Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 paź 2013, o 13:43
Uprawnienia:B, C
Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: Roman » 25 paź 2013, o 13:47

Witam wszystkich jestem nowy na forum, a znalazłem się tu ponieważ chciałbym się dowiedzieć od Was jak szukać pracy na tak zwane kółka na samochód dostawczy? Nie wiem czy mam się odzywać do jakiś szczególnych firm (hurtowni/dystrybucji) czy do firm transportowych? Jeżeli do firm transportowych to jak szukać tych które robią kółka? Powiem szczerze, że nie bardzo interesuje mnie praca w piekarni lub czymś podobnym. Najchętniej robiłbym strzały do jednego punkt za granice i z powrotem do kraju lub nawet po samej PL. Będę wdzięczny za informacje, rady, namiary na jakieś firmy z Warszawy i okolic.

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: MlodyLeo » 25 paź 2013, o 14:10

Powiem Ci kolego też się kiedyś taką robotą zajmowałem i niestety nie mam dobrych wiadomości dla Ciebie tzn:
-Po pierwsze firmy transportowe możesz sobie odpuścić bo jeżeli firma ma taką trasę to obsadza ją swoim autem i swoim kierowcą i raczej nie odstąpi jej żadnemu podwykonawcy
-spedycja , tu miałbyś większe szanse,żeby spedycja zleciła akurat Tobie taką robotę , ale szczerze mówiąc to jak byś miał znajomości w tej spedycji albo jak byś grubo posmarował
-Najszybciej dogadać się z jakąś firmą produkcyjną która wysyła swój towar na UE ale bez znajomości w takiej firmie też będziesz miał ciężko się wkręcić.
To są niestety polskie realia bez znajomości nić dobrego nie trafisz, przerabiałem na własnej skórze.
U mnie wyglądało to tak dzwoniłem po firmach transportowych po spedycjach i wszędzie słyszałem odmowę więc zacząłem wyszukiwać w necie i pytać znajomych o firmy, które wysyłają swój towar lub też coś sprowadzają z zagranicy i trafiłem na firmę z branży odzieżowej (duży zakład krawiecki) z okolic Łodzi który szukał przewoźnika. Udało mi się i przez 6 miesięcy robiłem dla nich takie kółko z Łodzi do Włoch lub Francji z gotowymi ciuszkami tam zrzucałem towar ładowałem bele z materiałem i z powrotem do polski.
Było fajnie bo płacili co miesiąc dość dobre pieniądze ale gdy księgowa tej firmy zorientowała się że z tego transportu niezły chajs jest to kupiła synkowi busika i jej synek mnie zastąpił i tak się skończyła współpraca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 paź 2013, o 13:43
Uprawnienia:B, C

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: Roman » 25 paź 2013, o 14:18

Chciałbym przeprosić, bo trochę źle sformułowałem pytanie, chodzi mi właśnie o to żeby wkręcić się do jakieś firmy która ma swoje busy. Dzięki kolego za odp, widzę że byłeś z tej roboty zadowolony, bo też spotkałem się z tym że ludzie narzekają. Bo a to zaraz mówią: "Eee do dupy cały czas ta sama droga" "Po paru kursach będziesz znać każdą dziurę w drodze" Jak dla mnie to jest to ok bo znam drogę, wiem jakie opłaty na tym odcinku itp.
Mam nadzieję że uda Ci się jeszcze znaleźć taką robotę.

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: MlodyLeo » 25 paź 2013, o 14:30

Faktycznie zrozumiałem że masz swoje auto i chcesz się wkręcić ze swoim. Skoro chcesz się wkręcić jako kierowca do jakiejś firmy to będzie jeszcze trudniejsze bo coraz mniej firm jeździ w tak zwanych kółkach a jeżeli taka firm jest to ma stałych kierowców którzy trzymają się tej roboty i wygryź takiego starego wyjadacza z jego ciepłej posadki będzie trudno ale powodzenia życzę. Nie wiem skąd jesteś, ale firma z bielska Jan Bauer jeździła kiedyś tylko w kółkach Polska - Włochy ale nie wiem jak teraz latają. Oraz jakaś firma z Kwidzyna latała z jakąś elektroniką na Anglię i z powrotem. Napisz skąd jesteś to może coś podpowiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 paź 2013, o 13:43
Uprawnienia:B, C

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: Roman » 25 paź 2013, o 16:50

Warszawa

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: MlodyLeo » 26 paź 2013, o 07:06

W takim razie spróbuj się dostać do TPC (Trans Petro Color) z Piaseczna wiem, że oni latają tam i z powrotem, ale słyszałem że Ciężko do nich się wkręcić. Popytaj podzwoń może coś Ci się uda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roman
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:25 paź 2013, o 13:43
Uprawnienia:B, C

Re: Stałe trasy na dostawczaka jak znaleźć?

Post autor: Roman » 26 paź 2013, o 12:04

Wielkie dzięki za info

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”