Jak zacząć ???

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
agencik
Użytkownik
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:14 mar 2014, o 21:12
Samochód:Renault :(
Firma:Dar-Trans
Uprawnienia:B, tram, sztapl,
Lokalizacja:Szczecin
Re: Jak zacząć ???

Post autor: agencik » 13 maja 2014, o 20:21

Szczerze i zupełnie na marginesie (jeśli wiesz że będziesz przejeżdżać przez niemcy) powinieneś prowadzić go ciągle, choćby na sztukę.

Odpowiadając na pytanie (TAK tylko w niemczech ciebie obowiązuje bo oni auta powyżej 2,7T uznają za ciężarowe) ale i ja i sporo innych nie prowadzimy realnego czasu pracy tylko taki by nie było powodu do kary finansowej.

Ostatnio Chłopy podostawali mandaty za brak danych z ostatnich 20kilku dni mieli tak jak ja wypisywane tylko od granicy do granicy niemiec i nie mieli urlopówek.
Szkopom coś sie pomigało w głowach (każdy mówił że byli młodzi) i jak chcą się dowalić to się dowalają.
Jak chcesz się z nimi kłócić, odwoływać to pisz jak ja, jak chcesz uniknąć stresów (dla mnie zabawy) to pisz cały miesiąc zakańczając kartą urlopową i tak zaczynając.
Masz tu na forum super opisany temat tacho i czasu pracy.

Polecam też wydrukowanie sobie, oryginalne niemieckie tacho z mojego gryzonia
(jest mniej wypełniania i mniej powodów do przyczepienia się przez BAG) (druk dwustronny i z tłumaczeniem na PL)

http://chomikuj.pl/cia_agent/Dokumenty
Sie cita, sie wie.
Sie pyta, sie wie jeszcze więcej ;)
https://plus.google.com/107920073629536521308/about

Awatar użytkownika
mataysen1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:12 maja 2014, o 16:02
Uprawnienia:B

Re: Jak zacząć ???

Post autor: mataysen1994 » 14 maja 2014, o 11:19

W takim razie cóż rzec mogę, dziekuje bardzo za pomoc, zastanowie sie jeszcze. :D

Awatar użytkownika
raptownywaldek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:31 lip 2013, o 18:06
Samochód:Renault

Re: Jak zacząć ???

Post autor: raptownywaldek » 1 sty 2016, o 17:10

Zastanów się .Ale najpierw kup sobie dobry słownik.

Awatar użytkownika
Jacus64
Posty:3
Rejestracja:2 lip 2018, o 15:54

Re: Jak zacząć ???

Post autor: Jacus64 » 2 lip 2018, o 15:57

Myślę, że wszędzie teraz muszą być przestrzegane godziny pracy pracownika, a tym bardziej za granicą. Tak samo myślę, że każda szanująca się firma jest zaopatrzona w lokalizatory gps (ja posiadam te z firmy Transmobil). Życzę powodzenia w pracy (jeśli się na nią zdecydujesz)

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Jak zacząć ???

Post autor: BoberKSG » 6 lip 2018, o 09:17

selwas pisze:Mój znajomy ostatnio rozpoczął pracę w pewnej firme transportowej. Pojechał na 2 tygodnie na eu. Zrobił 4200 km i 4 dni przestał. Wziął na ręke 1100zł. Kpina.
A to że się zapytam .. ów znajomy nie czytał umowy przed podpisaniem jakiejkolwiek? Bo nie przeraża mnie myśl iż pracodawca może taką gażę zaproponować, tylko że znajdzie się jakiś Asior co za tą kasę pojedzie.
Idiota
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Jak zacząć ???

Post autor: BoberKSG » 6 lip 2018, o 09:23

A co do tematu ..
Tak jak koledzy napisali wyżej : bardzoooo się głęboko zastanów zanim wsiadziesz do busa.
Masz 20 lat i znikome doświadczenie w prowadzeniu chociażby samochodu osobowego, tu jest BUS.
Z racji tego przypuszczam nie potrafisz "czytać" drogi i zagrożeń z nią związanych, a nagle musisz jeździć po obcych państwach. Wiesz, obce nawyki, obce zachowania.
Jak dla mnie zacznij np. od kurierki w PL, naucz się auta, będzie lepiej dla Ciebie.
Osobiście dla mnie w tej pracy liczy się bynajmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów typu BYŚ, no i język ..
Pozdrawiam
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jak zacząć ???

Post autor: Wolf » 6 lip 2018, o 10:12

BoberKSG pisze:A co do tematu ..
Tak jak koledzy napisali wyżej : bardzoooo się głęboko zastanów zanim wsiadziesz do busa.
Masz 20 lat i znikome doświadczenie w prowadzeniu chociażby samochodu osobowego, tu jest BUS.
Z racji tego przypuszczam nie potrafisz "czytać" drogi i zagrożeń z nią związanych, a nagle musisz jeździć po obcych państwach. Wiesz, obce nawyki, obce zachowania.
Jak dla mnie zacznij np. od kurierki w PL, naucz się auta, będzie lepiej dla Ciebie.
Osobiście dla mnie w tej pracy liczy się bynajmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów typu BYŚ, no i język ..
Pozdrawiam
A powiem ci tak w tym samym czasie miałem dwóch kierowców, jeden 18 latek, prawko od miesiąca, drugi 28 latek prawko 8 lat, udokumentowana jazda busami po PL i DE, tyle że plandekami. Obydwoje startowali praktycznie w tym samym czasie i tak samo podobnie wrócili.

Wnioski:

- Doświadczony 28 latek, jak zapaliła mu się rezerwa zlał awaryjne 20l do baku i zjeździł prawie 200km w poszukiwaniu pompy !!!! (pytam się go dlaczego tak, przecież rezerwa w Ducato to zasięg 100-200km wyssało by paliwo zalał byś bańkę i wiesz dokładnie na czy stoisz), kilkanaście spóźnień na załadunki czy rozładunki, do tego auto obite z każdego boku oraz uszkodzona tylna belka, aha spalanie 13,3l.

- Świerzy 18 latek, zero spóźnień, wszytko na czas, pełne info o nic nie musiałem się prosić, jedyna strata to obudowa lewego lusterka, spalanie 10,8

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jak zacząć ???

Post autor: Wolf » 6 lip 2018, o 10:13

Wolf pisze:
BoberKSG pisze:A co do tematu ..
Tak jak koledzy napisali wyżej : bardzoooo się głęboko zastanów zanim wsiadziesz do busa.
Masz 20 lat i znikome doświadczenie w prowadzeniu chociażby samochodu osobowego, tu jest BUS.
Z racji tego przypuszczam nie potrafisz "czytać" drogi i zagrożeń z nią związanych, a nagle musisz jeździć po obcych państwach. Wiesz, obce nawyki, obce zachowania.
Jak dla mnie zacznij np. od kurierki w PL, naucz się auta, będzie lepiej dla Ciebie.
Osobiście dla mnie w tej pracy liczy się bynajmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów typu BYŚ, no i język ..
Pozdrawiam
A powiem ci tak w tym samym czasie miałem dwóch kierowców, jeden 18 latek, prawko od miesiąca, drugi 28 latek prawko 8 lat, udokumentowana jazda busami po PL i DE, tyle że blaszkami. Obydwoje startowali praktycznie w tym samym czasie i tak samo podobnie wrócili.

Wnioski:

- Doświadczony 28 latek, jak zapaliła mu się rezerwa zlał awaryjne 20l do baku i zjeździł prawie 200km w poszukiwaniu pompy !!!! (pytam się go dlaczego tak, przecież rezerwa w Ducato to zasięg 100-200km wyssało by paliwo zalał byś bańkę i wiesz dokładnie na czy stoisz), kilkanaście spóźnień na załadunki czy rozładunki, do tego auto obite z każdego boku oraz uszkodzona tylna belka, aha spalanie 13,3l.

- Świerzy 18 latek, zero spóźnień, wszytko na czas, pełne info o nic nie musiałem się prosić, jedyna strata to obudowa lewego lusterka, spalanie 10,8

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Jak zacząć ???

Post autor: BoberKSG » 6 lip 2018, o 10:19

Moim zdaniem, wyjątek od reguły. Ale mogę się mylić ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Jak zacząć ???

Post autor: jarekvolvo » 6 lip 2018, o 10:34

8-) Ekhmmm.. 8-)
Panowie... tak cichutko zaznaczę, że kolega autor ma już 24 lata ;) .. wątek zaczął się w 2014 roku :) Może już nabrał doświadczenia :mrgreen: :?:

Aaaale co do meritum -macie 100% racji :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”