Badania lekarskie

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Dudus
Posty:2
Rejestracja:22 maja 2018, o 15:41
Badania lekarskie

Post autor: Dudus » 23 maja 2018, o 10:43

Dzień dobry. Mam zamiar rozpocząć pracę w zawodzie. Mam pytanie i w miarę możliwości proszę o pomoc. Mój potencjalny pracodawca proponuje mi pierwszy wyjazd na 3/1 na umowę zlecenie, a następnie na umowę o pracę. Na pytanie czy muszę mieć badania lekarskie odpowiedział, że nie. Czy to prawda i jakie mi grożą konsekwencje przy braku takich badań ?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: Badania lekarskie

Post autor: BoberKSG » 23 maja 2018, o 12:09

Cześć, obowiązkowo powinieneś mieć ważne zarówno badania kierowcy jak i psychotechniczne.
Zastanów się więc na wstępie co to za firma Cię zatrudnia, olewajac tak ważny temat jak chociażby sprawdzenie Twojej zdolności do jazdy.
Firma ta ma Cię za nic i jest nastawiona tylko na pieniądze z Ciebie. To przykre
Koszt takich badań to około 200 PLN plus 150 za psychotesty.
Nigdy nie jedź szybciej niż Twój Anioł Stróż może lecieć ..

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Badania lekarskie

Post autor: TROLL » 23 maja 2018, o 14:36

Dokładnie tak.
Ważne też jest Twoje ubezpieczenie.

Awatar użytkownika
Dudus
Posty:2
Rejestracja:22 maja 2018, o 15:41

Re: Badania lekarskie

Post autor: Dudus » 23 maja 2018, o 15:52

Właściciel firmy mnie zna bo od kilku miesięcy jeżdżę u niego prywatnie (za darmo). A co do badań to mi powiedział, że jak wrócę po tych 3 tyg. i da mi umowę o pracę to wówczas wyśle mnie na badania. Co do ubezpieczenia to teraz na te 3 tyg. zaproponował mi żebym sobie wykupił sam na 1 mieś. za ok. 80 pln. I ponawiam prośbę o odpowiedź jakie mi grożą konsekwencje jadąc busem blaszanką do 3,5t za nie posiadanie badań. Dzięki za wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Badania lekarskie

Post autor: piotr152 » 23 maja 2018, o 18:30

Żadne w świetle prawa nie masz obowiązku przejść badań kwalifikacyjnych dopiero gdy zostaniesz pracownikiem pracodawca ma obowiązek skierować cię na badania i pamiętaj badania wstępne ich koszt pokrywa pracownik ,pracodawca może ci zwrócić pieniążki ale nie musi kolejne okresowe płaci firma.pzdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”