeczy widzę z "urzędu" i czekam co admin zrobi, napisze. Jak ma być taka kupa i bezprawie, to założę 4 forum :-) i wtedy orys moderator globalny, już się tym zajmie :-). Tyle, że ja bazuje na profesjonalnych skryptach i serwerach, nie jakiś free kupach bo wiadomo, co tanie to gówno warte :-).
Pozdrawiam kolego.

P.S. Jeździłem w UK na solówkach dla UK MAIL BUSINESS POST ale nie wiem co to masz w oznaczeniu AfS :-), NIE WIEM CO TO :-).

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Forum - słów kilka

Post autor: jarekvolvo » 10 lip 2017, o 10:36

Powoli dochodzę do wniosku, że konieczna powinna być weryfikacja pierwszych wpisów na forum. Nie jest ono zbyt obszerne, więc eliminacja takiego spamerstwa, jak np. "kamil" nie powinna być trudna.. . Aby tylko miał to kto robić.... .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje zmian na forum”