zakup auta

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
lechia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:28 wrz 2018, o 14:55
Samochód:?
Firma:Własna
Uprawnienia:B
zakup auta

Post autor: lechia » 28 wrz 2018, o 15:22

Witam Wszystkich!
To mój pierwszy post i zamierzam zacząć przygodę z transportem.
Na początek ze wspólnikiem bierzemy w leasing busa z zabudową sypialnianą - tylną, wygodniejszą od "kurnika"

Proszę doradzncie nam co wybrać. Na dziś jest mi najbliżej do Reni Mastera.
Cena to 124 000 zł Netto

Bardzo podoba mi się VW Crafter - znajomy testował blaszaka do kurierki i był zachwycony.
Miedzynarodówka to inna bajka, inne przebiegi. Zupełnie inna praca.

Nikt inny niż Wy lepiej mi nie poradzi. To Wy wiecie co denerwuje w trasie, co się psuje, co kosztuje itd.
Jaka ładowność być powinna?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: zakup auta

Post autor: jarekvolvo » 28 wrz 2018, o 21:48

Przepraszam ale będę złośliwy... . "Zamierzam" - czyli czas przyszły. "Bierzemy" - teraz,. . Czy startujecie z firmą, zaczynając od zakupu auta ???
Nie, to nie złośliwość.... to konkretne pytanie, aby potem uniknąć "Ratunku!!!!" ..

Awatar użytkownika
lechia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:28 wrz 2018, o 14:55
Samochód:?
Firma:Własna
Uprawnienia:B

Re: zakup auta

Post autor: lechia » 29 wrz 2018, o 20:35

Cześć Jarek. Prowadzimy firmę od dawna, w kilku branżach. W transporcie faktycznie brak nam doświadczenia. Zamysł mamy prosty. Chcemy dla próby wziąć leasing na jedno auto i na zleceniach ze spedycji trochę się pokręcić po Europie.
Mamy pełną świadomość tego, że spotkają nas liczne niespodzianki i gotowi jesteśmy do nauki.

Widzę, że Ty na bank masz super doświadczenie i dobrze możesz doradzić w zakupie nowego auta.
Taką konkretnie nadzieję miałem... posłuchać doświadczonych kierowców tego co lubią w swoich busach a czego nie lubią.
Co wart jest np. Crafter, czy warto zapłacić więcej za sprintera, czy może Renia jest najlepszym wyborem.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: zakup auta

Post autor: Wolf » 30 wrz 2018, o 13:28

lechia pisze:Cześć Jarek. Prowadzimy firmę od dawna, w kilku branżach. W transporcie faktycznie brak nam doświadczenia. Zamysł mamy prosty. Chcemy dla próby wziąć leasing na jedno auto i na zleceniach ze spedycji trochę się pokręcić po Europie.
Mamy pełną świadomość tego, że spotkają nas liczne niespodzianki i gotowi jesteśmy do nauki.

Widzę, że Ty na bank masz super doświadczenie i dobrze możesz doradzić w zakupie nowego auta.
Taką konkretnie nadzieję miałem... posłuchać doświadczonych kierowców tego co lubią w swoich busach a czego nie lubią.
Co wart jest np. Crafter, czy warto zapłacić więcej za sprintera, czy może Renia jest najlepszym wyborem.
Moja propozycja to Daily / Sprinter / Ducato

Daily - wół roboczy
Sprinter - bazuje na opinii kierowców z zaprzyjaźnionej firmy - nigdy więcej nic innego
Ducato - silnik 2.3 bez AdBlue przy ramie L5 robisz sypialkę z tyłu i pakę na 10ep 4,9l - 2,3w

natomiast w temacie Movano/Master to w myśl CenaCzyniCuda i każdy kto tym jeździ chwali, Aczkolweiek opinie są różne, mam Ducato z silnikiem 2.3 150 i przebiegiem na ten moment 570k, właśnie popłynąłem na nim 15k netto - zalany jakimś syfem (obstawiam na dowcip parkingowy) wymieniony kompletny układ paliwowy, mam także jumpera 2.2 150 z 5540k na zegarkach tutaj wogóle brak złego słowa, przy ducato nastaw się na picie oleju, one tak mają.

Kolejna kwestia to wsparcie gwarancyjne, jak mi kolega Doctor wspominał np Man oferuje mobilny serwis, w przypadku Ducato miałem holowanie, hotel, transfer do domu i auto zastępcze na czas naprawy, w przypadku Renault w salonie od razu zaproponowano mi wykupienie dodatkowego Asisstance, bo jest albo albo auto trafi ana serwis i masz do wyboru hotel lub transfer do domu lub auto zastępcze.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: zakup auta

Post autor: jarekvolvo » 30 wrz 2018, o 13:29

Hej! Czyli pewne doświadczenie w biznesie już macie... To dobry początek. Jednak zanim zamówicie auto, najpierw rozejrzyjcie się po okolicy, może jest w pobliżu firma, z którą można współpracować wożąc ładunki dedykowane, a najlepiej jakieś niszowe, np. farmaceutyczne... . Co do giełdy - nie wypowiem się, wożąc leki mam wszystko poukładane. Tu bardziej pytaj Wołga i Detectivusa,... .
Natomiast co do samochodu - wg mojej subiektywnej oceny - niedoścignionym wzorem jest i będzie Renault Master. Oczywiście każde auto ma swoje zady i walety, ale poznawszy wcześniej inne marki, celował bym w Mastera. Gdyby tak jeszcze dołożyć automat Hi-Matica z Iveca + zwrotność Ducata - było by idealnie, bo faktem jest że Master w manewrach porusza się z gracją pancernika klasy Iowa... .
Jednak Renia w zabudowie kabinowej to super rozwiązanie, koledze wstawiłem nawet normalną hotelową lodówkę 40litrową, i to na górę!
Różne są zdania co "offsetu" różnych marek - serwisów, assistance etc. ale generalnie pod względem ergonomii, "przyjazności" dla szofera, wygody pod tyłkiem - Renata jest super...

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: zakup auta

Post autor: jarekvolvo » 30 wrz 2018, o 13:33

Wilku, może rozwiń jeszcze koledze temat ładunków z giełdy - masz to obcykane i rozsądnie potrafisz przedstawić opłacalność :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: zakup auta

Post autor: Wolf » 30 wrz 2018, o 14:17

jarekvolvo pisze:Wilku, może rozwiń jeszcze koledze temat ładunków z giełdy - masz to obcykane i rozsądnie potrafisz przedstawić opłacalność :)
Już mi się nie chce, jedyna moja sugestia, auto musi być na min 10 ep i nie niższe niż 2.3 wewnątrz, 8ep to tylko z windą, zasada jest tak że im większa przestrzeń tym większe możliwości.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: zakup auta

Post autor: Doktor » 30 wrz 2018, o 15:01

a jak sie maja do tego coraz częstsze kontrole wagi? Kolega dopiero chce kupić, wiec mu będzie jeszcze jakiś czas służył, a w świetle tego co staje się codziennością, to myślę że niebawem tymi 10 paletówkami powietrze będziecie wozili.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: zakup auta

Post autor: Wolf » 30 wrz 2018, o 15:32

Doktor pisze:a jak sie maja do tego coraz częstsze kontrole wagi? Kolega dopiero chce kupić, wiec mu będzie jeszcze jakiś czas służył, a w świetle tego co staje się codziennością, to myślę że niebawem tymi 10 paletówkami powietrze będziecie wozili.
Tak, oczywiście, na pewno masz rację, tylko dla czego nie przyswajasz informacji że możesz załadować na auto 10 czy nawet 12 euro palet i nie będziesz miał więcej niż 600-700 kg na pace ? może czas najwyższy troszkę zmienić podejście, ile wazy paleta jednorazowych masek medycznych? czy wiesz ile wazy paleta kopert bombelkowych ? a może wiesz ile wazy paleta lamp sufitowych ? żadna z tych pozycji nie przekracza 40 kg dalej to że auto ma "10 ep" nie znaczy że tylko palety wozi, jako dotychczasowy przewoźnik na blaszce troszkę zmienisz podejście na plandece, jak dostaniesz np 20- czy 30 ryr plastikowych do przewiezienia od długości np 6,5m na typowej 10ep bez problemu je ogarniesz, na 8 zapomnij a wagi będziesz miał 100 kg, co z konstrukcją aluminiową lub plastikowymi zbiornikami ? towar nie może wystawać a więcej wejdzie a wagi na 100% nie przekroczysz. W Kostrzyniu jest firma która posiada 15ep Daily na bliźniakach i mimo że auta zapełnione na full mają zapas w ładowności ?? Weź proszę otwórz oczy nie zawsze ładunek który na auto wkładasz ma 1 paletę o wadze 1500kg, notabene ostatni mój wyjazd poczta do Skandynawii 8ep ładunku 300 kg więc co próbujesz udowodnić ?

Rozumiem że pojęcie ładunki przestrzenne jest ci obce ?

A z cięższych aut auta o DMC 7500kg i pace na 15-18 palet i 300cm h ? są znane ci takie pojazdy, czy wiesz że one mają ładowność na poziomie 2-3t max, i jakoś funkcjonują, do tej pory widać na trasach ATEGO 8xx gdzie masz ładowność niewiele większą niż my na busach, a przekroczenie dmc w naszym przypadku to pikuś w porównaniu z konsekwencjami dla firmy posiadającej licencję transportową.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: zakup auta

Post autor: Doktor » 30 wrz 2018, o 16:04

Wilku, ja właśnie zamykam 1 rok wożenia towarów z giełdy i to są moje obserwacje, wszystko co napisałeś to prawda, są takie ładunki, ale ja przez rok 2 razy brałem "10 paletwke" z wypożyczalni, bo mi się ładunek na blaszce nie zmieścił i może z 4 razy nie dostałem zlecenia bo był za wysoki ładunek, dla tych kilku kursów nie zamówiłbym "dryfkotwy" w postaci paki na 10 palet na 2,3 wysokiej bo pół litra czy litr więcej na 100 km będę spalał na okrągło, ale to moje osobiste zdanie, nie trzeba się ze mną zgadzać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”