Leasing ?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Tomek82
Posty:2
Rejestracja:13 sie 2018, o 22:44
Samochód:Reno Master
Leasing ?

Post autor: Tomek82 » 13 sie 2018, o 22:55

Witam , zastanawiam się nad rozpoczęciem działalności jako kierowca Busa. Tutaj pojawia się moje pytanie , czy lepiej pójść w leasing czy może skorzystać z wynajmu długo terminowego , co uważacie ? Pozdro

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Leasing ?

Post autor: Doktor » 13 sie 2018, o 23:13

Ja Ci powiem tak, najem długoterminowy, to stosunkowo nowy wynalazek, dla firm, które maja kupę aut i zarabiają tylko na wożeniu ładunków i chcą się pozbyć problemu z opieka nad flotą, wg mnie tak mała jednoosobowa firma nie może pogardzić zyskiem, jakim jest spłacony samochód, a i jaki to problem zadbać o pilnowanie przeglądów i wszystkiego co wiąże się z eksploatacja nawet i 5-ci samochodów?

Awatar użytkownika
Tomek82
Posty:2
Rejestracja:13 sie 2018, o 22:44
Samochód:Reno Master

Re: Leasing ?

Post autor: Tomek82 » 13 sie 2018, o 23:44

Doktor pisze:Ja Ci powiem tak, najem długoterminowy, to stosunkowo nowy wynalazek, dla firm, które maja kupę aut i zarabiają tylko na wożeniu ładunków i chcą się pozbyć problemu z opieka nad flotą, wg mnie tak mała jednoosobowa firma nie może pogardzić zyskiem, jakim jest spłacony samochód, a i jaki to problem zadbać o pilnowanie przeglądów i wszystkiego co wiąże się z eksploatacja nawet i 5-ci samochodów?
Problemu nie widzę w ekbsplatacji nawet 5-ciu pojazdów , ale zastanawiam się czy w gruncie rzeczy najem bardziej się opłaca. Biorąc pod uwage fakt ,że mamy jedną stawkę co miesiąc, inne koszta nas nie obchodzą jeśli chodzi o samochód.Większe koszta przy jednoosobowej działalności to też kolejny plus

Awatar użytkownika
Doktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:173
Rejestracja:4 sie 2018, o 21:05
Samochód:Jumper
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR

Re: Leasing ?

Post autor: Doktor » 13 sie 2018, o 23:53

matematyka jest jedna, ale praktyka pokazuje, że sposoby liczenia różne i wyniki różne.

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Leasing ?

Post autor: TROLL » 14 sie 2018, o 06:56

przy wynajmie długoterminowym , istotną przeszkodą mogą być obostrzenia dotyczące ilości przejechanych kilometrów. gdzieś w umowie mnie się to rzuciło w oczy .

poza tym spłacony samochód czasami stanowi istotny czynnik majątku firmy - jak było napisane , jest to nie do pogardzenia , pilnowanie przeglądów i eksploatacji jest jednym z obowiązków kierowcy więc argument , że ktoś za nas to będzie robił jest chybiony , bo i tak trzeba raportować przebieg do wynajmującego ...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Leasing ?

Post autor: Wolf » 14 sie 2018, o 14:13

leasing - auto spłacasz, ponosisz koszty, na końcu wykupujesz i coś ci zostaje, przy najmie długoterminowym można znieść limit km, nawet proponują wymianę aut co rok lub częściej, w kwocie najmu masz wszystko od serwisu, po przez lokalizator, opony wycieraczki itp. właściciel odpowiada za stan techniczny auta,są oczywiście obostrzenia ala "idiota" czyli szkody, stan oleju itd

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: Leasing ?

Post autor: alig9005 » 25 sie 2018, o 08:13

To co lepsze zależy jaką masz politykę prowadzenia firmy. Jeśli chcesz wziąć jednego busa i jeździć sam dla siebie to z procentowego punktu widzenia korzystniej będzie Ci wziąć leasing na dłuższy okres a niską ratę uzyskać przez wydłużenie okresu umowy. Jeśli jednak masz wizję wzięcia kilku samochodów od razu warto zastanowić się nad najmem. W najmie spłacasz nie 100% wartości samochodu, a ok. 60% z tego tytułu masz niskie obciążenie miesięczne, które daje Ci większe możliwości rozwoju. Fakt faktem po umowie najmu zostajesz z niczym ale w skali okresu trwania umowy dajmy na to przez 3 lata wydałeś na pojazd 50 tyś mniej i płynność firmy powinna bez problemu zezwolić na kolejne umowy najmu.

Awatar użytkownika
przemek_ino
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:23 sie 2018, o 19:44

Re: Leasing ?

Post autor: przemek_ino » 25 sie 2018, o 09:53

Tez się nad tym zastanawiałem i szybko zrezygnowałem, ponieważ w przypadku kolizji z winy pracownika nie obowiązuje AC, poniewaz działa w przypadku kierowców zatrudnionych w firmie wynajmującej auta. Przychodzi rzeczoznawca wycenia szkodę i bach leci z kaucji a pewnie kaucja nie wystarcza wiec przyjdzie faktura. Koszt wynajmu takiego auta bez limitu km to jakieś 5 tys netto to drożej niż leasing nowego auta :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”