JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
PawełAUG
Posty:1
Rejestracja:24 wrz 2018, o 20:41
Firma:brak
Uprawnienia:B
JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: PawełAUG » 24 wrz 2018, o 20:58

Hey wam, mam pytanie do was prosze o wyrozumiałość planuje kupić busa do 3.5t blaszaka i teraz tak jak zacząć jezdzić chodzi mi oto ze chce narazie jezdzić bez zadnej firmy itd tylko samodzielnie . czy musze mieć jakies kursy itd?? jak brać zlecenia czy przez strone www.clicktrans.pl bedzię dobrze??

czy kupno busa i wziecie zlecenia wystarczy?? czy cos jeszcze? trzeba?

Awatar użytkownika
Majas9
Użytkownik
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:15 wrz 2018, o 09:11
Uprawnienia:B

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: Majas9 » 24 wrz 2018, o 21:50

Przekop forum w tej sprawie, kilka podobnych bądź takich samych wątków wcześniej tutaj czytałem.
Nie chcę wprowadzać cię w błąd czy wymądrzać się bo sam jak narazie na tej branży znam się jak świnia na gwiazdach, ale zacząłbym od przekopania forum. Może nie od A do Z, ale w większości.
Jedyne co wiem, to jeśli przewozisz ładunek/ładunki po krajach UE to potrzebujesz CMR, co znaczy ze teoretycznie powinieneś mieć conajmniej własną działalność aby podbić się jako przewoźnik, chyba że pracujesz pod kimś wtedy to pieczątka pracodawcy i/lub twój podpis. Jeśli WDG to i jakaś "mini" księgowość, ogarnianie kart paliwowych.
Na pozwoleniach i prawnych rzeczach się nie znam, więc licz na resztę osób.

Awatar użytkownika
PanEXPRESS
Użytkownik
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:23 gru 2017, o 18:09

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: PanEXPRESS » 24 wrz 2018, o 22:24

Pogratulować...

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: TROLL » 25 wrz 2018, o 07:31

transport się nie opłaca ...

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: BoberKSG » 25 wrz 2018, o 08:53

Kolego jak chcesz coś osiągnąć w tym temacie, jesli nie zrobisz czegoś od siebie. Nie wystarczy kupić busa i jesteś Panem biznesmenem. Takich postów, takich zapytań jest tu kilkanaście w przeciągu miesiąca - wystarczy poczytać, poszukać.
Mam wrażenie że niejednokrotnie pisze to jedna ta sama osoba, z innych loginów.
Tak, kup busa, zarejestruj się na śmiesznych stronach transportowych i działaj. Zostawię Ci mój namiar, bo za 3 miesiące będziesz chciał odsprzedac swój leasing. Zakład?
Panowie nie wszyscy mają pisane być "szefem".
Także proponuję ściągnąć rurki i założyć wreszcie rękawice robocze.
Sorry za opinię, ale wałkować ten temat w kółko, każdemu kto chce mieć podane wszystko na talerzu nie jest w naszej kwesti.
Pozdrawiam
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: TROLL » 25 wrz 2018, o 12:36

Nie spinaj się , na forum jest wszystko , wystarczy zrobić opcje szukam , to jest kreatywne myślenie jakże pomocne we własnym biznesie , najprościej jest napisać " co zrobić " . Ludzie którzy myśleli , że złapali pana boga za nogi jest sporo ( myśleli to słowo klucz ) na stronach banków i tow lizingowych jest sporo dowodów takie myślenie i podejścia do biznesu: wezmę auto i jakoś to będzie. Otóż , to już nie te czasy. Auto jak najbardziej , sprawny sprzęt i dobry kierowca to jedna noga , druga noga to sprawne pozyskiwanie zleceń , kreatywne myślenie , wyszukiwanie różnego rodzaju nisz , które są najlepiej płatne , trzecia noga to profesjonalizm w każdym calu. Amatorszczyzny jest masa , to ona psuje ceny i sprawia że " transport się nie opłaca ;) " . Branża jest wymagająca , finansowo , ale również zmusza do myślenia ( jeżeli chcesz się rozwijać , a nie klepać na 1 busie - chociaż współpracuję z takimi ludźmi i są ekstra ) .
Chcesz otworzyć firmę , zatrudnij się np na rok ( pory roku też mają znaczenie ) i zobacz jak to działa , to będzie najlepsza nauka . A poza tym jak pisałem

Transport się Nie Opłaca

dodam jeszcze że w obecnych czasach założyć firmę jest łatwo , ale sztuką jest utrzymanie się na rynku i zarabianie pieniędzy , a nie rozdawanie usług , ale to temat na inną dyskusję.

Absolutnie nie chcę ciebie odwieźć od pomysłu. Ale wiesz , pisanie na forum jak i co to nie ta droga. Kol Bober napisał jedną ( znaczy nie tylko jedną , żeby nie było ) bardzo , ale to bardzo mądrą myśl: nie każdy może ( chce ) być szefem . I tą optymistyczną myślą Zakończę

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: BoberKSG » 25 wrz 2018, o 13:11

Kol.Troll, jesli mnie to dotyczy to się nie spinam ;). Tylko akurat na Niego padło to, co było kumulowane. Masz dobry pomysł z tym, by się na jakiś czas zatrudnił i poznał smak tej pracy.
Nie można iść na studia nie zdając matury..
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Ortalion Trenera
Użytkownik
Użytkownik
Posty:60
Rejestracja:13 kwie 2016, o 18:00
Samochód:Movano
Firma:Dziad na swoim
Uprawnienia:b,c,d,e

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: Ortalion Trenera » 25 wrz 2018, o 14:00

Przecież to reklama portalu z największą prowizją za zrealizowane zlecenie.

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: Doktor » 25 wrz 2018, o 14:06

Co do psucia rynku, to to raczej ni Ci klepiący na jednym busie rynek psują tylko Ci co ich maja więcej, bo biorą jak leci aby na leasingi i minimalne pensje starczyło, to takie moje obserwacje z blisko rocznego jeżdżenia.
Ostatnio miałem najlepszy dowód, spotkaliśmy się w trzy busy w fabryce Audi, każdy z nas wiózł po 6 palet ADR, bo w weekend duże w Niemczech maja zakaz, to LG zamówiło 3 busy aby audi na poniedziałek miało akumulatorki, 3 auta, 3 stawki 420, 550 i 650 euro za ta sama trasę i ten sam ładunek, najwięcej dostałem ja, a najmniej właściciel 15 busów, 550 euro dostał kolega co też jednym busem klepie.

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: JAK ZACZĄĆ PRACE NA BUSA SAMODZIELNIE

Post autor: 0liwski2nd » 30 wrz 2018, o 21:26

Ortalion Trenera pisze:Przecież to reklama portalu z największą prowizją za zrealizowane zlecenie.



Dokładnie.... nie bijcie piany... cwaniak dopiero się co zalogował,... a nawet na wasze posty nie odpowiedział... zaledwie JEDEN post tuż po rejestracji...

Olać gnojka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”