Adres załadunku i rozładunku

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Iksde550
Posty:3
Rejestracja:17 cze 2018, o 13:23
Adres załadunku i rozładunku

Post autor: Iksde550 » 17 cze 2018, o 13:30

Witam. Jako, że będę szukał pracy właśnie na międzynarodowce to mam do was jedno pytanie.
Dostaje od spedytora adres gdzie mam jechać na załadunek i od razu mi podają adres gdzie jest rozładunek ? Czy o miejscu rozładunku dowiem się od firmy w której mam załadunek ?

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: jarekvolvo » 17 cze 2018, o 14:17

W 99 procentach masz wszelkie dane przed załadunkiem. Nieraz dokładniejszy adres dostaniesz "po drodze", a wcześniej tylko miasto. Ale to sporadyczne przypadki. Za to nie powinieneś mieć problemu z otrzymaniem od spedytora współrzędnych punktów wraz z godzinami ich pracy. Jeśli speed robi problemy - warto go nieco naprostować...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: Wolf » 17 cze 2018, o 14:35

Iksde550 pisze:Witam. Jako, że będę szukał pracy właśnie na międzynarodowce to mam do was jedno pytanie.
Dostaje od spedytora adres gdzie mam jechać na załadunek i od razu mi podają adres gdzie jest rozładunek ? Czy o miejscu rozładunku dowiem się od firmy w której mam załadunek ?
Wszystko zależy od dyspozytora oraz polityki firmy, jedni jeżdżą "solo" więc zał- rozł, zał-rozł, niektórzy bardziej ogarnięci zbierają kilka ładunków na raz przez co oczywiści informacje skąd i dokąd uzyskasz, ale jeszcze potrzebujesz informacje gdzie co i kiedy.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: Wolf » 17 cze 2018, o 14:41

jarekvolvo pisze:W 99 procentach masz wszelkie dane przed załadunkiem. Nieraz dokładniejszy adres dostaniesz "po drodze", a wcześniej tylko miasto. Ale to sporadyczne przypadki. Za to nie powinieneś mieć problemu z otrzymaniem od spedytora współrzędnych punktów wraz z godzinami ich pracy. Jeśli speed robi problemy - warto go nieco naprostować...
Oj z tym bywa różnie, w piątek już poszły K... i H... do zleceniodawcy, gdzie podał adres rozładunku, ulica oczywiści była, ale nawet kurier z DHL nie wiedział gdzie jest taka firma, ponad 3h szarpania, i przypadkiem trafiona firma oddalona zaledwie 300m dalej ale przy tym 3 ulice dalej w jakiejś zapadłej dziurze, kierowca zaczął jeździć po okolicy pytał się i wjeżdżał w każdą drogę i bramę, do samego końca zleceniodawca nie potrafił określić współrzędnych odbiorcy, już byłem gotowy zatrzymać auto na najbliższej stacji benzynowej i zażądać od zleceniodawcy żeby ktoś podjechał i pilotował auto, na ich szczęście kierowca przypadkiem ich znalazł, zrobione przez to ok 30 km, zmarnowane 3h i oczywiście brak winnych.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: jarekvolvo » 17 cze 2018, o 15:00

No, to tylko chwalić szofera że starał sie ogarnąć temat. I zjeby dla zlecenia + obciążyłbym za czas i naftę...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: Wolf » 17 cze 2018, o 18:56

jarekvolvo pisze:No, to tylko chwalić szofera że starał sie ogarnąć temat. I zjeby dla zlecenia + obciążyłbym za czas i naftę...
obciążyć hmm, próbować zawsze można, ale w 100% awykonalne, w piątek odbierałem ładunek, awizacja na 13 do odebrania dwie palety, na załadunku auto przetrzymane do 18 i załadowane 3 palety, tłumacze zleceniodawcy że mam problem bo jestem w plecy 200 zł bo plan był że odbieram ten ładunek odstawiam auto na bazę, biorę drugie i jadę do Koszalina po drugi ładunek, firma czynna od 10 do 18, teraz muszę prosić pracownika i liczyć że się zgodzi, efek żaden wyjeba..e po całości, 90% ładunków z giełdy to taki efekt, tylko ułamek lub własny klient powie co i jak, reszta niedoinformowana lub wymagania z kosmosu.

Awatar użytkownika
polskachiny3godziny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:6 kwie 2018, o 17:11
Samochód:Scania3,5t
Firma:Trans
Uprawnienia:A+A

Re: Adres załadunku i rozładunku

Post autor: polskachiny3godziny » 21 cze 2018, o 12:24

Panie, do Hiszpanii to ja bym za darmo pojechał !!! Panie, ludzie płacą żeby tam jeździć, a Pan chcesz ode mnie 800 ojro ?


Co do tematu tak jak Wolf napisał:
- ZALEŻY OD POLITYKI FIRMY, naganiacze nie podają rozładunku i km żeby kierowca w ostatniej chwili dowiedział się czy 1200 czy 3200 bezpośrednio.
- w porządnych firmach gdzie panuje jakikolwiek szacunek miedzyludzki dostajesz kopiuj wklej z transa co podali lub konkretne info miejsca załadunku i rozładunku

Także wszystko zależy dla kogo jeździsz etc, jaki spedytor/naganiacz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”