Rejestrowanie czasu pracy

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b
Re: Rejestrowanie czasu pracy

Post autor: piotr152 » 9 cze 2018, o 15:26

Ortalion Trenera pisze:Polecam poczytać: http://tiny.pl/g8s4k.
Pod tym adresem jest dosyć szczegółowo napisane. Zacytuje najważniejszy według mnie zapis dla Ciebie:

"...
Zgodnie z treścią art. 4 ust. 4 wspomnianej ustawy niezarobkowy przewóz drogowy – przewóz na potrzeby własne – jest to każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego lub bez ładunku, przeznaczonego do nieodpłatnego krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego osób lub rzeczy, wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej, spełniający łącznie następujące warunki:

1.pojazdy samochodowe używane do przewozu są prowadzone przez przedsiębiorcę lub jego pracowników,
2.przedsiębiorca legitymuje się tytułem prawnym do dysponowania pojazdami samochodowymi,
3. w przypadku przejazdu pojazdu załadowanego – rzeczy przewożone są własnością przedsiębiorcy lub zostały przez niego sprzedane, kupione, wynajęte, wydzierżawione, wyprodukowane, wydobyte, przetworzone lub naprawione albo celem przejazdu jest przewóz osób lub rzeczy z przedsiębiorstwa lub do przedsiębiorstwa na jego własne potrzeby, a także przewóz pracowników i ich rodzin,
nie jest przewozem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych;
..."

Według mnie jeżeli powiesz podczas kontroli że rzeczy(meble itd.) są twojego brata to nie będzie przewóz na potrzeby własne tylko usługa transportowa, ale jeżeli napiszesz umowę(Kupna, dzierżawy, wynajmu) z bratem i staniesz się właścicielem tych rzeczy to już wtedy będzie transport na potrzeby własne.
Możesz też powiedzieć że (meble itd) są twoje a brat ci pomaga.


Witam,wszystko się zgadza tylko kolega który pyta z tego co pisze nie jest w ogóle przedsiębiorcą tylko chcę pomóc bratu i tyle jak będzie miał umowę z wypożyczalnią na osobę fizyczną w tym wypadku na siebie to według mnie sprawę załatwia.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”