CB radio pomoc

Awatar użytkownika
majus147
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 wrz 2013, o 14:27
Uprawnienia:B
CB radio pomoc

Post autor: majus147 » 24 wrz 2013, o 22:02

koledzy mam takie pytanie co może być przyczyną że jak rozmawiam przez CB to słyszę swój głos w głośnikach samochodowych wymieniłem gruchę antenę i nadal jest to samo pomocy

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: Maciek » 24 wrz 2013, o 22:06

majus147 pisze:koledzy mam takie pytanie co może być przyczyną że jak rozmawiam przez CB to słyszę swój głos w głośnikach samochodowych wymieniłem gruchę antenę i nadal jest to samo pomocy
A do czego masz to CB-radio podłączone? Chodzi mi o zasilanie.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
majus147
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 wrz 2013, o 14:27
Uprawnienia:B

Re: Jakie macie CB radio?

Post autor: majus147 » 24 wrz 2013, o 22:08

przetwornica

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: CB radio pomoc

Post autor: Maciek » 24 wrz 2013, o 22:16

A próbowałeś np. przestawić antenę? Doczytałem się też, że to może być spowodowane tym, iż kabel od anteny idzie blisko głośnika.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
majus147
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 wrz 2013, o 14:27
Uprawnienia:B

Re: CB radio pomoc

Post autor: majus147 » 24 wrz 2013, o 22:21

Maciek dynks jest taki że antenę mam zamontowaną z tyłu tak więc nie może być kabel za blisko głośnika

Awatar użytkownika
Maciek
Posty:151
Rejestracja:6 kwie 2013, o 18:47
Samochód:Sprinter 312
Firma:Nimbus Polska
Lokalizacja:Ostrów Wlkp.

Re: CB radio pomoc

Post autor: Maciek » 24 wrz 2013, o 22:25

To spróbuj ją odkręcić, przesunąć w inne miejsce (tylko do próby) i wtedy zobaczysz co się będzie działo. Przeczytałem, że ludzie mieli ten sam problem, gdy antenę w osobówce dali na tył dachu.
Life is a highway

Obrazek

Awatar użytkownika
majus147
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:21 wrz 2013, o 14:27
Uprawnienia:B

Re: CB radio pomoc

Post autor: majus147 » 24 wrz 2013, o 22:38

pobawię się z tym i dam znać jakie to dało efekty :)

Awatar użytkownika
mobil1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:12 lis 2013, o 20:05
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:B

Re: CB radio pomoc

Post autor: mobil1995 » 26 lis 2013, o 14:08

Witajcie koledzy mam problem z Cb :( jak go kupiłem to miałem w prawym górnym rogu skrót PL a teraz nagle mam IO ... Co to może być ?? :( Prosze o pomoc

Awatar użytkownika
wichura
Posty:51
Rejestracja:12 cze 2013, o 23:02
Samochód:Ducato
Firma:Juhnke
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: CB radio pomoc

Post autor: wichura » 7 gru 2013, o 13:49

Dlaczego słyszysz swój głos w głośnikach?
Z powodu złego umiejscowienia podłączenia do zasilania - na przewodach zasilających także pojawiają się sygnały radiowe, szczególnie jak masz włączone CB na "AM" czyli, modyfikacja amplitudy sygnału, z ekstremalnych przypadkach radio samochodowe zaczyna mocno piszczeć wraz z nadawaniem. podłącz CB Radio solidnymi przewodami bezpośrednio do akumulatora samochodu, oraz, od strony anteny, sprawdź czy antena łapie masę w miejscu gdzie się łączy z budą. najprościej to sprawdzić podłączając tylko + zasilania radia, masę weźmie z anteny, jest to bezpieczne sprawdzenie. jeśli radio włączy się - jest Ok. jeśli nie - masę anteny podłącz do masy samochodu (oczywiście po stronie gdzie antena jest mocowana)

Kolego, który ma problem z "PL" oraz "IO" - nie wiem czy wiesz, ale CB Radia w polsce sprzedawane są strojone o 10kHz niżej, czyli, o tak zwane "pół kanału" i korzystamy z tego w Polsce. w chwili kiedy wjeżdża się na Unię europejską, przełączamy się na tryb europejski, czyli o tą "połówkę wyżej" czyli IO.
owszem, w obu przypadkach będziesz słyszał i mógł nadawać i rozmawiać, ale (!)
Sytuacja jest w przypadku PL taka, że jak będziesz nadawał na kanale 28 przykładowo w systemie PL, to słychać cię na kanale 28 oraz 27, przy słabszych radiach, słychać tylko zakłócenia jakie siejesz.
najprawdopodobniej, jeśli nie masz przełącznika do trybu pracy wschodnia/zachodnia europa to może on znajdować się z tyłu radia. polecam książkę instrukcji obsługi jako lekturę ;)
Alter'Ego w trasie - http://www.facebook.com/gabriellashat - Zapraszam!

Awatar użytkownika
Diego7305
Użytkownik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:6 lis 2013, o 14:01
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:A, B

CB radio pomoc

Post autor: Diego7305 » 28 gru 2013, o 20:57

Koledzy, pytanie natury technicznej. Planuję montaż cb w renault master III. Radio będzie tkwiło we wnęce pod dachem (podobno był tam tachograf). Pytanie dotyczy przeprowadzenia samego kabla od anteny, która będzie zamontowana na stopce przykręcanej do maski auta. Ktoś może ma doświadczenie lub wie jak wprowadzić kabel do wnętrza kabiny i dalej słupek, za półkami do wnęki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”