i Go dlaczego?

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
i Go dlaczego?

Post autor: Doktor » 21 sie 2018, o 20:47

zauważyłem, że ci, którzy najczęściej się na tym forum wypowiadają preferują i Go, mam pytanie dlaczego? sam go lubię i parę lat z nim jeździłem, ale odkąd nie ma oficjalnego wsparcia, a jedynie dystrybutorzy sprzętu i internet oferuje aktualizacje straciłem zapał do tej aplikacji.
Właśnie odebrałem nowe urządzenie, zamówiłem z i Go, bo to w zasadzie jedyny sposób aby oprócz kart z aplikacja z niezbyt sprecyzowanego źródła z internetu ją nabyć i wróciłem z pierwszej trasy, akurat jechałem S3 w trakcie przebudowy i tutaj była totalna porażka, miałem odpalone dwie aplikacje, w aucie mam Blaupunkta New York z Auto Mapa jako podstawowe urządzenie no i druga nawigacje normalnie wożoną w teczce, tym razem odpalona aby nowy zakup sprawdzić, no i jak już wspomniałem klapa, spróbujcie obronić swoje zdanie na temat w/w.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: i Go dlaczego?

Post autor: detectivus » 22 sie 2018, o 06:56

Witaj Doktorze,
Czemu iGo? Ano temu że chyba najlepiej układa drogi dla pojazdów ciężarowych do 3.5 to by o ponadprzeciętnych gabarytach. Zwykle nie prowadzi przez centra miast - co sygicowi zdążą się nagminnie, a AM czasem też.
Ma ona też dość czytelny interfejs i bardzo konfigurowalny - najnowsza AM i Tomtom wydają mi się być bardzo przeładowane informacjami na ekranie głównym.
Co do aktualizacji to mapy iGo wychodzą co kwartał oficjalnie na ich stronach - tylko wersja Truck jest wydawana na urządzeniach ale i tu problemu nie ma - jeśli korzystasz legalnie to musisz się trochę napracować - jeśli nie, to roboty jest jeszcze mniej :-)
Taka to specyfika tego systemu.
No i ma też niezłego traffica online.
Kiedyś używałem jej tak jak Ty - jako drugą do AM ale zżerały mnie koszta, więc już od ponad roku mam nieaktualne mapy w AM i musiała ustąpić miejsca Google'owi.
Tyle na tą chwilę :-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Doktor » 22 sie 2018, o 10:33

Piszesz, że są aktualizacje na stronie i Go, a właśnie z tego powodu, że oni już od dawna nie sprzedają samych aplikacji pod Win CE, sprzedają jedynie na telefony i tablety i niektórzy producenci samochodów korzystają z ich aplikacji, jest problem z aktualizacja.
Już po Twoim poście sprawdzałem jak się ma sprawa z moim nowym urządzeniem, oczywiście przez i Go nie aktualizuję swoje zabawki, zaraz będę dzwonił do dystrybutora, bo na aukcji nic nie było że to nie ma wsparcia i Go, pewnie się dowiem ze z jakiegoś FTP'a mogę mapy ściągać, a ja właśnie z tego powodu jakiś czas temu odszedłem od tej aplikacji, bo nigdy nie miałem pewności czy to co jest na tych FTP'ach to nie jakieś starocie.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Doktor » 22 sie 2018, o 12:33

Dodzwoniłem się, niestety na allegro nic nie pisało, a okazało się, że nie ma żadnej aktualizacji ani map nawet na swoim Ftpie, wiec mam aplikacje niby legalna bo producent ładował, ale bez żadnego wsparcia :(


Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Doktor » 22 sie 2018, o 20:30

Żaden z Twoich linków już nie działa, jak pisałem wiem, że są dostępne mapy, w odmętach netu pewnie się je znajdzie, ale nie na oficjalnej stronie i Go, a jak nie u nich, to nigdy nie wiadomo jak z ich aktualnością, a często jak się podliczy ile za nie trzeba płacić, cirka 70 zł wołają na allegro, za jednorazowe udostępnienie map , to się może okazać, że legalna Auto Mapa jest tańsza i wiem co mam.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Wolf » 23 sie 2018, o 13:37


Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Doktor » 23 sie 2018, o 20:48

Wolf, dziękuje za linki, ale zakładałem temat, aby podyskutować o tej aplikacji a nie jedynie uzyskać info gdzie map szukać :)

Podziękowałem, ale i ten link nie działa, choć może akurat ten to mój windows kastruje :)

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: i Go dlaczego?

Post autor: detectivus » 23 sie 2018, o 22:10

Wilku, żeby roboty antypirackie nie kasowaly tego w pół godziny to polecam zmienić nazwę folderu na jakąś dziwaczną i najlepiej spakować RARem z użyciem hasła.

Przyznam że sam chciałem sobie zrobić akt bo mam 17q3 a Sara na forach dawno nie dodaje.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: i Go dlaczego?

Post autor: Wolf » 24 sie 2018, o 11:01

to nie mój dysk, aczkolwiek sprawdzałem i bez problemu mogę pobrać plik z mapami, aczkolwiek lada moment wyskoczyć powinny 2018q2 to juz jakoś ten czas

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”