Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Awatar użytkownika
cubygl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:25 wrz 2016, o 20:26
Samochód:Renault
Uprawnienia:B
Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Post autor: cubygl » 18 lut 2017, o 14:36

Witam.

Posiadam aktualnie TomTom START 25M, ogółem sprawdza się dobrze ale jak wiadomo dla zwykłej osobówki. Myślałem nad dokupieniem taniego tabletu do około 200 zł i wgraniem na niego IGO(przekonuje mnie ustawienie tras dla samochodów półciężarowych i spersonalizowanie średniej prędkości z jaką się będę poruszał i na podstawie tego średni czas przyjazdu). Zastanawiałem się również nad opcją tzw "Live traffic", czyli jak wiadomo, omijania korków, to wszystko na czym mi zależy. Wiem, że są różne opcje, informacje, przez internet, wiem że działa też TMC(jeśli posiada się wbudowany lub zewnętrzny). Chodzi mi po głowie co lepiej się sprawdzi tablet z nawigacją, czy może tańsza nawigacja ale "odblokowana" z możliwością dogrania map. Wiadomo, że tablet dodatkowo to funkcja oglądania filmów itp, czego nie wiem czy posiadają tanie nawigacje. Czy któryś z kolegów ewentualnie mógłby podrzucić link do jakiś "sprzętów" i podać pokrótce za i przeciw ?

Dziękuje serdecznie z góry za każdą pomoc, pozdrawiam i SZEROKOŚCI !

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Post autor: Wolf » 18 lut 2017, o 18:00

Nie to żebym się czepiał, ale do navi potrzebujesz pewnego sprzętu, tablet może być noname, byle był szybki plus do tego markowa "10" karta, nic innego bo navi będzie ci fixować i się mulić

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Post autor: jarekvolvo » 18 lut 2017, o 21:01

Amen.
Do tego proponuję opcjonalnie, w zapasie - dodatkową navi , zupełnie osobne urządzenie z wgraną kopią posiadanej mapy. Różne dziwne rzeczy się zdarzają i nieraz jadźka potrafi zdechnąć w najmniej spodziewanym momencie - miałem tak z dwiema służbowymi - Peying i Bowl ( łba nie urywa, ale i nie narzekałem ). Padły mi w trasie jedna po drugiej - zawisły na amen. W zapasie miałem jeszcze mapę w netbooku, który z zewnętrznym odbiornikiem mógłby nadawać się do kierowania ogniem - chodzi, jak burza, klawiatura pomaga we wpisach, 10"ekran. Wada - problematyczne "umocowanie" w kabinie tak, by nie biegał po desce :)

Awatar użytkownika
cubygl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:25 wrz 2016, o 20:26
Samochód:Renault
Uprawnienia:B

Re: Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Post autor: cubygl » 19 lut 2017, o 14:53

Dzięki za odpowiedzi koledzy. Aktualnie również poluję na możliwość ogarnięcia TV "jakimś" odbiornikiem który można podpiąć do laptopa. Ktoś z was miał może styczność :P ?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Tablet z nawigacją czy nawigacja ?

Post autor: jarekvolvo » 19 lut 2017, o 23:42

Miałem takie cudo wielkości 1/2 pendriva, wpinane bezpośrednio w gniazdo USB w netbooku. Chodziło "jakotako", pewnie z e względu na mikrą antenkę - może z dużą "koroną" byłoby lepiej. Jednak to ustrojstwo grzało się masakrycznie - nie dało się utrzymać w palcach. W obawie przed uszkodzeniem lapka zaprzestałem używania... .
To było coś podobnego, tylko ciut mniejsze:
http://allegro.pl/tuner-dvb-t-do-komput ... 84863.html
Teraz w zasadzie nigdzie nie mam okazji do oczekiwania na załadunek, więc i na tv nie ma czasu... . Na wszelki słuczaj wystarczają mi filmy zgrane na lapka.... .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”