Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Kamil Bednarek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:14 sie 2018, o 21:20
Samochód:Mercedes Sprinter
Firma:Bednarek Transport
Uprawnienia:B
Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: Kamil Bednarek » 12 paź 2018, o 14:55

Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pytanie. Otóż od połowy stycznia/ początku lutego chciałbym otworzyć firmę transportową do 3,5tony. Sprawa wygląda następująca. W jedną stronę mam pewne ładunki( transport mebli z firmy znajomego mojego Taty), z tej firmy miałbym od 2 do 4 zleceń w miesiącu minimum. Sprawa wyglądałaby tak że chciałbym jeździć od poniedziałku do piątku(tzn wyjazd w poniedziałek z meblami gdzieś w EU, rozwiezienie i powrót) lub druga opcja na 2 tygodnie( sam nie wiem jak dobrać system).Później dobierałbym ładunki z giełd typu Tans.eu,cliktrans.pl. Budżet na wpłatę auta, paliwo na 3 miesiące, raty itd posiadam. Czy takie coś jest opłacalne??? :?: Mam również dylemat nad wyborem auta. Lepiej wybrać 10ep z kurnikiem czy 10ep z łóżkiem z tyłu? A może 8ep+Winda?Czy może lepszą opcją jest zakup busa autolawety+laweta i transport samochodów? Jakiej marki autko najlepiej wybrać? Zastanawiam się nad zakupem nowego MANa. Jestem młodym chłopakiem pełnym zapału więc chęci do tego mam tylko dylemat czy jest to opłacalne żeby nie zmarnować całych oszczędności... :roll:
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry wszystkim za konkretne odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: TROLL » 12 paź 2018, o 15:25

opcja szukaj , na Forum jest kilka rozbudowanych tematów w interesującej Ciebie sprawie

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: Ortalion Trenera » 13 paź 2018, o 01:03

Proponuje poczytać forum :

viewtopic.php?f=51&t=917

viewtopic.php?f=51&t=3661

viewtopic.php?f=51&t=3585

I poszukac przez szukajke.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: 0liwski2nd » 14 paź 2018, o 17:33

Kamil Bednarek pisze:Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pytanie. Otóż od połowy stycznia/ początku lutego chciałbym otworzyć firmę transportową do 3,5tony. Jestem młodym chłopakiem pełnym zapału więc chęci do tego mam tylko dylemat czy jest to opłacalne żeby nie zmarnować całych oszczędności... :roll:
Z Twojego postu wynika...... że nic nie wynika...
Może zacznij od podstawowej informacji..... ile masz tego kieszonkowego odłożone.... i ile chcesz stracić na tym interesie...? :lol:
Piszę najzupełniej poważnie... Bo po Twoim poście wnioskuję, że doświadczenia na międzynarodówce nie tylko nie masz (a my tu głównie tym się zajmujemy)....co wręcz nie chcesz go zdobyć...
Życzę powodzenia.....chłopaków z takim zapałem tu jest co chwilkę kilku.....

Awatar użytkownika
Kamil Bednarek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:14 sie 2018, o 21:20
Samochód:Mercedes Sprinter
Firma:Bednarek Transport
Uprawnienia:B

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: Kamil Bednarek » 14 paź 2018, o 22:06

80 tysięcy mam. Lekkie doświadczenie na międzynarodówce posiadam :)

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: 0liwski2nd » 14 paź 2018, o 23:23

Kamil Bednarek pisze:80 tysięcy mam. Lekkie doświadczenie na międzynarodówce posiadam :)
80 000 masz...? Czego... Euro...?
Jak lekkie doświadczenie masz.... co woziłeś, jakie trasy robiłeś.... jakich klientow obslgiewales, jakie spedycje zaliczyłeś...?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Nowa firma/Własny biznes(Pytania)Start

Post autor: Wolf » 15 paź 2018, o 10:33

Kamil Bednarek pisze:Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pytanie. Otóż od połowy stycznia/ początku lutego chciałbym otworzyć firmę transportową do 3,5tony. Sprawa wygląda następująca. W jedną stronę mam pewne ładunki( transport mebli z firmy znajomego mojego Taty), z tej firmy miałbym od 2 do 4 zleceń w miesiącu minimum. Sprawa wyglądałaby tak że chciałbym jeździć od poniedziałku do piątku(tzn wyjazd w poniedziałek z meblami gdzieś w EU, rozwiezienie i powrót) lub druga opcja na 2 tygodnie( sam nie wiem jak dobrać system).
Jak jeździsz sam u siebie i dla siebie to system pracy robisz pod siebie, będziesz chciał to wyjedziesz na dwa dni lub na dwa miesiące.
Kamil Bednarek pisze:Później dobierałbym ładunki z giełd typu Tans.eu,cliktrans.pl.
Z tego co weryfikowałem, to niestety, na chwile obecną mamy tylko jedną sensowna polską giełdę, cała reszta wymysłów zachęca darmowym dostępem, czy prowizją od podjętego zlecenia, ale niestety oferowane stawki to żenada.
Kamil Bednarek pisze:Budżet na wpłatę auta, paliwo na 3 miesiące, raty itd posiadam. Czy takie coś jest opłacalne??? :?: Mam również dylemat nad wyborem auta. Lepiej wybrać 10ep z kurnikiem czy 10ep z łóżkiem z tyłu? A może 8ep+Winda?Czy może lepszą opcją jest zakup busa autolawety+laweta i transport samochodów? Jakiej marki autko najlepiej wybrać? Zastanawiam się nad zakupem nowego MANa. Jestem młodym chłopakiem pełnym zapału więc chęci do tego mam tylko dylemat czy jest to opłacalne żeby nie zmarnować całych oszczędności... :roll:
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję z góry wszystkim za konkretne odpowiedzi :D
I tutaj jest najważniejsza kwestia wybór zabudowy to indywidualna kwestia każdego przewoźnika, wszystko zależy od potrzeby, realnie kurnik z 10ep będzie miał największą ładowność, z kolei łóżko z tyłu i 10ep da nam przestrzeń, niższe spalanie i większą przestrzeń życiową. kwestia windy j/w, natomiast autolawete odpuść sobie od razu, no chyba że lubisz pracować za grosze no chyba ze zdobędziesz umowę z ubezpieczalniami i będziesz pracował jako pomoc drogowa inaczej patrząc na oferowane stawki to nie ma sensu.

A co najważniejsze przed zamówieniem auta zatrudnij sie gdzieś i zobacz z czym je się ten chleb.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”