Internet

Awatar użytkownika
swireksnacks
Użytkownik
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:29 mar 2013, o 17:36
Lokalizacja:Lublin, Lubelskie
Internet

Post autor: swireksnacks » 6 kwie 2013, o 14:56

Jeśli chodzi o neta w Pl to korzystam z WiFi na stacjach bądź z Plusa ale ten niestety działa tylko w naszym kraju, kupiłem uniwersalny modem pod USB i jak jestem na obczyźnie wkładam inną kartę i zazwyczaj coś tam łapie, słabo ale jest
swireksnacks

Awatar użytkownika
arturrroooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:5 kwie 2013, o 18:34
Uprawnienia:B,C
Lokalizacja:Mierzęcice

Re: Internet

Post autor: arturrroooo » 6 kwie 2013, o 19:37

A w francji skąd macie neta? :D
"Lepiej się wyspać jak się zabic"

Awatar użytkownika
Kamil_ols
Posty:11
Rejestracja:4 kwie 2013, o 22:27
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Olsztyn/Poznań

Re: Internet

Post autor: Kamil_ols » 7 kwie 2013, o 13:58

We Francji w każdej większej a czasem mniejszej mieścinie jest darmowe wi-fi z sieci SFR lub Free Wifi.Swego czasu chyba wszyscy Polacy mieli kod do obu sieci i właśnie te "wszyscy" okazało się gwoździem do trumny bo oba kody zablokowali i lipa.Znalazłem na jakiś francuskich stronach masę nowych kodów ale jak ostatnio byłem w FR to niestety żaden też nie działał.
Widziałem,że na Alledrogo jakiś koleś sprzedaje kody na te 2 sieci ale czy działają i jak długo to nie wiem.
http://allegro.pl/internet-kody-do-siec ... 72701.html
http://allegro.pl/internet-kody-sfr-wif ... 83312.html

Tak poza tym to są Mc Donaldy,stary sprawdzony sposób na neta.Czasem trzeba wejść do środka ale często jak dobrze staniesz to złapiesz na zewnątrz.

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Internet

Post autor: Maciek » 7 kwie 2013, o 15:07

Wi-Fi jest przeważnie ogólnodostępne, tylko problem występuje kiedy trzeba się połączyć z routerem. Moim zdaniem jest na to jedno proste rozwiązanie, a mianowicie wyposażenie się w zewnętrzną antenę Wi-Fi. Nie jest to droga sprawa a z pewnością pomaga w dostępie do sygnału internetowego.
Zdjęcie poglądowe:

Obrazek

Źródło: Allegro.pl
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
MiroBusiarz
Bus Team
Bus Team
Posty:99
Rejestracja:30 mar 2013, o 00:20
Samochód:Zepsuty
Firma:Krzak
Uprawnienia:B + ADR
Lokalizacja:[PZ] - Poznań Zadupie

Re: Internet

Post autor: MiroBusiarz » 7 kwie 2013, o 19:40

POLSKA - używam Playa (abonament tel+internet). Za modem do lapka robi mi komórka (E63, a od jakiegoś czasu iPhone). Tam, gdzie jest 3G, net chodzi w miarę, natomiast dużo jest miejsc, w których tego zasięgu brakuje. Jakiś czas temu zamówiłem sobie kartę AERO2 http://aero2.pl/. Za 27 PLN dostajemy kartę, nie trzeba płacić abonamentu, net jest za free. Jedyny mankament to prędkość, ograniczona do 512kBit/s, wystarczy to swobodnie do przeglądania poczty i forum:)

NIEMCY - Posiadam kartę SIM T-Mobile. de. Doładowuję ją raz w miesiącu kwotą 15EUR. Taryfa, z której korzystam to Xtra Card 10 Euro (przy zakupie karty SIM na stacji Aral, otrzymałem 10EUR na wykorzystanie+1 miesiąc netu za free, z limitem 200MB, po czym prędkość ograniczona do 64KBit/s). Obecnie mam możliwość dostępu do sieci za 0. 99 EUR dziennie (Xtra Handy DayFlat), ta opłata ściągana jest z konta po pierwszym połączeniu z Internetem danego dnia. Korzystam z tel. Nokia, mam tam zainstalowanego np. Skype'a, jadąc samochodem rozmawiam bez konieczności używania komputera. Nokia służy mi również jako modem dla netbooka przez BT. Ceny połączeń:
1. w ramach sieci T-mobile i Telekom - 0, 05E/min i 0, 05E/sms
2. do innych sieci niemieckich - 0, 15E/min i 0, 15E/sms
3. Xtra Handy DayFlat - 0, 99E/dzień, prędkość do 3, 6Mbit/s, faktycznie osiągalna to ok 1, 5-2Mbit/s, zasięg bardzo stabilny na terenie Niemiec.
Aktywacja po zakupie jest bardzo prosta - kasjer skanuje kod z karty, w zestawie jest numer ContentCard-Code zur Freischaltung, który podaje się przy rejestracji na stronie internetowej. Po wykonaniu tych czynności karta zostaje aktywowana i można z niej korzystać.
Dodatkowo, zakładając konto na T-mobile. de, otrzymuje się jako bonus 3E. Przez panel klienta można wygodnie zarządzać usługami, sprawdzić stan konta oraz doładować telefon. Doładowania dostępne na każdej Tankstelle, wystarczy podać sprzedawcy nr tel i kwotę doładowania - wpisuje do terminala i konto od razu doładowane. T-mobile oferuje fajny program partnerski - za każde doładowanie uzyskuje się procentowy rabat na zakup telefonu, jedyny warunek - zarejestrowana karta SIM. Doładowanie o wartości 15E - 1% zniżki, 30E - 5% zniżki.
Ogólnie - jestem bardzo zadowolony, wydaje mi się, że jest to dość korzystna opcja dla osoby przebywającej w DE.
Kolejna, atrakcyjna taryfa - Xtra Triple. Za 9. 95E/miesiac mamy darmowe rozmowy i smsy w sieci T-mobile i Telekom, poza siecią koszt smsa/rozmowy to 0. 15E, internet do szybkości 7, 2 MBit/s jest unbegrenzt.

AUSTRIA - korzystam z niemieckiej karty T-Mobile, opłaty za roaming są śmiesznie niskie, połączenia przychodzące kosztują 0.09E, net kosztuje 1.99E za dzień. Oczywiście darmowe WiFi, jeśli tylko jestem w zasięgu.

UK - na większości service net po WiFi jest darmowy, trzeba tylko podać jako nazwę użytkownika swój mail.

Awatar użytkownika
GoRoRaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:26 kwie 2013, o 18:58
Samochód:Renault Master 2013
Firma:SpeedyKurier
Uprawnienia:LicenceToKill

Re: Internet

Post autor: GoRoRaper » 27 kwie 2013, o 19:19

Maciek pisze:Wi-Fi jest przeważnie ogólnodostępne, tylko problem występuje kiedy trzeba się połączyć z routerem. Moim zdaniem jest na to jedno proste rozwiązanie, a mianowicie wyposażenie się w zewnętrzną antenę Wi-Fi. Nie jest to droga sprawa a z pewnością pomaga w dostępie do sygnału internetowego.

W dziale z ogłoszeniami pisałem, że mam właśnie do pogonki taką antenkę przy czym o charakterystyce dookulnej a nie kierunkową jak na Twoich fotkach... Mam nadzieję, że różnice nie są konieczne do wyjaśniania ? Nazwy o nich mówią

Awatar użytkownika
Paweltony
Posty:22
Rejestracja:31 mar 2013, o 16:43
Samochód:FIAT DUCATO PLANDEKA
Firma:SLG24
Lokalizacja:All Europe/Lubelskie

Re: Internet

Post autor: Paweltony » 28 kwie 2013, o 11:56

Wujek Paweł ;) Ma Kody Na neta w Żabolandii :P Jak By Ktoś chciał wiadomość PW 100% działają :)
Pozdrawiam
Paweł Woźniak
OUR LIFE WORTH MORE THAN ALL
Obrazek

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Internet

Post autor: wichura » 16 cze 2013, o 21:44

Ja korzystam z karty Lebara w niemczech, można kupić w większości marketów Penny.
karta po wsadzeniu jej do telefonu jest od razu aktywna i bez rejestracji można przez 2 miesiące korzystać z połączeń i internetu.
Koszt internetu to 9.90E /miesięcznie - 500MB transferu (jedyne ograniczenie to możliwości telefonu, jeśli chodzi o prędkość) po wykorzystaniu limitu, prędkość spada do 64KBit/s (mozolne, ale działa do nowego miesiąca).
"świeży transfer" od 1 każdego miesiąca (niezależnie kiedy odnawia nam pakiet, pobierając kasę)
pakiet automatycznie się odnawia, przypominają na 2 dni przed pobraniem pieniędzy z konta, w dniu pobrania, i jeśli nie mamy odpowiedniej kwoty doładowanej, to czekają jeszcze 2 dni z automatycznym odnowieniem.
Rejestracja przez internet, ja rejestrowałem na niemiecki adres - nie wiem czy na PL przechodzi prawidłowo.
Koszty połączeń:
Do Lebara - Free
Do innych sieci (łącznie z poł. do polski) pierwsza minuta 15c. każda następna 5c.
www.lebara.de

Działa tylko w niemczech, roaming internetowy nieobsługiwany.
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
obrotny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:17 lip 2013, o 16:57
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Legnica

Re: Internet

Post autor: obrotny » 17 lip 2013, o 17:33

A co sądzicie o mobilce ? Czy ktoś testował ? 750mb za 9,90 euro to najwięcej za jak najmniej

http://allegro.pl/karta-mobilka-interne ... 28661.html

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Internet

Post autor: bambo » 26 lip 2013, o 18:14

Ja głównie śmigam po Niemczech więc korzystam z Aldika 9,99 i 1500 MB na miesiąc, fakt ze trzeba się zarejestrować ale to nie problem :) A telefon moim zdaniem to lycamobile " Memory five i enter Siara i wszystko jasne " :)
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”