Jakie Assistance na Europę

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: Wolf » 5 kwie 2019, o 09:45

BoberKSG pisze:
4 kwie 2019, o 21:12
A to już nie mój problem.
Ja z końcem tamtego roku skończyłem współpracę z PZU. Przez 2 lata miałem tą usługę jeżdżąc z ludźmi PL-NL także wiem co piszę;)
Na szczęście nie trzeba było korzystać
Oczywiście że mój problem, ale niestety przykrym faktem jest to że podajesz nieprawdziwe informacje, z infolinii PZU uzyskałem informacje że no limit oczywiście jest ale na KRAJ, max na Europie to 1200 km przy czym w naszych auta zadziała w przypadku wypadku nie awarii tak samo dla aut osobowych powyżej siedmiu miejsc.

"Holowanie bez limitu
Z tą opcją holujemy Twój pojazd w Polsce bez limitu kilometrów (standardowo holujemy go do 150 km). Usługa działa w razie wypadku, awarii pojazdu lub jeśli użyjesz niewłaściwego paliwa i pod warunkiem, że zdarzenie występuje w Polsce."

"Holowanie za granicą
Jeśli wybierzesz tę opcję, zwiększymy limit holowania za granicą do 1200 km. Opcja działa, jeśli masz wypadek lub awarię i tylko, jeśli zdarzenie to wystąpiło za granicą.
Jeśli masz samochód:
- ciężarowy,
- osobowy, który ma liczbę miejsc większą niż 7 w dowodzie rejestracyjnym,
to opcja działa tylko wtedy, kiedy masz wypadek za granicą. Nie działa dla awarii.
Opcja działa zawsze po 7 dniach od dnia, kiedy ją wykupujesz. Wyjątkami są dwie sytuacje:
- umowa jest wznowieniem umowy z poprzedniego roku i ma takie same warunki,
- umowę z rozszerzeniem zawierasz najpóźniej w dniu, w którym kupujesz fabrycznie nowe auto.
W tych sytuacjach opcja działa od razu."

Te informacje z ich strony potwierdził mi konsultant, tak że albo nasz drogi przyjacielu ktoś cię wprowadził w błąd albo robisz to świadomie żeby zabłysnąć na tle forum.

NO ALE OCZYWIŚCIE TO MÓJ PROBLEM.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: BoberKSG » 5 kwie 2019, o 10:12

Hmm, może faktycznie za bardzo polecialem. Teraz czytam te informacje co zacytowales i muszę się z Tobą zgodzić. Różnicą może być fakt, że także OC było w PZU. Że dotyczyło to jednak tamtego roku. Nie wiem.
Nie próbuje zabłysnąć na forum, bo jakoś nie bawi mnie mieć szacunek wśród wirtualnej społeczności ;)
Prawdą jest, że rozszerzenie dotyczyło no limit km. Zarówno ja, jak i później następca wykupywalismy to z radością, szczególnie w okresie sezonowym.
Tyle.
Nie zmienia to faktu, że nawet w takim miejscu jak forum, słowa pisane warto porównać z rzeczywistymi faktami.
Pozdrawiam
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: Ortalion Trenera » 5 kwie 2019, o 13:38

Ja osobiście mam PZU pakiet OC/AC/NNW + Pomoc w drodze(Super PL + EU) ze zwiększonym limitem kilometrów do 1200 a w Polsce "Podobno" no limit. Jeszcze nie korzystałem, zapłaciłem za pomoc w drodze 770 pln.

Mój kumpel ma wynajem busów 9 osobowych i jak z nim rozmawiałem na ten temat to powiedział że żaden assistance nie gwarantuje nic dla pasażerów pojazdów zarejestrowanych powyżej 7 osób.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: Wolf » 5 kwie 2019, o 18:52

Panowie, ogólnie dla wszystkich w tym świerzaków , auto mimo że na gwarancji ASISTANCE dodatkowe musi być ogarnięte, są różne warianty i różne opcje, ze zgromadzonych przezemnie informacji na chwilę obecną najdłuższy dostępny zasięg to 1200km do granicy z PL. Dalej do dyspozycji mamy kilka wariantów, tak jak w przykładzie PZU oferuje pomoc w przypadku wypadku, problemem może być awaria auta, w Warcie zgłaszaliśmy problem z autem, jego lokalizację oraz kontakt do kierowcy, i stratowała laweta z PL po auto. czasami jak km zabrakło to należało dopłacić różnicę, a jest bolesna kwestia 4 pln km, niby nie majątek, ale 100 km poza zakresem to już 800 pln, Z mojego przykładu koszty z autopsji są zabójcze, jadąc autem zgasło mi na 11 tuż przed ringiem, auto od nas z miasta, i z powrotem, koszt 1100 pln, o fakturze czy rachunku mogłem zapomnieć, z kolei najboleśniejszy przykład tygodniowe 12ep rozbite daily pod granicą z ES powrót tylko możliwy na lawecie, koszt 15000 netto. Tak że naprawdę ile by nie było warto wykupić taki pakiet, przykładowa oferta dla tych co nie chcą w pakiecie lub im się nie kalkuluje https://ubezpieczeniapolska.pl/assistance-na-dostawcze/, z tym że tutaj jest holowanie do najbliższego ASO, i tam jeśli koszt naprawy przekroczy 1000e holują do max 1200km.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: Wolf » 5 kwie 2019, o 18:54

BoberKSG pisze:
5 kwie 2019, o 10:12
Hmm, ....
Przepraszam za agresywną odpowiedź, ale po prostu krew mnie zalewa, jak ktoś mówi że coś wie ale nie powie skąd a jak mi nie wierzysz to sobie poszukaj.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: BoberKSG » 5 kwie 2019, o 20:11

Wolf pisze:
5 kwie 2019, o 18:54
BoberKSG pisze:
5 kwie 2019, o 10:12
Hmm, ....
Przepraszam za agresywną odpowiedź, ale po prostu krew mnie zalewa, jak ktoś mówi że coś wie ale nie powie skąd a jak mi nie wierzysz to sobie poszukaj.
Spoko kolego, jesteśmy kwita. Samego mnie trochę poniosło na samą myśl "jak to, zależy mu niech sobie sprawdzi. Ja umiałem". Napisałem Ci jak miałem, temat napinki wolę uważać za zakończony. Piona
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
mazuer
Użytkownik
Użytkownik
Posty:90
Rejestracja:7 sty 2018, o 11:44
Samochód:Iveco Daily
Firma:Iveco
Uprawnienia:A, B, C, C+E

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: mazuer » 5 lis 2021, o 15:01

Compensa: https://www.compensa.pl/ Na stronie mozna wczytać się w ich ofertę ubezpieczenia assistance. Optymalnie cenowo wychodzi jeśli kupuje się u nich ubezpieczenie oc + ac + auto assistance z nnw. Jest taniej. Mają dobre warunki ubezpieczenia w Polsce, jak również w Europie. Sam jeszcze nie miałam na szczęście sytuacji, podczas której musiałem z takiego ubezpieczenia korzystać, jednak moim zdaniem jeśli dużo się jeżdzi, to jest to totalne must have.
Szczególnie jeśli ktoś komercyjnie jeździ busem.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: Wolf » 6 lis 2021, o 17:49

Oczywiście że tak. Taki assistance to koszt kilku setek do polisy, a nasze auta lekkie nie są więc wymagają większych holowników. Kiedyś nie wykupiłem assistance, auto zdechło ok 200 km od domu, koszt ściągnięcia po znajomości, bez rachunku i faktury 1000 pln, od tego czasu każdy pojazd ma asistance, do tego prywatnie na siebie ADAC. Ba nawet na kilkunastoletnią osobówkę wykupuję AC, może to głupie, ale kilkaset zł i człowiek śpi spokojnie.

Awatar użytkownika
rafaldo87
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:1 paź 2022, o 11:09

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: rafaldo87 » 3 paź 2022, o 19:57

Ja przy wyborze OC AC korzystam już tylko z porównywarek. Od razu mam zestawienie najlepszych ofert od ubezpieczycieili i sam wybieram parametry, które mnie interesuję. Trafiłem na https://www.porowneo.pl/ubezpieczenia/s ... eczenie-oc czy ktoś z Was korzystał z niej może? Macie jakieś doświadczenie?

Awatar użytkownika
mariolkaaa8
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:19 kwie 2023, o 19:36
Samochód:golf 5
Firma:Transport
Uprawnienia:B

Re: Jakie Assistance na Europę

Post autor: mariolkaaa8 » 19 kwie 2023, o 19:41

Według mnie warto też znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje ubezpieczenia. Niedawno właśnie znalazłam https://www.porowneo.pl/ . Z tego co widziałam to dostępna jest tutaj porównywarka jeśli chodzi o ubezpieczenie OC i AC, dodatkowo można też sprawdzić jakie są mniej więcej koszty tych ubezpieczeń.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”