Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
zwiroo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 cze 2018, o 14:15
Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: zwiroo » 10 cze 2018, o 14:19

Witam,
Chciałbym spróbować sił na trasach międzynarodowych (jęzdziłem w hurtowni dolnyśląsk oraz jako kurier) lecz prosiłbym o kilka wypowiedzi co do tego, dostałem oferty do 60gr/km, ale :
1. Czy konieczne jest znanie perfekt jezyka przykładowo angielski gdyż coś tam się wie (do tego mozna wspomóc się chyba google translator na smartfonie który sam mówi :) )
2. Jak to wygląda całe "jezdżenie"? Dostaje smsa od spedytora z adresem, wklepuje w navi i jade?
3. Czy trafiają się firmy bardziej "schowane" że navi poprowadzi, ale firmy tam nie ma w rzeczywistości i jak sobie radzicie?
4, W razie awarii samochodu czy faktycznie spedycja pomaga z serwisem?
5. Wiem, że w 100% firma nie jest w stanie zapewnić mi kilometrówki przykładowo 16 000 km na 3 tyg. więc ile średnio Wam wychodzi?
6. Czy weekendy jezdzicie czy poprostu "zwiedzanie" Wam zostaje? :) bo nie wszystkie firmy w końcu cały tydzień sa otwarte.
7. Czy podjeżdżając do ramp itd... jesteście odpowiedzialni za rozładunek/załadunek czy poprostu magazynierzy robotę sami zrobią (chyba oni to powinni robić)
8. Jak z prysznicami, kąpiecie się na firmach gdzie macie załadunek lub rozładunek? Czy stacje CPN oraz jakie koszta?
9. Czy system 3/1 jest aż tak straszny? Dodam że lubie jeździć i prawko mam nie od dziś lecz 10 lat
10. Ile euro bierzecie na te 3 tyg.
11. Jakie kraje UE najlepsze Waszym zdaniem ? Na pierwszy strzał z racji tego że to pierwsze moje wyjazdy by były to Wielką Brytanię bym sobie odrzucił, jakie jest Wasze zdanie ?


Ogólnie jestem w stanie jeździć 12h bo więcej to już męczarnia (tym bardziej brak tacho) gdyż oczy same lecą, jeżdziłem po 15h to w górach pare razy bym się stoczył ze skarpy tak padalem ze zmęczenia gdyż do tego dochodził rozładunek ciężkich kartonów i ich dźwiganie.

Prosze o pomoc, a nie odpowiedzi typu: daj sobie spokój skoro tego nie wiesz, to nie dla Ciebie etc...W końcu kazdy z Was miał ten swój pierwszy raz na międzynarodówce i wiele pytań

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: BoberKSG » 10 cze 2018, o 18:20

Witaj,
Temat wałkowany niejednokrotnie. Wystarczy, że przejrzysz sobie forum.
Co do Twojej "zdolności" jazdy przez 12h na dobę, może Ci nie wystarczyc w tej pracy ;) także się zastanów jeszcze raz ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: 0liwski2nd » 10 cze 2018, o 18:38

zwiroo pisze:Witam,
9. Czy system 3/1 jest aż tak straszny? Dodam że lubie jeździć i prawko mam nie od dziś lecz 10 lat
No ja też witam...
Tak jak poprzednik... na wszystkie pytania masz odpowiedź na forum... i to wiele razy
Zostawiłem celowo Twoje pytanie nr 9.... bo... 3/1..?? Ja mam kilka wyjazdów po 8/1... a i miałem zimą 9/1 raz...

A teraz jest lato więc najlepszy czas na zapoznanie się...Każdy kierowca zdobywa swoje doświadczenie latami.... nawet po iluśtam latach jest coś nowego i nowego..
Najwięcej poznasz przez pierwsze 6-12 mcy...
Nastaw się jednak na ciężką pracę a ie na zwiedzanie i turystykę...

Poszukaj uczciwej firmy.... i do pracy. Powodzenia.

Awatar użytkownika
zwiroo
Użytkownik
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 cze 2018, o 14:15

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: zwiroo » 10 cze 2018, o 18:59

Wszystko fajnie :) wiem, że to ciezka praca bo juz pracowałem jako kierowca m.in. kurierka oraz jezdzilem w hurtowni więc zdaje sobie sprawę.
Dostałem oferte z weekendami w domu, więc mysle że na start i samozapoznanie się z międzynarodówką to najlepsza oferta chyba ?

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: 0liwski2nd » 10 cze 2018, o 19:09

zwiroo pisze:Wszystko fajnie :) wiem, że to ciezka praca bo juz pracowałem jako kierowca m.in. kurierka oraz jezdzilem w hurtowni więc zdaje sobie sprawę.
Jak będziesz miał 36 h ciągłej pracy.... to pogadamy.... Miłego dnia.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: jarekvolvo » 10 cze 2018, o 19:17

Ogólnie to na większość zagadnień można odpowiedzieć" tak". I jeżeli stawka jest rzeczywiście 0,60, to już o nic bym nie pytał ....

Awatar użytkownika
0liwski2nd
Użytkownik
Użytkownik
Posty:154
Rejestracja:10 maja 2018, o 13:41
Samochód:Master
Firma:prywatna
Uprawnienia:Z

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: 0liwski2nd » 10 cze 2018, o 19:28

jarekvolvo pisze:Ogólnie to na większość zagadnień można odpowiedzieć" tak". I jeżeli stawka jest rzeczywiście 0,60, to już o nic bym nie pytał ....
Wiesz Jarku.... mam takie dziwne odczucia po takich postach na poziomie0,60 / km... ;) :lol:

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: BoberKSG » 10 cze 2018, o 19:30

jarekvolvo pisze:Ogólnie to na większość zagadnień można odpowiedzieć" tak". I jeżeli stawka jest rzeczywiście 0,60, to już o nic bym nie pytał ....
Nie lubię gadać o pieniądzach (jeszcze tak stosunkowo dużych za kilometr) jeśli kolega bez doświadczenia i bez minuty spędzonej na miedzynarodówce jest.
Ale życzę Ci takich pieniędzy za ów kilometr. Tylko zastanówmy się czy następnym tematem który nie założy nie będzie coś w stylu :"przestrzegam przed firmą X" bo to kretacze i nie wyplacili obiecanego.
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: BoberKSG » 10 cze 2018, o 19:33

zwiroo pisze:Dostałem oferte z weekendami w domu, więc mysle że na start i samozapoznanie się z międzynarodówką to najlepsza oferta chyba ?
Mam nieodparte wrażenie, że dogadasz się z tymi na parkingach którzy mają 8 z przodu i każdy week w domu ;)
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Bus międzynarodówka - jak to wygląda

Post autor: jarekvolvo » 10 cze 2018, o 19:36

Heh, wiem. Jednak życzę chłopakowi jak najlepiej. A nuż właśnie trafi takie cudo i będzie się cieszył:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”