Na jakich mapach jezdzicie ?

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław
Re: Na jakich mapach jezdzicie ?

Post autor: JuniorS » 2 paź 2015, o 04:17

Na niemcy Becker, na Francję GoClever... Każda ma coś czego w innej nie będzie. A jeśli będzie to troszkę inaczej. Mapa mapie nierówna chociaż większość producentów korzysta z map innych. iGO to mapy TomTom-a... W zależności od rodzaju "mapy" różni się funkcjami ewentualnie graficznie... Niemniej jednak całość opiera się na mapach "Tomka"
Becker, Auto Mapa, i TomTom... Dalej Clever-y, MapMapy, Naviteq-i itd...

Śmiać mi się chce z navigacji wrzucanych do ciężarówek... Renault pcha Tomka do swoich pojazdów. MAN wymyślił MMT - Advanced lol system navi z kanałem komunikacyjnym o ruchu czyli Traffic (teraz Traffic Messenger Channel) :D - żeby się czasem z kimś nie skomunikować... Ani z kimś ani z czymś. Albo ja nie potrafię albo to nie działa. Walić takie "multifunkcje" a sama NAVI to też Tomek tylko w wersji Truck na szczęście :D
Więc co byś nie kupił będzie dobre...

A tak z innej beczki... Dobrze sobie radzi Sygic... Coraz bardziej popularna aplikacja navigacyjna. Mapy oczywiście TomTom ale oprawa i sam program (soft) fajnie wygląda. Sygic nie jest drogi. 15 - 30 euro na rok... Polecam sprawdzić.
iGO nie wiem kiedy wydało aktualizacje... Chyba jakoś niedawno. TZN 06-08.2015... Tak słyszałem. I słyszałem również że aktualizowali nic... Sam z resztą nie wiem :D

z opcjonalnym systemem nawigacji, kanałem komunikatów o ruchu drogowym Traffic-Message-Channel (TMC) oraz dużym wyświetlaczem, aż po wiele praktycznych schowków, każdy szczegół świadczy tu o ergonomicznej perfekcji.
Obrazek MANIEK !

Awatar użytkownika
adamnd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:144
Rejestracja:26 wrz 2014, o 16:00
Uprawnienia:B, B+E, C, C+E, KW
Lokalizacja:Wrocław

Re: Na jakich mapach jezdzicie ?

Post autor: adamnd » 2 paź 2015, o 16:42

JuniorS pisze:iGO to mapy TomTom-a...
Nie, jest dwóch głównych dostawców jeden to TomTom a drugi to HERE i wersje obu dostawców są dostępne dla IGO.
JuniorS pisze:Niemniej jednak całość opiera się na mapach "Tomka"
Becker, Auto Mapa, i TomTom...
Niestety nie opiera się na mapach TomToma, gdyż w AutoMapie mapę Europy dostarcza tylko i wyłącznie HERE a nie TomTom
Obrazek

Awatar użytkownika
JuniorS
Posty:98
Rejestracja:13 lut 2014, o 18:42
Samochód:MAN TGX 18.440
Firma:Trans Cargo
Uprawnienia:B,C+E
Lokalizacja:Wrocław

Re: Na jakich mapach jezdzicie ?

Post autor: JuniorS » 3 paź 2015, o 10:54

O widzisz. O iGO coś słyszałem że ma 2 dostawców map. Becker, Auto Mapa , Tom Tom chciałem napisać że oni korzystają z własnych map. Źle zmontowałem zdanie mój błąd.
O HERE nie słyszałem. Stąd pewnie dziwnota Auto Mapy :D

O ile w PL się sprawdzi tak za granicą im dalej tym gorzej jej idzie.
Chociaż Becker w PL znowu działa jak Auto Mapa we Francji :D Działa bo działa. Nie ma sobie równych natomiast w niemczech. W końcu to chyba niemiecka firma.
Obrazek MANIEK !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”