CB radio pomoc

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.
Re: CB radio pomoc

Post autor: Maciek » 29 gru 2013, o 00:35

W przypadku przeciągania kabla z podsufitki przez słupek najprościej było by zdemontować jedno i drugie. Roboty w sumie nie tak dużo. Można by było też drutem przeciągnąć kabel, ale w tym przypadku to raczej ciężkie zadanie i łatwiej Ci to będzie odkręcić.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
Diego7305
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:6 lis 2013, o 14:01
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A, B

Re: CB radio pomoc

Post autor: Diego7305 » 29 gru 2013, o 10:33

ok, a wprowadzenie kabla do wnętrza? Nie chcę go puszczać bokiem auta i pod uszczelkę bo ani to estetyczne ani funkcjonalne. Czy z komory silnika do kabiny jest jakiś otworek, który można wykorzystać, nie rozbierając przy tym połowy samochodu?

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: CB radio pomoc

Post autor: Maciek » 30 gru 2013, o 15:08

Na 100% musi byś taki otwór. U mnie w Sprinterze jest praktycznie na wierzchu, więc nie było problemów z przeciąganiem kabli. Oczywiście przy pomocy drutu łatwiej się to robi bo nie jest tak elastyczny i gruby jak kabel np. od anteny CB.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
lukas82
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:17 lut 2014, o 14:37
Uprawnienia:abcet

Re: CB radio pomoc

Post autor: lukas82 » 15 lip 2014, o 22:56

Panowie wiekszosc ma baty od CB zalozone na maskach z przodu a czy ktos zamontowal w innym miejscu np z boku na spojlerze od kurnika ? wiem ze tam nie ma masy pewnie trzeba by podciagnac dodatkowy kabel masujacy tylko czy to bedzie dzialac ? Auto Master III ale to w sumie malo ma znaczenie.

Awatar użytkownika
jedi6667
Posty:186
Rejestracja:25 cze 2014, o 17:01
Samochód:Fiat Ducato 3.0 Maxi
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Żyrardów

Re: CB radio pomoc

Post autor: jedi6667 » 16 lip 2014, o 08:49

Antena musi mieć "ekran" którym jest karoserja, pociągnięcie kabla od masy do anteny zamontowanej w laminacie może nie zdać egzaminu i będą zakłucenia i problem z wystrojeniem.

Awatar użytkownika
FRONT242
Posty:650
Rejestracja:10 kwie 2014, o 20:30
Samochód:Sprinter 513
Firma:TRaNsTeRRoR
Uprawnienia:A B+E C
Lokalizacja:WaTyKaN

Re: CB radio pomoc

Post autor: FRONT242 » 16 lip 2014, o 09:07

lukas82 pisze:Panowie wiekszosc ma baty od CB zalozone na maskach z przodu a czy ktos zamontowal w innym miejscu np z boku na spojlerze od kurnika ? wiem ze tam nie ma masy pewnie trzeba by podciagnac dodatkowy kabel masujacy tylko czy to bedzie dzialac ? Auto Master III ale to w sumie malo ma znaczenie.
Ja mam antene zamocowana na plastikowym kurniku . Masa podciagnieta kablem . Dziala do 5-10 km , zalezy od terenu . To i tak lepiej niz jakies noname badziewia , a takie bajki ze zasieg ktos ma po 18 km w terenie zabudowanym to odkladam do lamusa .
Na pewno jest lepiej jezeli antena jest przykrecona prosto do metalowej karoserii , no ale ja zrobilem tak jak chcialem i jestem zadowolony .

Tu masz jak to wyglada :
http://busiarze.com.pl/viewtopic.php?f=53&t=993
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
:Henry Louis Mencken:

Awatar użytkownika
lukas82
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:17 lut 2014, o 14:37
Uprawnienia:abcet

Re: CB radio pomoc

Post autor: lukas82 » 6 sie 2014, o 09:16

Czyli jak się da dobrą masę to powinno działać te 5-10 km wystarczy w sam raz

Awatar użytkownika
GoldenCobra
Użytkownik
Użytkownik
Posty:37
Rejestracja:11 sie 2014, o 11:40
Samochód:RX8
Uprawnienia:A,B,C+E

Re: CB radio pomoc

Post autor: GoldenCobra » 13 sie 2014, o 09:47

nawet więcej w otwartym terenie :)

Awatar użytkownika
Dawid86
Użytkownik
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:2 cze 2014, o 14:21
Samochód:Peugeot Boxer 3.0
Lokalizacja:http://www.busiarze.com.pl
Kontakt:

Re: CB radio pomoc

Post autor: Dawid86 » 21 sie 2014, o 22:09

majus147 pisze:koledzy mam takie pytanie co może być przyczyną że jak rozmawiam przez CB to słyszę swój głos w głośnikach samochodowych wymieniłem gruchę antenę i nadal jest to samo pomocy
za głośno gadasz
"człowiek jest na ty­le in­te­ligen­tny, na ile sku­tecznie pot­ra­fi zap­rzeczyć swo­jemu idiotyzmowi"

Awatar użytkownika
3D3D3D
Użytkownik
Użytkownik
Posty:73
Rejestracja:19 lip 2014, o 11:51
Samochód:Renault Master 2.3
Firma:FHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Śląsk

Re: CB radio pomoc

Post autor: 3D3D3D » 23 sie 2014, o 15:21

Dawid86 pisze:
majus147 pisze:koledzy mam takie pytanie co może być przyczyną że jak rozmawiam przez CB to słyszę swój głos w głośnikach samochodowych wymieniłem gruchę antenę i nadal jest to samo pomocy
za głośno gadasz
Kolego. Może to być problem z anteną. Należałoby sprawdzić połączenie anteny, jej umasowienie i zestrojenie. Złe zestrojenie anteny, a tym samym wysoki współczynnik SWR anteny powoduje, że przy nadawaniu więcej mocy odbija się od anteny i wraca do radia.
Pozdrawiam
"Wszystko jest możliwe. Szczególnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz."
-Anne Rice-

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”