Jaka nawigacja (urządzenie)?

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN
Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: FRONT242 » 17 sie 2014, o 16:21

Wolf pisze:3D3D3D po prostu sobie nie kpij, w IGO pokazuje ci nawet pasy ruchu na parkingach na UE, a w automapie co masz ?? trasę z pkt A do B, bo może masz tak samo jak w IGO kilka tras alternatywnych do wyboru, no zaraz ze śmiechu padnę, na AutoMapie jeździłem kiedyś wokoło komina, raz i tylko raz wracałem z unii na niej - karta z IGO padła, ciekawi mnie jeszcze TOMTOM z nim nie miałem do czynienia, z całej gamy programów do navi z którymi miałem do czynienia IGO jest OK, a szacun dla ciebie jak się męczysz z AUTOMAPĄ i twierdzisz że to to samo.
TomTom ma dokladne mapy na EU , mieszkalem kilka lat w .DE i kiedys jezdzilem tylko na TomTom .Obcykalem na nim cala Belgie i Holandie ,nigdy mnie nie prowadzal [cenzura] wie gdzie - naprawde wymiata . Moj stary model ( sprzed 8 lat ) ma spacjalna antenke do sciagania INFO na temat sytuacji na drodze - korki - wypadki - roboty na drodze . Zapomnialem jak to sie fachowo nazywalo , jakis tam LIVE system czy ki [cenzura] . Urzadzenie pokazywalo jakis nowy problem na drodze i proponowalo drogi alternatywne . System ten dzialal tylko w europie zachodniej , po przejezdzie przez polska granice juz nie dzialal . Problemem w TomTom jest to ze nie da sie zaplanowac trasy ... cos tam jakis FUCK UP jest od lat nie naprawiony i nie da rady od razu ustawic w navi np. warszawa - poznan - berlin - essen - bruksela itd . Trzeba wbijac na nowo jak sie dojedzie do celu - lipa straszna . W polsce TomTom jest OK na glownych drogach , na mniejszych czesto wpuszcza w maliny .

Zapomnialem dodac ze przed tomtom mialem BECKER , to bylo z 10 lat temu . Na EU smigal dobrze , w PL muka . Nie wiem jak teraz jest z BECKERem , co oni teraz tam wykumali ? . Po 2 latach BECKERA oddalem staremu , dziala do dzis na automapie . Obecnie jadac na EU mam 2 GPSy - MioSpirit z iGo primo i jako " emergency " TomTom z najnowszymi mapami . Automape uzywam sporadycznie na PL .
Warto wspomniec ze na urzadzenie TOMTOM nie da sie wgrac innych map , tomtom ma swoje mapy ( tak mi powiedzial ziomek co pracuje w puncie z gps-ami ) .

Troche tych GPSow i map przerobilem . Tak jak wczesniej pisalem , dla mnie iGO primo jest THE BESCIAK .
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: Wolf » 17 sie 2014, o 16:39

Wersja IGO Primo Truck jest rozszerzona o możliwość wprowadzenia parametrów auta czyli długość, wysokość, szerokość oraz DMC auta, dodatkowo mamy jeszcze klasyfikację ładunków ADR (oczywiście jest ona niedostępna w Automapie), IGO ma jeszcze fajną opcję (w opcji więcej w ustawieniach trasy) w której mamy funkcję "granice" co powoduje że jadąc np w alpach Włoskich nie wjedziemy przypadkiem na Szwajcarię

Awatar użytkownika
Chudy03
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:8 maja 2014, o 12:21
Samochód:Fiat Dukato 180KM 10
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Jarosław

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: Chudy03 » 17 sie 2014, o 16:43

Czyli bez problemu mogę jeździć na iGo Primo Truck ustawiając sobie parametry mojego Fiata i nie będę traktowany przez mapę jako ciągnik i naczepa? Dobrze zrozumiałem?
O funkcji z granicami sam nie wiedziałem, a w tej firmie, w której jeżdżę, jest to niemal niezbędne. Na automapie musiałem się męczyć czy pytać ludzi po parkingach, żeby ominąć np. Rosję (pytałem, bo jeszcze nie jestem doświadczony w takich trasach i nie wiem jakie miasta ustawiać, żeby omijać niektóre kraje)
Powoli zdobywam doświadczenie :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: Wolf » 17 sie 2014, o 16:51

Dokładnie tak, na moich 10EP jest rewelacja, jedynie we Włoszech w tunelach jest mega ciasno, z tego co wiem 2014.Q1 jest najnowsze. Popatrz a wyskoczy ci tu taki jeden i stwierdzi że IGO Primo Truck to to samo ca AutoMapa EU, widać nasz kolega ma doświadczenie i wie co pisze ale chyba jest bardzo oczytany skoro sypie cytatami z rękawa.

Awatar użytkownika
Chudy03
Użytkownik
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:8 maja 2014, o 12:21
Samochód:Fiat Dukato 180KM 10
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Jarosław

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: Chudy03 » 17 sie 2014, o 16:57

Każdy ma prawo do swojego zdania czy też swojej opinii.
Jutro chyba jadę kupić nawigację (bo we wtorek ruszam w trasę). Ale będę miał problemy z wyszukaniem dobrej, najnowszej wersji oprogramowania/map i instalacji tego wszystkiego aby działało.
Powoli zdobywam doświadczenie :)

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: FRONT242 » 17 sie 2014, o 16:59

Chudy , zrobilem foty z mojego iGo Primo TRUCK :

Wybierasz sobie typ pojazdu :
Obrazek Obrazek

Pozniej jak wybierzesz to klikasz na ikone z narzedziami ( w tym przypadku wybralem polciezarowke ) i masz takie opcje ustawiania :
Obrazek Obrazek Obrazek

Wiec jak ci ktos bedzie mowic ze automapa jest lepsza to niech spier.... na wagony :D

Tak czytajac te wypicny pisane przez 3D3D3D przychodza mi do glowy slowa mistrza JEDI z gwiezdnych wojen : " Pa­miętaj, że na­wet idiota ma pra­wo do te­go, aby opo­wie­dzieć swoją bajkę." :lol:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, o 17:28 przez FRONT242, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: Wolf » 17 sie 2014, o 17:01

DOKŁADNIE TAK

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: FRONT242 » 17 sie 2014, o 17:12

Wolf pisze:Popatrz a wyskoczy ci tu taki jeden i stwierdzi że IGO Primo Truck to to samo ca AutoMapa EU, widać nasz kolega ma doświadczenie i wie co pisze
Chlopak od 3 lat wozi mleko z mleczarni w Grajewie do Rucianej-Nidy . Ma do przelecenia 68 km , to wychwala automape bo by nigdzie bez niej nie dojechal :D
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: 3D3D3D » 17 sie 2014, o 17:34

Wolf pisze:3D3D3D po prostu sobie nie kpij, w IGO pokazuje ci nawet pasy ruchu na parkingach na UE, a w automapie co masz ?? trasę z pkt A do B, bo może masz tak samo jak w IGO kilka tras alternatywnych do wyboru, no zaraz ze śmiechu padnę, na AutoMapie jeździłem kiedyś wokoło komina, raz i tylko raz wracałem z unii na niej - karta z IGO padła, ciekawi mnie jeszcze TOMTOM z nim nie miałem do czynienia, z całej gamy programów do navi z którymi miałem do czynienia IGO jest OK, a szacun dla ciebie jak się męczysz z AUTOMAPĄ i twierdzisz że to to samo.
Kolego, każdy z tych programów ma jakieś wady i zalety. Użytkuję Igo i Automapę , i mogę stwierdzić, że są bardzo podobne. Automapa w stosunku do innych nawigacji na rynku jest stale aktualizowana (nowe wersje map przynajmiej co dwa miesiące) . Docenisz to jeżdżąc po naszych stale zmieniających się drogach. Niestety obsługi programu należy się nauczyć, jak obsługi pilota z telewizora. Odkryje wtedy przed tobą wiele funkcji, o których nie miałeś wcześniej pojęcia.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: Jaka nawigacja (urządzenie)?

Post autor: 3D3D3D » 17 sie 2014, o 17:44

FRONT242 pisze:
Wolf pisze:Popatrz a wyskoczy ci tu taki jeden i stwierdzi że IGO Primo Truck to to samo ca AutoMapa EU, widać nasz kolega ma doświadczenie i wie co pisze
Chlopak od 3 lat wozi mleko z mleczarni w Grajewie do Rucianej-Nidy . Ma do przelecenia 68 km , to wychwala automape bo by nigdzie bez niej nie dojechal :D
Widzę, że spotkałem kolegę z mleczarni-dystans się zgadza.
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”