Ile wołać za tą trasę

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Sekobus
Posty:3
Rejestracja:27 lut 2021, o 14:17
Samochód:Jumper
Firma:Seko-Sebastian Kozio
Uprawnienia:B
Ile wołać za tą trasę

Post autor: Sekobus » 27 lut 2021, o 14:25

Witam.

Niedawno rozpocząłem działalność i chciałbym się rozeznać jak wy wyliczylibyście koszt takiego zlecenia ponieważ to moja 1 oferta zlecenia i ze względu na małą ilość km a długi czas nie wiem jak do tego podejść.

500kg (200km od punktu A do B)

załadunek 27/02 godz, 15:00 w punkcie A

rozładunek 28.02 godz 7:00 w punkcie B + oczekiwanie na miejscu 8-12h i powrót do pkt A (rozładunek 1.03 o godz 7:00

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ile wołać za tą trasę

Post autor: Wolf » 1 mar 2021, o 18:36

Ciekawy temat, wszystko zależy od zleceniodawcy, jeden stwierdzi że max 400 zapłaci i przewoźnicy zabijają się u niego o takie zlecenia, drugi da 1000 i będzie się pytał czy aby na pewno wystarczy.

Sekobus
Posty:3
Rejestracja:27 lut 2021, o 14:17
Samochód:Jumper
Firma:Seko-Sebastian Kozio
Uprawnienia:B

Re: Ile wołać za tą trasę

Post autor: Sekobus » 1 mar 2021, o 20:44

dlatego chciałbym poznac wasze opinie/wyliczenia. jak mówiłem to była moja pierwsza oferta choć teraz nie wiem czy to była oferta czy tylko test.
przez telefon powiedziałem Panu że moj koszt takiej usługi to 800 zł na co ze słyszalnym zdziwieniem spytal czy to jest juz z tym czasem oczekiwania. tak za calosc. na co odpowiedzial ze poczeka az splynal do niego wszystkie oferty i sie odezwie - nie odezwal sie. A ja się zastanawiam czy to serio bylo za duzo. kółko 400 km i ponad 40 godzin pracy. z czego 100 km pusty przejazd dom-firma-dom

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1636
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ile wołać za tą trasę

Post autor: Wolf » 2 mar 2021, o 09:49

Krajówka to jest dramat, przewoźnicy często biorą full auto ładowane po 80gr lub czasami mniej, do tego waga 2,5t jest standardem. Niejednokrotnie wyceniam coś na naszych trasach, rzadko przepycham tematy, czasami jak któryś jest gadatliwy to powie po ile oddal dany ładunek. Jak słyszę stawkę to z nóg powala. Oczywiście są i też rozsądne trasy gdzie te 2 pln z podlotem sobie wywalczysz. Najrozsądniej znaleźć sobie stałego załadowcę, producenta, od niego brać sobie towar na wylot liczony w obydwie strony, a na powrocie lub do jego towaru dobierać sobie. Wtedy mamy fajną trasę za jeszcze fajniejsze pieniądze. Lub jeśli mieszkamy w "dużym" mieście to przyatakować markety / sklepy budowlane, ostatnio trafiłem temat trasa ładowana ok 8 km za 200 pln, realnie zlecają nam 3 takie kursy jeden za drugim, jakieś 2-3h pracy z podlotem i powrotem z bazy ok 60km za 600 pln gdzie koszt paliwa to jakieś 25 pln. Nawet czasami jak w dużym mieście podjeżdżam busem po jakieś graty dla siebie podchodzi ktoś i prosi o transport, śmieszne km, no ale za te 5km z jakimś regipsem rzucą 50 pln. Czasami jak poobserwuję takie zlecenia to mam wrażenie że to chyba lepsze tematy niż zasuwanie dziennie po kilkaset km gdzie lokalnie zrobisz 100 a w portfelu zostanie ci tyle samo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”