Puścić busa do spedycji?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Olo81
Posty:1
Rejestracja:9 gru 2018, o 00:28
Puścić busa do spedycji?

Post autor: Olo81 » 9 gru 2018, o 00:43

Cześć,

Planuje wstawić busa do spedycji. Auto wezmę w leasing z 50% wkładem własnym. Własna DG z zatrudnieniem kierowcy.

W mojej okolicy jest jedna spedycja w której "znam" kilku kierowców.
Jazda po EU - 3 tygodnie trasa - 1 w domu. Zarabiają ponad 4k, a że maja 0.28gr od km, to muszą ich natłuc.
Wiem, że spedycja jest wypłacalna, płaci terminowo. Niestety nie znam na chwilę obecną jej oferty. Ale patrząc po zarobkach kierowców nie musi być tak źle.

Co o tym pomyśle myślicie?
Sam będę pracował w czym innym, gidze zarabiam dość dobrze - lepiej niż CI na busach, dlatego będę mógł swoja wypłatę przeznaczyć na np. zarobki kierowcy. Bądź na spłatę raty i koszta paliwa etc.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PanEXPRESS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:23 gru 2017, o 18:09

Re: Pościć busa do spedycji?

Post autor: PanEXPRESS » 9 gru 2018, o 02:02

Bardzo dobry pomysł. Liczy się radość z jazdy i zadowolenie klienta. Kasa nie jest w tym wypadku najważniejsza, bo chyba nie zakłada się firmy po to, żeby zarabiać.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pościć busa do spedycji?

Post autor: Wolf » 9 gru 2018, o 10:38

Olo81 pisze:Cześć,

Planuje wstawić busa do spedycji. Auto wezmę w leasing z 50% wkładem własnym. Własna DG z zatrudnieniem kierowcy.

W mojej okolicy jest jedna spedycja w której "znam" kilku kierowców.
Jazda po EU - 3 tygodnie trasa - 1 w domu. Zarabiają ponad 4k, a że maja 0.28gr od km, to muszą ich natłuc.
Wiem, że spedycja jest wypłacalna, płaci terminowo. Niestety nie znam na chwilę obecną jej oferty. Ale patrząc po zarobkach kierowców nie musi być tak źle.

Co o tym pomyśle myślicie?
Sam będę pracował w czym innym, gidze zarabiam dość dobrze - lepiej niż CI na busach, dlatego będę mógł swoja wypłatę przeznaczyć na np. zarobki kierowcy. Bądź na spłatę raty i koszta paliwa etc.

Pozdrawiam.
Jak masz takiego kierowcę za 0,28 z km to biorę go od ręki.

Ale do rzeczy, wytłumacz mi swój tok rozumowania, chcesz zainwestować 50% wartości auta czyli ok 60-80 tyś pln posadzić w tym aucie kierowcę, a wynagrodzenie z twojej obecnej pracy przekazywać na ratę za auto i wynagrodzenie kierowcy i paliwo ?? Jak tak to od dziś zostaniesz moim mistrzem, przecież kierowca to wydatek od 4-7k pln, rata za auto przy 50% wpłacie to koszt 1-1,5k pln, no i najważniejsze paliwo 10-20k pln, czyli podliczając miesięczny koszt 15-25k pln. Więc reasumując po cholerę przy twoich zarobkach pchać się w to bagno, skoro masz aż tyle to zainwestuj w lokatę lub obligacje, może troszkę mniejsza kasa, ale za to włosy będą nadal własne? Metoda liczyć cudze pieniądze to w branży TSL nie bardzo przejdzie. Są różne spedycje, jedni obiecują złote góry po czym wypracowanej kasy w życiu nie zobaczysz, a z kolei inni maja robotę i mają zasoby finansowe, lecz niestety oferowane stawki nie zapewniają godziwego zysku. Pamiętaj że w tej branży są dwa słabe ogniwa, pierwsze - zleceniodawca - nie zawsze wypłacalny a do tego szukający dziury w całym po to żeby ci nie wypłacić kasy i drugie - kierowca - tutaj nie będę się rozpisywał ale przerobiłem tylu i takie sytuacje że dwunastopak bejsbolów by nie wystarczył żeby im rozumu do głowy zaszczepić. Aktualnym moim mistrzem jest ludek z FB który się burzy że płynął 4h promem gdzie nie przysługiwał mu żaden posiłek, napój czy kabina, tak sobie myślę że chyba liczył że płynąc 4h dostanie do własnej dyspozycji hostessę toples i taniec na rurze, pewnie chłopina jak czeka u okupanta powyżej godzinki to katering mu obiadek dowozi a co 30 min gorący napój dostaje. Niestety w większości wypadków trafiają się takie orły.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Pościć busa do spedycji?

Post autor: 0liwski2nd » 9 gru 2018, o 12:23

Wolf pisze: Jak masz takiego kierowcę za 0,28 z km to biorę go od ręki.....
.

Dokłądnie tak jak piszesz WOLF...
Dlatego takim geniuszom biznesu na etacie.... którzy
Olo81 pisze:Cześć,
Planuje wstawić busa do spedycji.
Co o tym pomyśle myślicie?
..którzy tak sobie to widzą... że pieniążki same będą spływały a jaśnie biznesmen tylko kupony będzie obcinał.... mówię grzecznie "spadaj kolego".

Kolejnego dziad-transa w branży nam nie trzeba.. :)


PS.. A co to oznacza "POŚCIĆ BUSA.." Analfabeta czy miłośnik wielkich postów... :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”