Jaka nawigacja?

Awatar użytkownika
paquito88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:10 sie 2013, o 12:35
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Re: Jaka nawigacja?

Post autor: paquito88 » 5 sie 2018, o 11:56

Panowie nie spinać się nie spinać :) Jeśli chłopak chce kupić navi za 4tys PLN to niech kupuje :)

Powiedzcie mi proszę na czym wy jeździcie? I nie chodzi mi o mapy tylko o urządzenie. Przymierzam się do zakupu urządzenia i nie wiem szczerze mówiąc co wybrać by np jadąc w okolicy drzew nagle nie zgubiło sygnału :) a co dopiero w tunelach. Również ważne dla mnie jest by szybko to działało a nie zastanawiało się tydzień jak wyliczyć trasę.

Mapy wlecą rzecz jasna Igo.

Ostatnio coś słyszałem o navitelu. W oko wpadł mi model MS700 ale jeśli ktoś go używa proszę o opinię.

Jestem również otwarty na inne propozycje, jeśli ktoś ma sprawdzone urządzenie. I dodam jeszcze, że nie chcę wydawać jak kolega 4tys na sprzęt hehe :) powiedzmy max 500zl.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: detectivus » 5 sie 2018, o 14:07

Uzywam urządzenia URoute F57 z androidem i iGo na pokładzie (z trafficem przez wifi, ma poza tym podłączoną kamerę cofania, stałe włączony wideo rejestrator w 720p.
Kosztowało ok. 500zl. W tej cenie nie oczekiwałem rakiety tylko wystarczającego kompromisu między wszystkimi funkcjami.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 5 sie 2018, o 14:28

detectivus pisze:Uzywam urządzenia URoute F57 z androidem i iGo na pokładzie (z trafficem przez wifi, ma poza tym podłączoną kamerę cofania, stałe włączony wideo rejestrator w 720p.
Kosztowało ok. 500zl. W tej cenie nie oczekiwałem rakiety tylko wystarczającego kompromisu między wszystkimi funkcjami.
Ostatnio zastanawiałem się nad TomTom 6250, ale kurcze jak pomyślę że mam wydać 2000pln a po 2-3 trasach będzie już porysowana i zdewastowana, bo przecież ciężko po odpięciu z szyby włożyć navi do etui to od razu mi się odechciewa. Póki co w autach navi z allegro 7" z igo i dają radę

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Ortalion Trenera » 5 sie 2018, o 19:55

Lenovo Yoga TAB 8 + Igo
Traffic nie jest mi potrzebny bo używam do tego Google na tel.

Awatar użytkownika
Koli
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:9 kwie 2018, o 21:05
Samochód:Fiat Ducato
Uprawnienia:B

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Koli » 5 sie 2018, o 20:36

Ja również mam URoute F57 z mapami iGo Na pierwszym wyjeździe wszędzie dojechałem + mała pomoc wujka Google. Wiec chyba jest to dość sensowne w stosunku do ceny jaką zapłaciłem 650 zł.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 5 sie 2018, o 20:45

Tutaj z traficem jest zagwostka, po taka sytuacja, wgrane igo na telefonie, do tego obok igo na ce, i jako trzecie google maps, teoretycznie wszystko ok, ale google co chwile sugeruje zmianę trasy, igo ce prowadzi tak jak byc powinno, a igo na andku z dostepem do netu widzi korki widmo. Później wracałem ta sama trasą i ce normalnie tak jak powinno być google juz sobie odpuściłem, a andek włsny świat przez centrum miasta ciągnie zamiast obwodnicą. Tak samo z dostępem do netu ściąga z autostrady bo zator, tylko że był on na przeciwległym pasie ;(. Dla tego tez bardzo chętnie bym tomka 6250 przetestował, być może faktycznie jest to czegos warte

Awatar użytkownika
RiseMom
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:22 sie 2018, o 08:57

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: RiseMom » 3 paź 2018, o 15:04

A co powiedzie na używanie nawigacji na smartphonach?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 3 paź 2018, o 16:30

RiseMom pisze:A co powiedzie na używanie nawigacji na smartphonach?
Sa i działają, Igo fajnie funkcjonuje, problemem jest LIVE, gdzie widzi korki widma, 3 raz mnie z autostrady zdjęła aż w końcu olałem komunikat o zjazdach i było ok, później wyłączyłem.

Awatar użytkownika
Marecki_s
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:7 lis 2018, o 21:49
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Marecki_s » 7 lis 2018, o 23:23

Szanowni koledzy. Nawigacja, jest jednym z dyżurnych tematów w tym światku. Osobiście mam dwa urządzenia. Jeden to Garmin, który ma już trochę ponad 10 lat i mapy dla osobówek. O dziwo dobrze sobie radzi na skandynawskich drogach, i drugi Tomtom Go Professional 6250 z mapami dla ciężarowych. Ten to dopiero skrzyneczka z cudami. Potrafi dużo, ma bardzo przydatną opcję traffic, która naprawdę działa a nie jest wodotryskiem producenta. Ważne, nie traci zasięgu nawet w norweskich tunelach. Ma obiecaną niby dożywotnią aktualizację map i jak do tej pory to działa. Oczywiście posiada wiele mniej, lub bardziej potrzebnych dupereli, o których możecie przeczytać na stronie producenta. To co ważne, to dokładnie prowadzi (duże, bo takim póki co jeżdżę), w razie potrzeby szybko można znaleźć parking, pompę, lub co tam kto potrzebuje.
Kupiłem ją jakieś pół roku temu i nie żałuję tych pieniędzy, ale mam też nowy, aktualny atlas map dedykowany ciężarowym, gdzie są podane wysokości wiaduktów, naciski na oś itp. Korzystając z papierowej mapy dojedzie się tak samo, a nieraz bez zbędnych i stresujących niespodzianek, oczywiście navi zdecydowanie ułatwia dojazd pod adres. Jakoś tak już mam, że gdy jadę pierwszy raz w jakieś miejsce, to po wprowadzeniu danych do navi, kontroluję wyznaczoną trasę z mapą papierową i zdarza się że koryguję nawigację.
Wiem że nastała era elektrocudów, ale koledzy, korzystajcie też z dokładnych map papierowych, to naprawdę ułatwia nam życie

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: jarekvolvo » 8 lis 2018, o 09:27

Kłaniam się nisko starej Gwardii :) Magiczne słowo "mapa papierowa" coraz rzadziej funkcjonuje wśród coraz młodszej rzeszy kierowców... nawet na tym forum zdarzały się głosy "a na co mi to " .. a potem płacz "Panowie, jak dojechać, bo mi jadźka klękła.." Mam nadzieję, że dziękim takim postom będzie można rozjaśnić nieco w głowach co bardziej sceptycznie nastawionych kolegów :) ;)
Miłego dnia :!: :!:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”