Jaka nawigacja?

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B
Jaka nawigacja?

Post autor: wiktor990 » 8 gru 2016, o 22:38

Jaka nawigacja? Jeżdżę w kraju Renault Master 10 ep i obecnie korzystam z nawigacji TomTom GO 5000 (dla osobówek) nie zawsze się sprawdza wiele razy wyprowadziła mnie na drogę, gdzie ledwie mieści się osobówka z rowerem bądź na wiadukt poniżej 2,5m. Proszę o podpowiedz jaką nawigację warto zakupić która będzie informować na bieżąco o sytuacji na drodze o fotoradarach i innych przydatnych informacji oczywiście w rozsądniej cenie.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 8 gru 2016, o 23:48

Jakakolwiek navi z win ce lub tableta z gps oraz kontakt z jakimś punktem i wgranie igo truck, problemy ze zbyt niskimi wiaduktami znikną w mgnieniu oka

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: wiktor990 » 9 gru 2016, o 00:50

Wolf pisze:Jakakolwiek navi z win ce lub tableta z gps oraz kontakt z jakimś punktem i wgranie igo truck, problemy ze zbyt niskimi wiaduktami znikną w mgnieniu oka
No tak to już wszystko wiem, czyli nic. Może inaczej nawigację porównywalną do TomTom Trucker 6000 tylko w niższej cenie.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 9 gru 2016, o 10:25

Bez komentarza, kup może taką po prostu najdroższą tak za minimum 2500 pln, no bo przecież cena świadczy o jej jakości, a tak na serio na upartego jakiś ogarnięty człowiek wgra ci spokojnie mapy na twojego tomtoma w wersji truck gdzie będziesz mógł wprowadzić parametry swojego samochodu, ale jeśli nadal się upierasz przy zakupie to może coś takiego
http://allegro.pl/nawigacja-gps-karmax- ... 23308.html
mam takie tylko w starszej wersji, jedynie sugestia jeśli będziesz chciał poza pl wyjechać musisz dokupić kartę minimum 8GB i tutaj najlepiej jakiegoś sandiska ultra, im szybsza karta tym navigacja działa lepiej, nie ścina się, nawet nie myśl o indeksie 4, tutaj nawet kilka minut potrafiła się trasa wyliczać, na 10 jest ok.
http://allegro.pl/gps-7-8gb-nawigacja-s ... 68970.html tutaj masz wariant do którego nie będziesz potrzebował karty
możesz także skusić się na coś takiego http://allegro.pl/nawigacja-gps-vordon- ... 97571.html, bardzo przydatne przy jeździe do tyłu, u siebie mam pomontowane do tego celu oddzielne zestawy dokładnie takie http://allegro.pl/zestaw-parkowania-kam ... 77875.html

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: wiktor990 » 9 gru 2016, o 23:40

Bez komentarza, kup może taką po prostu najdroższą tak za minimum 2500 pln....

Nie ma co tu się sprzeczać stroić fochów jest oczywistym, iż nie zawsze co najdroższe równa się najlepsze zaś tanie rzadko bywa dobre. Propozycje twoje porównując do TomTom Trucker 6000 słabe w moim przekonaniu może się mylę. Zastanawiam się nad zakupem jednej z dwóch nawigacji jedna to wspomniana TomTom Trucker 6000 druga to Garmin Dezl 770 LMT obydwie w porównywalnej cenie około 2000 tyś. złotych tylko którą?

Awatar użytkownika
Iglak
Użytkownik
Użytkownik
Posty:325
Rejestracja:11 lis 2014, o 19:50
Samochód:Superb
Firma:Własna
Uprawnienia:A, B
Lokalizacja:Łódź

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Iglak » 10 gru 2016, o 11:24

Stary, co to za kaśka za 2koła pln? Aaaa juz wiem, sama Ci rozplandekuje auto!
Z każdym dniem rośnie liczba osób które mogą mnie pocałować w dupe!

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Wolf » 10 gru 2016, o 11:58

wiktor990 pisze:Bez komentarza, kup może taką po prostu najdroższą tak za minimum 2500 pln....

Nie ma co tu się sprzeczać stroić fochów jest oczywistym, iż nie zawsze co najdroższe równa się najlepsze zaś tanie rzadko bywa dobre. Propozycje twoje porównując do TomTom Trucker 6000 słabe w moim przekonaniu może się mylę. Zastanawiam się nad zakupem jednej z dwóch nawigacji jedna to wspomniana TomTom Trucker 6000 druga to Garmin Dezl 770 LMT obydwie w porównywalnej cenie około 2000 tyś. złotych tylko którą?
Sorry, bo albo ja tutaj jestem chory, albo z tobą jest coś nie tak, jak masz nadmiar gotówki to idź i daj na jakiś szczytny cel

Ale może oświecę ciebie bo najwyraźniej nie ogarniasz rzeczywistości !!!

Czym jest nawigacja gps?
- Komputerem z wgranym konkretnym systemem operacyjnym i tak jak każdy komputer ma swoje parametry począwszy od taktowania procesora, określoną ilość pamięci operacyjne do określonej pamięci dyskowej

Rodzaje nawigacji z jakimi się spotkamy?
- Windows CE - notabene jeden z najbardziej uniwersalnych systemów
- Android - jw, z tym że jest mała komplikacja w niektórych softach nie da się ukryć przycisków systemowych które przysłaniają pasek ekranu
- TomTom - dział tylko i wyłącznie ze swoimi mapami
- Garmin - j/w działa we własnym świecie

Jakie mapy ?
- tutaj temat rzeka wybór jest olbrzymi z tym że z mojego doświadczenia 90% kierowców zawodowych korzysta z IGO TRUCK, 5% z TomTom, pozostała reszta z wynalazków

Wiec teraz krótkie pytanie jaki jest logiczny powód wydania 2000pln zamiast 200 czy też 300 ? SNOBIZM?

http://busiarze.com.pl/testy/test-navit ... nawigacja/

Sorry, ale wolał bym zdecydowanie kupić dwie szt tanich navi za 500 pln łącznie a za pozostałą resztę kupić sobie ekspres do kawy lub mikrofalówkę do auta, zdecydowanie był by to bardziej logiczny wydatek.

Kurcze nie mogę uciec się od porównania, ale moja nastoletnia córka naoglądała się kiedyś reklam i jak szedłem z nią na zakupy to non stop biegła do stoiska z wędlinami "Henryka Kani" no bo przecież ona tak pyszna jest i zdrowa ?? jeśli ktoś bez niej kupował wędliny to zawsze było pytanie czy to jest od "Kani", oczywiście było potwierdzenie. W końcu idąc ze mną do pobliskiego sklepiku ekspedientka przy stoisku mięsnym zapytała się czy dać to co zawsze, przytaknąłem, i jakie było oburzenie i zaskoczenie że zwykła kiełbasa kosztująca połowę ceny, smakuje jak "Kani".
Tutaj mamy dokładnie taki sam przykład naoglądałeś się kolego reklam, nawciskał ci ktoś kitów i tyle. Wg mnie na navi które ci wcześnie polecałem spokojnie pojeździsz wersja z pamięcią 8gb nie ma prawa się mulić, ale sa to tylko urządzenia elektroniczne i czy będzie to tomtom za 2000 pln czy tez navi z Biedronki za 150 zł spełni swoje zadanie a jedna czy druga ma się prawo zepsuć

Awatar użytkownika
orys
Użytkownik
Użytkownik
Posty:657
Rejestracja:19 sie 2014, o 02:13
Uprawnienia:B, C, Level D AFS,

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: orys » 10 gru 2016, o 16:31

Dokładnie, chociaż ja myslę, że on trochę trollował :) Wydawać 2000 na nawigację przy zarobkach busiarza (nawet z szóstką z przodu)...

Moja nawigacja mnie kosztowała 50 funtów - za 40 funtów kupiłem sobie na wyprzedaży poprzedni model tableta z tesco + uchwyt na ebay. Zainstalowałem sobie na tym here maps, jedyną wadą jest to, że nie ma opcji multidrop, ale na przerzutach to raczej nie jest problem.

Korzystałem z niej jak na razie we Włoszech, w Holandii, w Niemczech, w Polsce i oczywiscie w Wielkiej Brytanii. Nawiguje bardzo szybko, podaje kilka tras do wyboru, błyskawicznie (nawet na moim najtańszym z tabletów) przelicza na nową trasę kiedy skręcam nie tam gdzie trzeba... Ma nawet pozaznaczane jakieś tam przecinki leśne na Mazurach i ścieżki przez trawę na Hebrydach Zewnętrznych, to nie wiem, jaka nawigacja może być BARDZIEJ dokładna niż ta?

To troche jest tak jak z samochodami. Można jeździć maluchem, można jeździć autem średniej klasy z drewnem na desce rozdzielczej. Ale od pewnego momentu ładowanie więcej kasy w samochód nie ma innego celu niż snobizm. Bo co, jak będziemy mieć deskę rozdzielczą nie ze zwykłego drewna, tylko z mahoniu rąbanego w noc świętojańską przez nagie dziewice to on jakoś będzie lepiej jeździł? Jesli zamiast 3.8 do setki będziemy mieli 2.8 a prędkośc maksymalna zamiast trzy razy taka jaka jest maksymalna w naszym kraju będzie cztery razy taka to nam to zrobi na co dzień jakąkolwiek różnicę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dekker
Administrator
Administrator
Posty:416
Rejestracja:9 mar 2013, o 13:59
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: Dekker » 10 gru 2016, o 19:43

Tak jak wczesniej kolega Wolf napisał - http://busiarze.com.pl/testy/test-navit ... nawigacja/

Możesz sobie ustawić pojazd jakim się poruszać w tym wypadku ustawić "pojazd do 3,5t" - ustawiasz szerkość, wysokość oraz nacisk na oś. - https://www.youtube.com/watch?v=TPDFiWlHaxc i po problemie. Cena przyzwoita, dożywotnia aktualizacja map.
Pomogłem? Podziękuj http://www.facebook.com/pages/Busy-szyb ... 5746436100 <- Lubię to!
Czekamy na wasze wiadomości!
Zobacz również:
memyztransportu.pl - memy z transportu wzięte (typowy spedytor, Andrzej szofer kierowca zawodowy, widzimy sie na dżangłerze)
ebusiarze.pl - darmowe ogłoszenia o pracę dla busiarzy, kierowca międzynarodowy, kierowca krajowy, spedytor
odlotowe-skarpetki.pl - Kolorowe skarpetki,
Śmieszne skarpetki na prezent

Awatar użytkownika
wiktor990
Użytkownik
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:23 lip 2016, o 15:15
Samochód:BUS
Uprawnienia:B

Re: Jaka nawigacja?

Post autor: wiktor990 » 10 gru 2016, o 20:07

Może sprecyzuje o co mi chodzi:

1. Wyznaczanie tras dostosowanych do ciężarówek​.
2. Planowanie trasy z wyprzedzeniem w aplikacji MyDrive.
3. Dożywotnia subskrypcja TomTom Traffic.
4. Dożywotnia usługa Fotoradary.
5. Dożywotnie mapy dla ciężarówek.
6. Opcja nawigacji dla wielu pojazdów.
7. Karta SIM i pakiet transferu danych.

Jeżeli jest taka w cenie 200-300 złotych to bardzo chętnie kupię.

Wolf może tak więcej konkretów po co się rozpisywać wypisywać głupoty. Podałem dwie przykładowe nawigacje odpowiedzi nie otrzymałem tylko stek ogólników. Jeżeli uważasz, iż proponowana nawigacja jest lepsza to wskaż w czym jest lepsza gorsza. Wkład "Czym jest nawigacja gps?.." przeszedłeś samego siebie odpowiem Ci tak żarówka też świeci.

Iglak żadna nawigacja, którą posiadłem posiadam auta mi nie rozplandekuje, ale twoja to chyba śpiewa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”