Webasto blaszka ducato

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące m.in wyboru nawigacji, CB radia oraz internetu w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02
Webasto blaszka ducato

Post autor: niedzwiedz123 » 11 sty 2017, o 09:26

Dobry :)

Mam webasto w aucie, z tym ze obydwie rury wychodza spod siedzenia pasazera. Przy mrozach -15 -20 stopni nie da sie nie zmarznac na podwieszanym lozku, nawet walac webasto na full. Jakies pomysly jak rozwiazac ten problem? Czy spanie w odpalonym aucie mija sie z celem?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Webasto blaszka ducato

Post autor: jarekvolvo » 11 sty 2017, o 10:40

Grzanie silnikiem - owszem, działa, ale zużycie paliwa to w przeliczeniu 60 - 100 km/"noc" - w zależności od samochodu.
Zajrzyj pod fotele, może da się inaczej przeprowadzić rury, bardziej "na szeroko". Jeśli są dwie, tzn, gdzieś po drodze jest trójnik /otwarty lub z przepustnicą ). Nikt nie powiedział, że to musi zostać " na sztywno" - zwykle mocowane jest na trytkach a trójniki nieraz na blachowkręt do grodzi/podłogi. Przestaw rury wg potrzeb, pamiętaj tylko, by piec miał swobodny dolot powietrza a rury nie były załamane. Ja całkowicie przeniosłem rurę na prawą stronę bo ona jednocześnie grzeje mi wodę w 20 litrowym baniaku przez prawym fotelem. Rozwiązań jest tyle, ilu kierowców - tylko trzeba chwilą pogrzebać... . , Miłego dnia !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologie”