Własna działalność [Start]

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Filip90pl
Posty:3
Rejestracja:15 maja 2020, o 15:23
Re: Własna działalność [Start]

Post autor: Filip90pl » 17 maja 2020, o 10:24

Zawodowo jeżdżę na zestawie C+E
Mam trochę oszczędności i zacząłem liczyć opłacalność różnych biznesów..
Busy 3,5 tony ale i transport 40tonowy wypada fatalnie pod względem opłacalności ..
To stąpanie po cienkim lodzie..
Widzę że robisz to z wielką pasją i zaangażowaniem to się ceni ..
Powodzenia życzę w dalszym robieniu interesów

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Własna działalność [Start]

Post autor: Wolf » 17 maja 2020, o 13:17

Filip90pl pisze:
17 maja 2020, o 10:24
Zawodowo jeżdżę na zestawie C+E
Mam trochę oszczędności i zacząłem liczyć opłacalność różnych biznesów..
Busy 3,5 tony ale i transport 40tonowy wypada fatalnie pod względem opłacalności ..
To stąpanie po cienkim lodzie..
Widzę że robisz to z wielką pasją i zaangażowaniem to się ceni ..
Powodzenia życzę w dalszym robieniu interesów
A dziękuję.

Podpowiem tylko tyle że bez własnych bezpośrednich załadowców oraz wypracowanej "marki" na giełdzie za dużo się nie powojuje. Mam klientów którzy na tyle nam ufają że jestem w stanie przepchnąć na exporcie ponad 1e lub na krajówce 4 pln za km ładowanym na busa 10ep, do tego wiem dokładnie o której jest odbiór towaru a nie jak w przypadku "spedycji" gdzie mówią załadunek 8 rano a auto o 14 zaczynają ładować, tak samo jaka ilość i waga towaru (a nie 10ep 1,2t a na załadunku kartonik 1kg) ale oczywiście są to sporadyczne sytuacje które nie są rutyną, niestety damping cenowy spowodował że ciężko przebić się z uczciwymi stawkami. Ba kojarzę sytuację gdzie zgłosiłem się do niemieckiej spedycji z możliwością wykonania transportu, wcześniej wykonałem im ok kilkudziesięciu transportów i usłyszałem że jestem zbyt mało wiarygodnym przewoźnikiem. Albo sytuacje na wylotach czy powrotach z kraju gdzie stawka 80gr czy 0,20e nie są rzadkością, a co gorsze takie ładunki znikają błyskawicznie. Nawet sytuacja z przed tygodnia, ładunek dla niemieckiej spedycji z PL do DE stawkę zaproponowałem 680e za ok 800km, usłyszałem że jest spoko wróci z przerwy dopnie szczegóły z załadowcą i da znać, po ok 1h dostałem info że zgłosił się przewoźnik za 120e i nie ma jak zaargumentować szefostwu które akurat stało jej za plecami dla czego ja miałbym to przewieźć za 5x wyższą stawkę. tak że tutaj czy małe czy tez duże auto to spedycje i przewoźnicy sami sobie stawki psują. Nawet przypominam sobie sytuacje gdzie stały załadowca dał mi zlecenie, dzwonię do niego z samego rana i mówię że mam problem na rozładunku i robi się mega ciasno z czasem, miałem mieć ładunek za 200e, proszę żeby asekuracyjnie coś pokombinował, w przeciągu max 1h dam mu znać jak sytuacja, no i zobaczyłem "swój" ładunek na giełdzie za 80e, wyrobiłem się i go ogarnąłem, kolejnym razem z czystej ciekawości wystawiłem ten sam ładunek na giełdzie, zgłosiła się do mnie spedycja która wystawiała ładunek za 80e i proponowała wykonanie transportu za 230e, aha trasa ok 160 km ładowanych, myślę że to daje pogląd na sytuację.

Awatar użytkownika
łysy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:10 cze 2020, o 23:33

Re: Własna działalność [Start]

Post autor: łysy » 16 cze 2020, o 09:55

Z tego co się dowiedziałem to jeżdżąc na własnej działalności mam wystawiać fakturę firmie transportowej. Jak to wygląda może ktoś mi to wyjaśnić w skrócie jak ta faktura ma wyglądać i kiedy ją wystawiam ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Własna działalność [Start]

Post autor: Wolf » 16 cze 2020, o 10:57

łysy pisze:
16 cze 2020, o 09:55
Z tego co się dowiedziałem to jeżdżąc na własnej działalności mam wystawiać fakturę firmie transportowej. Jak to wygląda może ktoś mi to wyjaśnić w skrócie jak ta faktura ma wyglądać i kiedy ją wystawiam ?
Podziwiam takie rozwiązanie, bo każdy urząd podważy taką współpracę i uzna to jako ukryty stosunek pracy, ale to już nie moja sprawa.

Ale do sedna. Wystawiasz fakturę za "usługę transportową" w zależności od ustaleń, albo raz w tygodniu, albo raz w miesiącu, lub co najczęściej w dniu zjazdu do bazy. Technicznie od strony podatkowej, najlepiej jak byś wystawiał ją jako ryczałtowiec bez VAT (wtedy najwięcej ci zostanie i jest najprostsza obsługa).

Awatar użytkownika
łysy
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:10 cze 2020, o 23:33

Re: Własna działalność [Start]

Post autor: łysy » 22 cze 2020, o 09:34

OK dzięki za odp.

Awatar użytkownika
KasjuszMag
Użytkownik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:27 lip 2023, o 11:06

Re: Własna działalność [Start]

Post autor: KasjuszMag » 11 kwie 2024, o 08:25

Stacja paliw w kontenerze to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie, umożliwiające szybkie uruchomienie punktu sprzedaży paliw. Dzięki kompaktowej konstrukcji i mobilności, stacje te można łatwo przenosić i instalować w różnych lokalizacjach, oferując wygodę i dostępność tankowania tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”