Wlasnym autem do Angli

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec
Wlasnym autem do Angli

Post autor: Dandi » 6 wrz 2013, o 16:27

Witam panowie, planuje z kobieta wybrać się własnym autkiem do Angli na wakacje. Ale nie wiem czy to dobry pomysl. Jakies rady? Plusy minusy tej trasy? Na co się przygotować? Przed czym zabezpieczyc?

Awatar użytkownika
MlodyLeo
Posty:126
Rejestracja:1 wrz 2013, o 12:02
Samochód:Mercedes Sprinter316
Uprawnienia:A,B

Re: Wlasnym autem do Angli

Post autor: MlodyLeo » 7 wrz 2013, o 14:49

Witam kolego. W wielkim skrócie:
-po pierwsze podlicz sobie koszty paliwa (z Konina do Londynu około 1500km), oraz koszt przeprawy promowej (bo ta jest tańsza od eurotunelu) widzę że masz Fiata Marea zakładam że benzyna plus gaz (jak coś to mnie popraw) niestety na zachodzie nie na każdej stacji zatankujesz gazu więc przygotuj się na większy wydatek na paliwo
-zrób dokładny przegląd auta przed taką wyprawą aby po drodze nie było niespodzianek bo to były by dopiero koszty
-oczywiście sporo gotówki do kieszeni bo nie wszystkie karty płatnicze działają jak trzeba na zachodzie
-dobra navi albo dwie plus dobry atlas samochodowy bo navi zawsze się może popsuć
Plusy takiej wyprawy:
-po pierwsze jesteś zależny tylko od siebie swoich możliwości kreatywności i pomysłowości jadąc tam czy też w drodze powrotnej możesz po drodze sporo sobie zwiedzić np. Brukselle Antwerpię czy choćby Berlin lub nieopodal leżącą Rajską Wyspę lub nadrobić trochę kilometrów (250-300) i odbić z Calais do Paryża myślę że żona była by zadowolona 300km więcej a Londyn i Paryż w jedne wakacje chyba warto, tak samo będąc już w Anglii nic cię nie ogranicza cały Londyn czy też inne miasta stoją przed tobą otworem Ps. w centrum Londynu jest płatna strefa żeby tam wjechać musisz wykupić na stacji benzynowej tak zwaną Green Zone koszt około 8 Funtów
-takie rzeczy jak przeprawa promem czy ewentualnie Eurotunelem to jakieś dodatkowe atrakcje i miłe urozmaicenie podróży
-no i możliwość pochwalenia się kolegą przy piwku że było się samemu autem w Anglii i jeździło lewą stroną drogi bezcenne :-))
Minusy:
-Jeżeli nie pokonywałeś takich odległości wcześniej taka trasa może dać ci w kość jeśli nie tobie to może twojej żonie spanie w osobówce po drodze jest możliwe ale czy wygodne i czy to są wakacje czy surwiwal :-)
-czas jaki musisz poświęcić na dojazd na miejsce i powrót do domu to plus minus od 2 do 3 dni więc jeśli masz tylko tydzień urlopu to lipa
Tyle co mi na razie przychodzi do głowy jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopisze. Pozdrowionka

Ps. Aby obniżyć koszt paliwa możesz kogoś lub coś zabrać na wyspę są portale gdzie ludzie szukają transportu do Anglii lub chcą nadać paczkę dla znajomych za drobną opłatą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dandi
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:2 kwie 2013, o 15:05
Samochód:Fiat Marea
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Konin/Grodziec

Re: Wlasnym autem do Angli

Post autor: Dandi » 10 wrz 2013, o 18:42

No dzieki kolego. Co nieco już wiem. Nic tylko zbierac kase fiata odpicować i jechac. urlop 2 tygoodniowy pobyt w angli u rodzinki więc chociaż koszty noclegu tam odejdą :P wyobrażenie już jest trzeba zacząć działać. :) Szerokosci :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”