Nawigacja w Europie

Awatar użytkownika
Lucky_Luke
Użytkownik
Użytkownik
Posty:198
Rejestracja:1 kwie 2013, o 18:38
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Bydgoszcz
Re: Nawigacja w Europie

Post autor: Lucky_Luke » 25 kwie 2013, o 11:40

A co powiecie o Nawigacjach w telefonach komórkowych ?

Dla osób mniej podróżujących dla których nie opłacało by się kupować tradycyjnej nawigacji.

Jakie polecanie (z płatnych i tych darmowych) a o jakich nie chcecie sobie przypominać :)
Pozdrawiam
Lucky Luke
Szybszy Od Własnego Cienia !

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: Maciek » 26 kwie 2013, o 16:40

Lucky_Luke pisze:A co powiecie o Nawigacjach w telefonach komórkowych ?
Dla osób które raz na rok jadą nad morze i szukają adresu takie rozwiązanie pasuje. Inaczej to wygląda kiedy jesteś kierowcą zawodowym, a bezbłędne dotarcie do celu jest dla kierowcy istotną sprawą chociażby ze względu na czas, paliwo itp. Mój znajomy szukał kiedyś adresu na Węgrzech korzystając z nawigacji w telefonie. Pomijam już fakt, że jechał dużym zestawem a nawigacja wprowadziła go w centrum Budapesztu. Największym problemem było to, że zostało mu mało czasu na zrzucenie towaru, bo musiał kluczyć po ciasnych uliczkach, to na koniec w najbardziej nieodpowiednim momencie, zadzwonił telefon a nawigacja się zwyczajnie wyłączyła. Oczywiście nie zdążył na rozładunek a każdy chyba wie, że wiąże się to z karą za niedotrzymanie terminu.
Dlatego ja osobiście bym nie polecał, ponieważ telefon ma służyć do dzwonienia a nie do robienia zdjęć, kręcenia filmów, czy szukania adresów. Od tego są odpowiednie urządzenia.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
GoRoRaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty:24
Rejestracja:26 kwie 2013, o 18:58
Samochód:Renault Master 2013
Firma:SpeedyKurier
Uprawnienia:LicenceToKill

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: GoRoRaper » 26 kwie 2013, o 20:32

Bardzo ciekawa opinia Maćku, a najbardziej fantastyczne jest to, że oparta na przygodzie (epizodycznej) kolegi.
Jestem kierowcą od trzech lat i przerobiłem AutoMapę, której szczerze nienawidzę i nawet nie śledzę jak się rozwija zainstalowaną na urządzeniu Mio, TomTom'a, który poprzez swoje ograniczenia w konfiguracji (mało Ulubionych [tak wiem można do PIO, ale ja chce ulubione a nie POI], jeden punkt przelotowy] i kilka innych rzeczy nie przypadł mi do gustu. Później trafiłem na iGo Primo i zakochany do dziś jestem od pierwszego wejrzenia. Masa możliwości, świetna konfiguracja i doskonałe wyznaczanie tras w UE cieszy mnie i zadowala w pełni. Kiedyś straciłem urządzenie w wyniku awarii i chwilę jeździłem na telefonie z aplikacją Sygic... z braku laku byłem zadowolony, ale ma jedną wielką niedogodność - nie radziła sobie przynajmniej na posiadanym przeze mnie SE Xperia NeoV z wyznaczaniem dłuższych tras przy kalkulowaniu dużej ilości dróg (np. ok 500km z południa na północ Francji landem) i wywalała błąd w związku z czym na własną rękę trzeba było dzielić trasę na odcinki. Potem znalazłem iGo Primo na Androida i jeździłem na telefonie cały czas i właściwie jeżdżę do dzisiaj, choć dziś jestem trzeci dzień z nową słuchawką w trasie (SII) i ładowarka przy włączonym wyświetlaczu i odbiorniku GPS się nie wyrabia - prąd w baterii spada zamiast rosnąć. Kupię oryginalną ładowarkę Samsunga ale jeśli to nie pomoże to dla własnej wygody kupię sobie jakiegoś Larka czy GoClevera za "półtorej stówy", ale system tylko iGo Primo.

Awatar użytkownika
Fester
Posty:3
Rejestracja:2 lip 2013, o 09:19
Samochód:Peugeot 3.0 180 km
Uprawnienia:B

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: Fester » 2 lip 2013, o 10:03

I ja przyłączę się do zachwytów nad I Go Primo. Ja już korzystam z niej kilka lat. Jeszcze jak jeździłem do Rosji była jedyną nawigacją która prowadziła Cię za rączkę po tamtejszych drogach. A to z tej przyczyny iż inne firmy nie miały umowy z Rosyjskim operatorem systemu namierzania satelitarnego. Tak tak, Rosjanie nie korzystają z Global Positioning System tylko własnego : GLONASS - Globalnaja nawigacionnaja sputnikowaja sistiema i niechętnie udostępniali mapy i sygnał aby chronić rodzimych producentów oprogramowania. Teraz podobno się to zmieniło.
Co więcej jeśli chodzi o IGO 8 to ja osobiście w ustawieniach mam poustawiane masę pojazdu, wysokość i szerokość i nigdy nie poprowadziła mnie choćby pod za niski wiadukt.

Awatar użytkownika
darekzg
Posty:19
Rejestracja:22 cze 2013, o 21:35
Samochód:peugeot
Firma:polska
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zielona Góra

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: darekzg » 9 lip 2013, o 10:34

witajcie koledzy
ja od 4 lat smigam na igo a od 2 lat igo primo i powiem tak jezdzilem na tom tomie, automapie, i mam porównanie iz igo primo jest THE BEST:) wiec dla mnie inna mapa nie obrazajac kolegów jest do d4;)
darekzg

Awatar użytkownika
borat
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:30 cze 2013, o 10:07
Uprawnienia:b,c

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: borat » 9 lip 2013, o 15:23

Witam
Potrzebny link do sciągnięcia igo primo na windowsa ce 6




Forum nie propaguje piractwa //selwas

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: wichura » 11 lip 2013, o 03:54

Nie propagujemy na forum kradzieży oprogramowania, czyli tzw "posłodzonych programów do pobrania".
powinien być za takie prośby karny kut*s dla forumowicza który o to prosi i/lub w jakiś sposób rozpowszechnia kradzież.
Kupując - płacisz za wykonaną pracę projektantów aplikacji
jak Ty się poczujesz, kiedy nie zapłacą ci za Twoją pracę Borat?
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
PiotrekMiś
Posty:19
Rejestracja:29 mar 2013, o 22:06
Samochód:Citroen Jumper
Lokalizacja:Skalmierzyce k.Ostrowa Wlkp.

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: PiotrekMiś » 25 lip 2013, o 01:54

Panowie chciałem kupić nawigacje TomTom i co 4 miesiące trzeba aktualizować mapę przez neta i tu moje pytanie...
...jak myślicie opłaca się ją wziąć czy lepiej kupić inną navi i wgrać inną mapę?

Awatar użytkownika
bambo
Posty:316
Rejestracja:26 lip 2013, o 13:04
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A,B

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: bambo » 26 lip 2013, o 13:49

Ja jeżdżę koledzy na igo my way ,przedtem korzystałem z igo primo starszego i tez wszędzie dojechałem mam na karcie 8 GB dwie mapki właśnie Igo My Way i auto mapę także jak cos to przeskakuje :) Mam również bardziej profesjonalne na laptopa z przekaźnikiem bluetooth ,ale to już jak coś w razie "W" :) Testowałem praktycznie wszystkie teraz mam mieć nowego Mastera od Bosa z wbudowana nawigacja Tom Tom zobaczymy jak się będzie sprawować.Tamte mapki w/w maja ustawienia ciężarowe tu głównie chodzi mi o wysokość także polecam. Szerokości
Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego
Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości.
Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć... jest piękny


Masutatsu Ōyama

Awatar użytkownika
Darobdg
Posty:27
Rejestracja:16 cze 2013, o 10:53
Samochód:Jumper/c35s17
Uprawnienia:ab+e
Lokalizacja:Bydgoszcz

Re: Nawigacja w Europie

Post autor: Darobdg » 14 sie 2013, o 00:11

ja latam na TomTom live truck jako nawigacja stała ( dosyc dlugo liczy dluzsze odcinki)
wspieram sie IGO Primo 2 truck w telefonie ( rewelacyjna szybkosci i mozliwosc konfiguracji)
przetestowane w UE + uk oraz Rosja :D ocywiscie nie wyjade w trase bez mapy papierowej ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”