Świeżak szuka pracy.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
GhaddarevE6
Posty:3
Rejestracja:25 sie 2018, o 16:52
Uprawnienia:B
Świeżak szuka pracy.

Post autor: GhaddarevE6 » 25 sie 2018, o 18:43

Cześć, 18 latek świeżo po odebraniu prawa jazdy, szuka pracy w transporcie do 3,5t. Dlaczego transport? Interesuję się tym od najmłodszych lat, prawdę powiedziawszy nie wyobrażam sobie pracy w innej branży jak właśnie ta, choć bywa ona czasami naprawdę ciężka - z tego co mi wiadomo, również skłania mnie do tej pracy chęć; odcięcia się od niezbyt kolorowej sytuacji w domu i przede wszystkim poznania wymarzonej branży od środka oraz zaczęcia stąpania po szczeblach drabiny od busików po C+E.
Doświadczenia w jeździe dużego nie mam, można powiedzieć, że nie mam go wcale - jest to raptem 30h z kursu prawa jazdy. Ze swojej strony mogę zaoferować; chęci do pracy, dyspozycyjność, znajomość czasu pracy kierowcy, podstawową znajomość języka angielskiego, dbałość o powierzony sprzęt oraz uczciwość. Co do systemu pracy, kompletnie jest mi to obojętne, natomiast chciałbym aby pierwszy wyjazd trwał nie dłużej niż 3 tygodnie, ponieważ chciałbym zobaczyć z czym to się wszystko je i mieć jakąś wiedzę jak przygotować się do ewentualnych dłuższych wyjazdów. Zależy mi na firmie która będzie w miarę wyrozumiała dla raczkującego kierowcy. Powodem dla którego, piszę to ogłoszenie na tutejszym forum, jest kiepska wiedza na temat firm "busiarskich" w moim regionie. Mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim. Ktoś kto kojarzy jakąś firmę z mojego regionu, prosiłbym o komentarz z namiarami :)

Pozdrawiam, Bartek.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: TROLL » 26 sie 2018, o 07:35

To jest bardzo ciężka i odpowiedzialna praca.
Moja sugestia jest następująca.
Zatrudnij się w jakiejś hurtowni jako kierowca , złap doświadczenia , też będziesz miał okazję poznać branżę.
Podczas tej jazdy złapiesz praktykę , tak bardzo ważne.
Wybacz chłopie po 30h kursu chcesz wsiąść na np. 10p , trochę to nieodpowiedzialne. Małymi krokami , a do przodu.
Praktyka przede wszystkim , bo dobre chęci widać , że masz.
Życzę Tobie powodzenia , ale postępuj odpowiedzialnie.

Awatar użytkownika
GhaddarevE6
Posty:3
Rejestracja:25 sie 2018, o 16:52
Uprawnienia:B

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: GhaddarevE6 » 26 sie 2018, o 08:38

TROLL pisze: Moja sugestia jest następująca.
Zatrudnij się w jakiejś hurtowni jako kierowca , złap doświadczenia , też będziesz miał okazję poznać branżę.


Właśnie tutaj pojawia się problem, schodziłem wszystkie miejscowe i okoliczne znane mi piekarnie, zakład przetwórstwa rybnego, markety typu Obi, Bricomarche, również próbowałem w magazynach to znowuż potrzeba kursu na wózki widłowe, do dystrybucji wody itp, nie wiem dlaczego, ale gdy mówiłem do potencjalnych pracodawców, że mam 18 lat i w przyszłym tygodniu będę już posiadaczem prawa jazdy, tak po usłyszeniu tych słów rozmowa była kwitowana znanym chyba każdemu zdaniem "Dobrze, także dziękuję za rozmowę, oddzwonimy do pana" i tak sobie już dobre półtora tygodnia czekam - może ktoś zadzwoni jednak. Zdaje sobie jak wielkie wyzwanie byłoby to dla mnie, natomiast czuję się na siłach aby podjąć rękawice, niemniej jednak z tyłu głowy mam świadomość jak wyglądam jako kandydat na kierowce w oczach pracodawcy - w pełni to rozumiem i wiem jakie mogą być obawy przy zatrudnianiu takiego świeżaka jak ja. Mimo wszystko dziękuję za sugestie, nie uda się w transporcie to w czymś innym, ale i tak wrócę do tej branży prędzej czy później :)

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: TROLL » 26 sie 2018, o 08:53

nie zniechęcaj się.
Poza tym , jak pisałem wcześniej , bez doświadczenia za kółkiem nie znajdziesz pracy na międzynarodówce , gdzie praktyka jest jednym z istotnych elementów.

Samochodem plandeką , nie jeździ się jak osobówką ( mimo że to B ). Zmień priorytety , zrób ADR , przygotuj się do tego zawodu - masz na to czas , bo na razie potencjalnemu pracodawcy nie masz nic do zaoferowania.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: detectivus » 26 sie 2018, o 16:57

Ewentualnie jeszcze zostaje Ci lokalna kurierka, robota ciężka i niewdzięczna, ale jest dobrym wstępem do tej roboty i jeśli wytrzymasz z rok czy dwa to i do dużego busa się nadasz.
Jest wielu ogłaszających się podwykonawców, którzy zatrudniają jak leci byle był człowiek z papierami - najważniejsze - pilnuj umowy, reszty doświadczysz na własnej skórze... :-)
Jeśli to Cię nie zniechęci, to za dwa trzy lata mógłbyś myślę wystartować, najpierw na kraj, a potem na Europę.
Jak pisze Kolega Troll, bez żadnego doświadczenia w pracy jak i w jeździe to nie masz nawet w naszej branży o co pytać niestety.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
GhaddarevE6
Posty:3
Rejestracja:25 sie 2018, o 16:52
Uprawnienia:B

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: GhaddarevE6 » 27 sie 2018, o 09:57

Przyszedł mi wczoraj do głowy jeden pomysł, mianowicie Miejski Zakład Oczyszczania, poszedłem dzisiaj chwile po ósmej zapytać czy potrzebują kogoś do pracy,potrzebują ludzi "na już", dostałem ofertę pracy na pomocnika ładowacza na śmieciarce oraz na sortowni, pierwszą opcję wybrałem.Startuje od jutra. Dodatkowo 2 razy w tygodniu po godzinach pracy jeśli się chcę jest możliwość rozwożenia nowych śmietników oraz zwożenia starych, po Ostrowie i okolicznych wioskach (oczywiście się na to zapisałem), jeździć będę z fajnym gościem który będzie pełnił rolę mojego opiekuna na początku, Ivonką 35c15, blaszką, maks długą oraz wysoką. Myślę, że na początek na zaznajomienie się z większym autkiem i wyczuciem jego gabarytów będzie jak znalazł, co prawda będzie to tylko 2 razy w tygodniu ale lepszy rydz niż nic i nie mam prawa wybrzydzać. Faktycznie macie sporo racji co do mojego braku doświadczenia i w pełni się z Wami zgadzam, to że ja czuje się przygotowany do tego żeby ruszyć w Europe to nic, sama teoria mi nie wystarczy, praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka, lepiej jeść małą łyżeczką niż od razu dużą i się zadławić. Mogłoby z tego wszystkiego wyjść więcej niedobrego niż dobrego, a o to mi nie chodzi, malutkimi kroczkami do przodu i przyjdzie czas na EU.
Ogromne podziękowania za odzew i w pewnym stopniu skłonienie do przemyśleń, pozdro!

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: Wolf » 27 sie 2018, o 11:15

GhaddarevE6 pisze:Przyszedł mi wczoraj do głowy jeden pomysł, mianowicie Miejski Zakład Oczyszczania, poszedłem dzisiaj chwile po ósmej zapytać czy potrzebują kogoś do pracy,potrzebują ludzi "na już", dostałem ofertę pracy na pomocnika ładowacza na śmieciarce oraz na sortowni, pierwszą opcję wybrałem.Startuje od jutra. Dodatkowo 2 razy w tygodniu po godzinach pracy jeśli się chcę jest możliwość rozwożenia nowych śmietników oraz zwożenia starych, po Ostrowie i okolicznych wioskach (oczywiście się na to zapisałem), jeździć będę z fajnym gościem który będzie pełnił rolę mojego opiekuna na początku, Ivonką 35c15, blaszką, maks długą oraz wysoką. Myślę, że na początek na zaznajomienie się z większym autkiem i wyczuciem jego gabarytów będzie jak znalazł, co prawda będzie to tylko 2 razy w tygodniu ale lepszy rydz niż nic i nie mam prawa wybrzydzać. Faktycznie macie sporo racji co do mojego braku doświadczenia i w pełni się z Wami zgadzam, to że ja czuje się przygotowany do tego żeby ruszyć w Europe to nic, sama teoria mi nie wystarczy, praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka, lepiej jeść małą łyżeczką niż od razu dużą i się zadławić. Mogłoby z tego wszystkiego wyjść więcej niedobrego niż dobrego, a o to mi nie chodzi, malutkimi kroczkami do przodu i przyjdzie czas na EU.
Ogromne podziękowania za odzew i w pewnym stopniu skłonienie do przemyśleń, pozdro!
BRAVO, i to jest to troszkę za kierownica blaszki posiedzisz, nie jest to plandeka, ale już jest duże auto, wyczuje gabaryty. W międzyczasie ADR rób, koszta niewielkie a jest to naprawdę bardzo ważna karta przetargowa.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: BoberKSG » 27 sie 2018, o 12:24

Kolego GhaddarevE6 ..
Masz 18 lat i jeśli faktycznie myslisz w takich kategoriach , jak piszesz - to jestes mega odpowiedzialnym mlodziencem ;)
Przemawia przez Ciebie niezwykła pasja, ale po radach kolegów, również rozsądek.
Powodzenia w nowej pracy, no i za jakis czas do zobaczenia na UE
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
Zenon42
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 wrz 2021, o 10:10
Samochód:Adui
Firma:Simens
Uprawnienia:B

Re: Świeżak szuka pracy.

Post autor: Zenon42 » 26 wrz 2021, o 10:19

Osobiście chciałbym Wam polecić stronę, na której znajdziecie wszelkie informacje związane z test wiedzy policja . Jest to strona, z której sam korzystałem podczas przygotowań do egzaminu i szczerze polecam wszystkim zainteresowanym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”