Praca na busach w wieku 18 lat

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Karitani
Posty:2
Rejestracja:7 paź 2018, o 20:44
Uprawnienia:B
Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: Karitani » 7 paź 2018, o 20:57

Cześć,
jak pewnie przeczytaliście temat tego wątku to dowiedzieliście się,że mam 18 lat i problem zarobkowy a konkretnie nie lubię się za bardzo uczyć.Nie lubię zwłaszcza zmuszania do nauki i nie interesuję mnie to na tyle,żebym chciał iść na studia ,a na pewno nie teraz.Pewnie jestem jeszcze do tego niedojrzały no ale jest jak jest i tego na razie nie zmienię.Chciałbym zacząć prace na busach(póki co krajowo).Na początek interesuję mnie na co uważać przy podpisywaniu umowy i ile minimum pensji oczekiwać od pracodawcy?Nie ukrywam,że chciałbym chociaż te 3000zł na rękę,żeby sobie powoli odkładać na własny samochod,mieszkanie itp.Czemu tak w ogóle pracujecie na busach?Brak wykształcenia,pasja do kierowania,brak innych możliwości?Oprócz tego chciałbym dodać,że jazda sprawia mi na prawdę wielką frajdę i wiele przyjemności :) Myślicie,że można z taką pracą wytrzymać do emerytury zakładać,że rynek nie padnie i praca nie zejdzie na totalne psy?Myślę,ze później wyjechałbym za granicę jeśli chęć studiów i wyższego wykształcenia nie wróci :(
Ps.Przypomniało mi sie jeszcze jedno pytanie.Czy jakbym znalazł tryb pracy 5/2 (5 dni w pracy i weekend wolny) to z reguł auto jest pod domem? Czyli np moglbym sobie znalezc pracodawce w gdansku( a jestem ze sląska) i auto poki pracuje byłoby ze mną?

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: 0liwski2nd » 7 paź 2018, o 21:17

Karitani pisze:Cześć,
mam 18 lat i problem zarobkowy a konkretnie nie lubię się za bardzo uczyć.Nie lubię zwłaszcza zmuszania do nauki
no to masz problem... na początek zmuś się do przeszukania forum. Na wszystko znajdziesz odpowiedź.......reszty musisz się już nauczyć sam... tylko że Ty nie lubisz się uczyć.. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: BoberKSG » 7 paź 2018, o 21:21

0liwski2nd pisze:
Karitani pisze:Cześć,
mam 18 lat i problem zarobkowy a konkretnie nie lubię się za bardzo uczyć.Nie lubię zwłaszcza zmuszania do nauki
no to masz problem... na początek zmuś się do przeszukania forum. Na wszystko znajdziesz odpowiedź.......reszty musisz się już nauczyć sam... tylko że Ty nie lubisz się uczyć.. :lol: :lol:
Haha. Rozwaliłeś mnie tym tekstem :D :D
Co do tematu.. hmm, ciężka sprawa. Jak będziesz mocno chciał, to bez problemu znajdziesz pracę.
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Karitani
Posty:2
Rejestracja:7 paź 2018, o 20:44
Uprawnienia:B

Re: Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: Karitani » 7 paź 2018, o 21:33

Znaczy nie chce,żeby to tak brzmiało,że totalnie nie lubię robić nic nowego,szukać informacji i dokształcać się.Natomiast rzeczy w takim normalnym liceum nie podniecają mnie do tego stopnia,żeby kontynuować to samo na studiach (zwłaszcza na kierunku ktory by mnie totalnie nie interesowal,a wątpie,że na taki się dostane :D Lubię jeździć i zaciekawiła mnie ta praca,a widzę że zarobki nie są złe i w jakimś stopniu sprawiała by mi frajdę (przynajmniej na początku XD) Po prostu jestem szczerzy w tym co czuje aktualnie do wyboru nauka/praca,ale niestety nie każdy potrafi być na tyle empatyczny,żeby pomóc młodziakowi :P Może to śmiesznie brzmieć,ale kazdy z was miał jakies dylematy,problemy lub swoje ciężkie początki.Co mam powiedzieć przyszłemu pracodawcy jak będzie chciał doswiadczenie za kółkiem?Jak każdy chce osobe doswiadczona to gdzie ma to doswiadczenie zdobyć?Jezdzić na rowerze z ulotkami :D ?

Awatar użytkownika
Stuczekjan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:44
Rejestracja:17 mar 2014, o 10:19
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: Stuczekjan » 11 lis 2018, o 16:51

Szczerze mowiac to kolega ma dobra fantazje.Ja po 8 latach jazdy na eu chetnie bym przyjal robote na krajowce za 3tys na reke.Ale jakos szczerze to nie widze tego bo przelecialem setki takich ofert i max co udalo mi sie znalezc to bylo 2600.
Chyba ze nie umiem szukac...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Praca na busach w wieku 18 lat

Post autor: Wolf » 11 lis 2018, o 18:10

Karitani pisze:Znaczy nie chce,żeby to tak brzmiało,że totalnie nie lubię robić nic nowego,szukać informacji i dokształcać się.Natomiast rzeczy w takim normalnym liceum nie podniecają mnie do tego stopnia,żeby kontynuować to samo na studiach (zwłaszcza na kierunku ktory by mnie totalnie nie interesowal,a wątpie,że na taki się dostane :D Lubię jeździć i zaciekawiła mnie ta praca,a widzę że zarobki nie są złe i w jakimś stopniu sprawiała by mi frajdę (przynajmniej na początku XD) Po prostu jestem szczerzy w tym co czuje aktualnie do wyboru nauka/praca,ale niestety nie każdy potrafi być na tyle empatyczny,żeby pomóc młodziakowi :P Może to śmiesznie brzmieć,ale kazdy z was miał jakies dylematy,problemy lub swoje ciężkie początki.Co mam powiedzieć przyszłemu pracodawcy jak będzie chciał doswiadczenie za kółkiem?Jak każdy chce osobe doswiadczona to gdzie ma to doswiadczenie zdobyć?Jezdzić na rowerze z ulotkami :D ?
Tak z ciekawości, jakim największym autem jeździłeś i jak długo masz prawko, bo hasło "Lubię jeździć" to nie znaczy dobrze pracować w tym fachu, przerabiałem już takich co lubili jeździć i nagle okazywało się że 500km dziennie to dla nich dystans nie do pokonania, a w tej branży czasami trzeba zrobić 3-4 razy więcej, do tego dochodzi odpowiedzialność, chęci fajnie że są tylko co ktoś z oderwany od mamusi powie jak zniszczy uszkodzi sprzęt za 150-200 tys pln? stało się nie moja wina? Jak dla mnie jak chcesz możesz zacząć od tych ulotek, ale najlepiej jako dostawca żarcia - to nie żart, tutaj wyrabia się najlepsze "cwaniactwo" za kółkiem, potem jakaś piekarnia i już możesz się pochwalić że zrobiłeś kilka km, potem zostanie ci tylko wytrzymałość na długie dystanse i cwaniactwo na załadunkach i rozładunkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”