Lokalizator GPS

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące m.in wyboru nawigacji, CB radia oraz internetu w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
niekam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:15 kwie 2016, o 11:48
Re: Lokalizator GPS

Post autor: niekam » 14 kwie 2019, o 11:33

Oprócz samego lokalizatora, który pozwala na śledzenie położenia pojazdu, coraz częściej montuje się bardziej zaawansowane systemy. Nowoczesne rozwiązania telematyczne analizują wiele różnych parametrów, dzięki którym można określić, czy kierowca jeździ bezpiecznie i ekonomicznie. Oszczędność na paliwie to tylko jedna z kwestii. Ciekawy wpis na ten temat ukazała się na
https://teagle.io/telematyka-w-transpor ... potrzebna/. Rozwiązania te na pewno przypadną do gustu wszystkim zakręconym na punkcie ecodrivingu.

Awatar użytkownika
Monikamiko
Posty:2
Rejestracja:31 gru 2018, o 20:34

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Monikamiko » 31 maja 2019, o 06:35

ja mam transmobil spoko sprawa duza dokladnosc

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Wolf » 31 maja 2019, o 08:07

Działania systemów to jedno a koszty użytkowania to drugie, na chwile obecną z tego co znalazłem to najprawdopodobniej najtańszym rozwiązaniem jest FLOTIS.PL na dzień dzisiejszy 199 pln neto urządzenie i 199 pln netto abonament roczny. W swojej karierze testowałem kilku dostawców usług lokalizacyjnych, miałem coś od dostawcy z Kalisza nawet ich nazwy nie pamiętam, coś ok 100 za dwa auta płaciliśmy, ale to była masakra odświeżanie co 10-15 minut, dramat, później było CMA, zasadniczo złego słowa nie powiem poza ceną która była 3x wyższa niż Poltrack do którego przeszliśmy, W chwili obecnej przemianowali się na VerizonConnect niby system bardziej rozbudowany, poprawili coś co było dobre przez co powoli rozgadam się za nowymi możliwościami. Grubo zastanawiam się nad Flotisem, koszt 20 pln brutto, mam jeszcze ofertę z Mobilia group, koszty jak w Verizonie ok 40 pln netto miesięcznie

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Doktor » 31 maja 2019, o 09:59

Ja montuje NaviFlet, klienci nie narzekają :)

Janek556
Posty:1
Rejestracja:27 cze 2019, o 20:12

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Janek556 » 27 cze 2019, o 20:13

My w busach mamy lokalizatory od TransMobil - bardzo dobrze się sprawdzają już kolejny rok z rzędu

goslik
Posty:1
Rejestracja:10 lis 2019, o 19:14

Re: Lokalizator GPS

Post autor: goslik » 10 lis 2019, o 19:17

W samochodach ciężarowych, busach i w ogóle flocie aut firmowych takie rozwiązania, takie jak to https://www.gpsguardian.pl/oferta/monit ... ezarowych/ są już powszechne. Chodzi nie tylko o eliminowanie kradzieży paliwa, ale też o kwestie bezpieczeństwa, czy logistyki.

Awatar użytkownika
blik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:12 gru 2019, o 09:34

Re: Lokalizator GPS

Post autor: blik » 30 lip 2021, o 09:24

Panowie sam mam obecnie problem z tabliczką znamionową. Mianowicie odpadła i nie wiem co robić. Myślicie, że muszę udawać się z autem o razu na stację diagnostyczną?
Czy może moge sobie po prostu taką tabliczkę zamówić z sieci oraz samodzielnie zamontować?
https://motoklub.pl/tabliczka-znamionowa

Montował ktoś moze tabliczkę znamionową samemu?

JanTomasz
Posty:1
Rejestracja:10 cze 2022, o 13:43

Re: Lokalizator GPS

Post autor: JanTomasz » 11 cze 2022, o 14:58

Jak już wybierać to jakiś gps od teltonika bo są nie do zajechania https://www.lokalizator-gps.pl/produkt/ ... ka-fmb120/ . Miałem model FM2200 i 8 lat bez problemu.

Awatar użytkownika
magdaaa55
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:18 maja 2023, o 16:42
Samochód:golf 5
Firma:Transport
Uprawnienia:B

Re: Lokalizator GPS

Post autor: magdaaa55 » 18 maja 2023, o 17:03

A czy znacie jakas sprawdzona firmę, u której można wybrać taki lokalizator?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologie”