Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
izam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lip 2019, o 14:28
Samochód:R.Master
Uprawnienia:AB
Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: izam » 15 lip 2019, o 14:46

Wolf pisze:
12 lip 2019, o 12:24
...... jeśli ktoś uważa że znak o ograniczeniu wjazdu do np 3,5t oznacza że można wjechać tam pustą solówka bo na pusto waży mniej to już jego decyzja
jeżeli to jest znak B 18 to może wjechać.
Wolf pisze:
12 lip 2019, o 12:24
jeśli komuś przekazuję się informacje ze auto z wpisem pojazd ciężarowy w dowodzie rejestracyjnym nim jest a ktoś pyta o to czy aby napewno to raczej już nie ma co komentować.......

Tutaj nie jest to takie oczywiste. Przykładem może być znak B5.
Masz np.w dowodzie rej. wpis "Samochód ciężarowy" Czy każdego pojazdu z taką adnotacja w DR ten znak dotyczy ?

Kolejny przykład to podniesienie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym np do 70 km/h.
Każdy może sobie na to pozwolić ?

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Doktor » 15 lip 2019, o 17:49

Wojtek miał kupę czasu nie odpisał, "izam" wie o co chodzi, ale pisze tak, aby "zaciemnić", ja napisze jak chłop krowie na rowie, B-5 to znak z sylwetka ciężarówki, oznacza ograniczenia dotyczące DMC, jak jest bez tabliczki lub bez żadnej wartości na tarczy, oznacza 3,5 t, tabliczka lub wartość jak na rysunku wklejonym przeze mnie, oznacza DMC do którego jest ograniczenie, znak B 18 to ograniczenie wyznaczone liczbą na tarczy i dotyczy masy rzeczywistej, wiec właśnie ta pusta solówka może wjechać jeśli jej masa jest mniejsza niż na znaku choć, DMC w dowodzie ma wyższe.
Oczywiście, samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5 t nie mogą skorzystać z tego znaku podnoszącego prędkość na terenie zabudowanym :(

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: Wolf » 15 lip 2019, o 19:18

Fajnie że rozebraliśmy temat do czynników, ma nadzieję że Izam temat udało się ogarnąć bezproblemowo, bo to że nie nie wolno nie znaczy że się nie uda ;)

Awatar użytkownika
izam
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:10 lip 2019, o 14:28
Samochód:R.Master
Uprawnienia:AB

Re: Ograniczenia weekendowe na terenie Niemiec

Post autor: izam » 16 lip 2019, o 09:23

Wolf pisze:
15 lip 2019, o 19:18
Fajnie że rozebraliśmy temat do czynników, ma nadzieję że Izam temat udało się ogarnąć bezproblemowo, bo to że nie nie wolno nie znaczy że się nie uda ;)
Zgadza się. Wszystko przebiegło bezproblemowo. Po drodze wyprzedziło mnie kilka wozów z napisem POLIZEI i żaden nie zwrócił na mnie uwagi.
Myślę,że temat został wyczerpany i można zamykać. Chyba,ze dorzuci ktoś jeszcze jakieś swoje spostrzeżenia :idea:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”