Przewóz 9 osób własna działalność-jak zacząć?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie
Re: Przewóz 9 osób własna działalność-jak zacząć?

Post autor: Wolf » 2 gru 2018, o 18:33

Gocu pisze:Wolf jesteś super!
Dziękuję za wszystkie wypociny :D
Naprawdę bardzo pomogłeś, w internecie coś tam piszą, czasami na inny temat... A jeszcze wytłumaczyłeś dokładnie sprawę z podatkami :)

Bardzo pomogłeś, dzięki wielkie. Ubezpieczenie oczywiście załatwię, bo mogę mieć rzeczywiście problemy.
Teraz tylko trzymaj kciuki za mnie :lol: :D

DZIĘKUJE!
Mogę ci dać namiar na mojego brokera, dalej poza zwykłym ubezpieczeniem pamiętaj o Asistance (500pln za 1200km), czy nawet ubezpieczeniem opon (kupując na allegro opony 70 zł koszt ubezpieczenia, wjedziesz na krawężnik rozetniesz-zniszczysz oponę dostaniesz zwrot jej wartość, jak drobne to klejenie itd), już nie wspomnę o szybach koszt też ok 60 pln a jakiś odprysk i wstawią ci nową.

Awatar użytkownika
Gocu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:30 lis 2018, o 20:57
Samochód:VW Transporter
Firma:Niebawem
Uprawnienia:B

Re: Przewóz 9 osób własna działalność-jak zacząć?

Post autor: Gocu » 3 gru 2018, o 14:08

A ja jeszcze mam jedno pytanie, bo nie mogę nigdzie odpowiedzi odszukać...

Szperam na http://www.gitd.gov.pl, ale no nic nie mogę znaleźć...
Tyle, że większość licencji/zezwoleń dotyczy przewozu autobusowego i autokarowego.
Chce się upewnić. Wszędzie piszą autobus/autokar, a o busikach nic! Nie chce po prostu później płacić :?
O osobówkach nic, nawet nie mogę się do nich dodzwonić.

W dodatku byłem w Starostwie Powiatowym i dali mi wniosek o udzielenie licencji na krajowy transport :lol: :D
Możliwe, że tam mi pokręcili wszystko w głowie... :roll:

Na 100 % nie jest potrzebne "zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego"?

P.S. WOLF! Bardzo dziękuję, ale mam człowieka, który siedzi w ubezpieczeniach

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Przewóz 9 osób własna działalność-jak zacząć?

Post autor: Wolf » 3 gru 2018, o 21:08

Gocu pisze:A ja jeszcze mam jedno pytanie, bo nie mogę nigdzie odpowiedzi odszukać...

Szperam na http://www.gitd.gov.pl, ale no nic nie mogę znaleźć...
Tyle, że większość licencji/zezwoleń dotyczy przewozu autobusowego i autokarowego.
Chce się upewnić. Wszędzie piszą autobus/autokar, a o busikach nic! Nie chce po prostu później płacić :?
O osobówkach nic, nawet nie mogę się do nich dodzwonić.

W dodatku byłem w Starostwie Powiatowym i dali mi wniosek o udzielenie licencji na krajowy transport :lol: :D
Możliwe, że tam mi pokręcili wszystko w głowie... :roll:

Na 100 % nie jest potrzebne "zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego"?

P.S. WOLF! Bardzo dziękuję, ale mam człowieka, który siedzi w ubezpieczeniach
Wymyśliłem, chyba najbardziej skuteczny pomysł, podjedź do zielonych i ich się podpytaj, u mnie jak się pytałem w wydziale komunikacji to kobieta twierdziła że poza krajem nie musimy nic mieć, natomiast na kraju tak, a to było ze 3 lata temu, gdzie w 2013 weszła zmiana że z pl i do pl nic nie wymagają, być może brak wiedzy wychodzi, a krokodyl prawdę ci powie, jak kombinowałem ze światłami podjechałem do patrolu drogówki, gdzie pokazali mi kajet co i jak, jakie oznaczenia itd.

Clinic
Posty:1
Rejestracja:21 kwie 2019, o 21:36

Re: Przewóz 9 osób własna działalność-jak zacząć?

Post autor: Clinic » 21 kwie 2019, o 22:04

Tak Czytam posty, i zastanawiam się, czemu nikt nie wspomina tutaj o CKZ certyfikat kompetencji zawodowych. Prowadząc międzynarodowy przewóz osób, nikt nie wspomniał czy jest wymagany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”