Fotoradary we Francji

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
foxck
Posty:2
Rejestracja:1 paź 2019, o 00:32
Samochód:Opel Movano
Firma:1986
Fotoradary we Francji

Post autor: foxck » 1 paź 2019, o 00:40

Witam,temat pewnie był.wiele razy poruszany więc mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie;)
Do tej pory bardzo rzadko jeździłem po Francji,teraz sytuacja się zmieniła i staram się do niej przyzwyczaić co nie jest łatwe kiedy ...no właśnie w przeciągu dwóch nocy fotorady strzelily mi 3 albo 4 razy pomimo iż jechałem na włączonym tempomacie od 85 do 100km/h przy ograniczeniu 110. Jeżdżę Nowym Oplem Movano z plandeka 3.2m wysokości. Czy to prawda,że te ich fotoradary biorą mnie za TIRa który ma niższe ograniczenie i rzeczywiście zweryfikuja oni to i nie przysla mandatów?
Przepraszam jeśli zbyt chaotycznie napisałem post.pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: jarekvolvo » 1 paź 2019, o 08:58

Bardzo często, ze wskazaniem na "zawsze" - misiopstryk wyposażony w podwójny układ "małe-duże" rozpozna busa z kurnikiem jako dużego mobila i strzela fotkę. Nie ma się na razie czym przejmować, bo weryfikacja i tak je odrzuca jako oczywiste błędy.
Jednak zwróć uwagę, czy na pewno były to wysokie fotoradary "słupkowe" - z daleka widać, że mają dwa segmenty "przeźroczysto-błyszczące", a strzela górna lampa.
Gorzej, jeżeli napotkasz "kurdupla" - misiopstryka o wzroście 1,2 metra, ustawionego nieraz w zupełnie niespodziewanym miejscu, czasem nawet między wioskami na landówce w krzakach. On nic nie rozróżnia i jeśli cyknie, to rzeczywiście przekroczyłeś prędkość. Nieraz takie miejsca dają się wcześniej zlokalizować po wielu wyraźnych śladach hamowania na jezdni w miejscach pozornie bezsensownych. Zaraz potem z boku jest fotka. I pamiętaj, że od niedawna u Żaby obowiązuje zmniejszona od 80 km/h prędkość poza obszarem zabudowanym na landach i niektórych eskach. Należy dokładnie obserwować znaki, niektóre ją podwyższają, ale generalnie to tempomat na 80 max.... .
Miłego dnia !

foxck
Posty:2
Rejestracja:1 paź 2019, o 00:32
Samochód:Opel Movano
Firma:1986

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: foxck » 3 paź 2019, o 22:01

Dziękuję ślicznie za konkretną i rzeczową odpowiedź.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: jarekvolvo » 3 paź 2019, o 22:07

Na zdrowie !
Szerokości !

Awatar użytkownika
Senris
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:7 paź 2019, o 21:40
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:C+E

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: Senris » 7 paź 2019, o 21:44

Cześć wszystkim.
Nie jest tak czasem, ze każdy radar w FR jest wcześniej oznaczony znakiem z reguły tak dużym, ze nie ciężko go nie zauważyć?
W sensie ze nawet jak radar jest w krzakach między wiochami to wcześniej jest znak.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: jarekvolvo » 8 paź 2019, o 08:58

W pewnym momencie Żaby wydały nakaz usunięcia wstępnego oznakowania fotoradarów. Nie wszędzie zostało to przeprowadzone, jednak jest wiele miejsc, gdzie tablice zniknęły i te małe dranie czają się w krzakach bez ostrzeżenia. Tak więc wskazana jest maksymalna ostrożność...

Awatar użytkownika
Senris
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:7 paź 2019, o 21:40
Samochód:Renault Master
Uprawnienia:C+E

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: Senris » 8 paź 2019, o 20:36

Dobrze wiedzieć. Dzięki.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Fotoradary we Francji

Post autor: 0liwski » 21 paź 2019, o 11:45

Dodam do tego co koledzy napisali - francuskie fotoradary wyposażone w system tzw. wysokościówki - nie widzą czy taki bus jest do 3,5T..czy to 5,5 T..(a nawet 7,2T jeśli to IVECO). jeśli do 3,5T wówczas mandat nie powinien przyjść.
Celowo piszę NIE POWINIEN - bo czasem może się okazać, że ICH system widzi coś inaczej - zazwyczaj wysłanie dowodu rejestracyjnego/homologacji sprawę wyjaśnia.
Znam takie przypadki z życia.
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”