Lokalizator GPS

W tym dziale znajdziesz informacje dotyczące m.in wyboru nawigacji, CB radia oraz internetu w Polsce i zagranicą.
Awatar użytkownika
Kazik52945
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:15 cze 2015, o 10:13
Samochód:ducato
Uprawnienia:ABC
Lokalizator GPS

Post autor: Kazik52945 » 11 mar 2016, o 14:23

Witam
Koledzy jak tam u was wygląda sytuacja z lokalizatorem gps w autach?
Chciałbym zamontować w swoich busach lokalizatory i zastanawiam się co wybrać.. Nie zależy mi na niewiadomo jakiej technologii. Wystarczy mi położenie auta w danym momencie, może być kontrola prędkości jeszcze
chyba najkorzystniejszy bedzie abonament miesięczny? tylko jaką firmę wybrać? co polecacie i za jakie pieniądze? :)

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Lokalizator GPS

Post autor: piterol » 11 mar 2016, o 16:45

Ja kożystam z Poltracka choć nie przerabiałem innych firm i nie mogę do niczego ich porównać to urządzenie spełnia moje oczekiwania. Miesięcznie około 50-60 zł abonamentu i tylko zakup urządzenia to parę słówek. Można montować samemu np pod obd jak i może zrobić to serwis. Jest apka na androida i bardziej rozbudowany dostęp przez www. Pokazuje prędkość, położenie i uruchomienie silnika. Podobno może być bardziej rozbudowane ale mi wystarczy tylko to co mam. Fajne jest drukowanie zestawień historii i np książki pojazdu.

Awatar użytkownika
STI
Użytkownik
Użytkownik
Posty:189
Rejestracja:26 lut 2014, o 11:23
Samochód:DOBRY
Uprawnienia:A,B,C

Re: Lokalizator GPS

Post autor: STI » 12 mar 2016, o 10:07

Jaj chcesz montować, to polecam z podpięciem do szyny can-dużo "ciekawych"informacji możesz przy okazxji się dowiedzieć. Pamietać trza, że jak cosik będzie się działo to serwis może się przypitolić, a w peżocie na 101%

Awatar użytkownika
deryl
Użytkownik
Użytkownik
Posty:36
Rejestracja:3 maja 2014, o 21:24
Samochód:renault master 2007r
Firma:własna działalność
Uprawnienia:B

Re: Lokalizator GPS

Post autor: deryl » 13 mar 2016, o 13:32

Polecam gps tylko z szyną CAN Jedna z funkvji przydatna przy płatności w km to funkcja dystansu pokonanego z GPS i szyny CAN ( poda Ci przebieg dokładnie jak na liczniku)
Ja moge Ci polecić firmę http://www.navifleet.pl i modół ALBATROS S6 ale ten najnowszy.
W skrócie tania firma i obszerne informacje z modułu.

Awatar użytkownika
niekam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:15 kwie 2016, o 11:48

Re: Lokalizator GPS

Post autor: niekam » 15 kwie 2016, o 11:55

Jeśli to ma być lokalizator do busa, to zapewne najbardziej zależy Ci na kontroli zużycia paliwa i przemierzonej trasie. Mogę polecić Ci system, który od roku wykorzystujemy w naszej firmie. Dzięki temu obniżyliśmy koszty zużycia paliwa (kierowcy nie jeżdżą już naokoło, albo żeby załatwić prywatne sprawy - są rozliczani z każdego kilometra). Monitoring gps to naprawdę spore ułatwienie, szczególnie w firmach zajmujących się przewozami.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2019, o 11:34 przez niekam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Wolf » 15 kwie 2016, o 18:20

niekam pisze:Jeśli to ma być lokalizator do busa, to zapewne najbardziej zależy Ci na kontroli zużycia paliwa i przemierzonej trasie. Mogę polecić Ci system, który od roku wykorzystujemy w naszej firmie. Zamontowaliśmy coś takiego http://www.busiarze.com.pl. Dzięki temu obniżyliśmy koszty zużycia paliwa (kierowcy nie jeżdżą już naokoło, albo żeby załatwić prywatne sprawy - są rozliczani z każdego kilometra). Monitoring gps to naprawdę spore ułatwienie, szczególnie w firmach zajmujących się przewozami.

To prawie jak reklama, natomiast najprostsza rzecz, każdy boss powinien chociaż raz zrobić choćby tygodniową trasę, i od razu będzie wiedział jakie powinno być spalanie, następna kwestia to jazda na około, jest to problem, ale zawsze należy sprawdzić co jest powodem, czy faktycznie wizyta na ulubionym parkingu czy też po prostu navi tak prowadzi przy aktualnych parametrach auta

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Lokalizator GPS

Post autor: jarekvolvo » 21 lut 2018, o 14:52

Poza wszystkim, dodałbym jeszcze opcję "PANIC" - w razie np. napadu zadziała tak, jak w alarmach domowych - powiadomi policję i szefostwo o sytuacji zagrożenia... .

Awatar użytkownika
Jacus64
Posty:3
Rejestracja:2 lip 2018, o 15:54

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Jacus64 » 7 sie 2018, o 16:07

Ja w swojej firmie od jakiegoś czasu mam zamontowane lokalizatory firmy transmobil. Muszę przyznać, że te lokalizatory w porównaniu do poprzednich wymiatają - są o wiele bardziej dokładne i mogą dłużej pracować bez zasilania.

Awatar użytkownika
RiseMom
Użytkownik
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:22 sie 2018, o 08:57

Re: Lokalizator GPS

Post autor: RiseMom » 4 wrz 2018, o 08:17

Witam, widzę, że temat trochę wygasł. Chciałbym zapytać jakie aktualnie lokalizatory GPS są według was najlepsze?

Awatar użytkownika
Monikamiko
Posty:2
Rejestracja:31 gru 2018, o 20:34

Re: Lokalizator GPS

Post autor: Monikamiko » 31 gru 2018, o 20:43

Faktycznie temat troche wygasły jau siebie korzystam z transmobil, generalnie dzieki zamontowaniu sytsemu od nich mam spokojniejszą głowę, aczkolwiek nie wiem jak działają inne bo jest to moj pierwszy ale nie narzekam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologie”