Bus jako samochód rodzinny

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
dusior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:7 gru 2019, o 11:14
Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: dusior » 23 gru 2019, o 00:35

Renault ma teraz nowy model z silnikami 2,0 zrezygnowali już z 1,6.
Vivaro też się zmienił, to już nie ta sama buda co trafic, tylko mniejsza jak Peugeot expert, silnik 1,5 i chyba 2,0.
Oglądałem vito, bezwypadkowe oczywiście, a po przyjeździe okazuje się że malowane drzwi i błotnik i nie wiadomo co jeszcze.
Nowy to nowy, na gwarancji, a co do straty wartości, to mało mnie to boli. Potrzebuje auto do prywatnego użytku (mam niepełnosprawne dziecko, musi jeździć w wózku inwalidzkim) przebieg będzie marny, myślę że z 10 może nawet 15 lat będę nim jeździł. Wtedy nie będzie już miał żadnej wartości. A na początku powinno być trochę spokoju

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: Wolf » 23 gru 2019, o 15:23

Co nowe to nowe tym bardziej że kupujesz dla siebie i to na lata nie jestem tylko pewien czy Vivaro aż tak jest inne od Trafica czy Talento czy tez NV300, wg mnie kupując nówkę na pewno będziesz zadowolony, a tym bardziej że będziesz miał tam to co sobie wybierzesz i zamówisz. Z całej tej gamy zapewne Trafic, jest najtańszy, Renault zawsze ceną walczył. Co do używanych auto to niestety zawsze jest to loteria, a i sprzedawca rzadko ci prawdę powie. Sam w chwili obecnej przekazałem sprawę prawnikowi, Vivaro niby wszystko ok, a pije olej jak głupi, sprzedawca unika kontaktu i skończy się w sądzie.

Awatar użytkownika
dusior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:7 gru 2019, o 11:14

Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: dusior » 23 gru 2019, o 17:37

Powodzenia więc w rozwiązywaniu problemów.
Co do Vivaro, to chodzi mi o najnowszą wersję, to już nie to co trafic, sam zobacz

https://allegro.pl/ogloszenie/opel-viva ... 8473138078

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: Wolf » 23 gru 2019, o 19:01

Faktycznie JUMPY czy EXPERT, TRAFIC będzie zdecydowanie praktyczniejszy, weź tylko wersję long zakup, zawsze to większa przestrzeń na rampę, kurcze tak sobie właśnie pomyślałem że zakup samochodu to jedno a teraz dojdzie rampa czy winda plus mocowania. Kolega po wypadku wylądował na wózku w wakacje kupił T5 multivana, na przerobienie go pod siebie poszło ładne kilkadziesiąt tys pln, sama winda coś ponad 20 go kosztowała i to z odzysku, masakra.

Awatar użytkownika
dusior
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:7 gru 2019, o 11:14

Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: dusior » 26 gru 2019, o 13:37

Tak z ciekawostek , to nie będzie już Talento w wersji osobowej. Nie wiem co z nissanem, ale trafic zostanie monopolistą.
Wziąłem przedłużaną wersję, tak naprawdę tylko taka była dostępna z samochodów z wyprzedaży rocznika.
Poza tym ta krótsza wydaje mi się jakaś nieproporcjonalna.
Co do windy, to nie używam. Wyciągam środkowy rząd foteli i wjeżdżam po szynach bocznymi drzwiami. Wózek mocuję pasami i tak już funkcjonuję ponad 10 lat.

Polecisz mi jakieś opony zimowe?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Bus jako samochód rodzinny

Post autor: Wolf » 26 gru 2019, o 14:12

Co do opon zimowych testowałem SAVA złego słowa nie powiem, ale biorąc pod uwagę ostatnie zimy zrezygnowałem z nich na rzecz całorocznych, miałem BArumy też bardo dobrze w śniegu sobie radziły, teraz jakieś chińczyki męczę tak samo są ok, mam też ukraińskie PRIMERVA czy coś takiego ale tutaj niestety jadąc są jak by mało stabilne do tego są głośne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”