TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Szymek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:24 cze 2014, o 23:49
Samochód:Iveco Daily
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Milicz
TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: Szymek90 » 10 maja 2018, o 21:06

Witam! Po przerwie wracam na busika i tym razem zdecydowałem się na zakup zestawu tablet + igo zamiast nawigacji. Pytanie brzmi: jak montujecie tablet, by nie zajmował dużo miejsca na szybie? Mój tablet ma 7 cali i obawiam się, że trochę będzie to utrudniało widoczność. Jakie są Wasze doświadczenia? Gdzie i jak oprócz szyby proponujecie zamontować? Czekam na podpowiedzi i wiadomo, jak ktoś sprzeda fajny patent to wiszę piwo na trasie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Stuczekjan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:44
Rejestracja:17 mar 2014, o 10:19
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Inowrocław

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: Stuczekjan » 12 maja 2018, o 07:46

Ja mam taki uchwyt.On ma mozliwosc montazu i na szybe i na kratke nawiewu.Jestem zadowolony.Mam na szybie zamontowany.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7166991714

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: piotr152 » 12 maja 2018, o 12:12

powyzej 5 cali montaż na szybie w niektórych krajach np.słowacja.szwecja to jest mandat z mojego doświadczenia tablet do nawigacji to złe rozwiązanie.pozdrawiam

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: detectivus » 12 maja 2018, o 14:37

Ja mam na szybie centralnie na górze na środku - w miejscu lusterka wstecznego - zamontowany tablet 7 cali na uchwycie wkręcanym w tablet od góry na gwincie. Służy mi do nawigacji (Igo), jako wideorejestrator (kamera FHD z programem Daily Roads Voyager) działający w tle oraz gdy wrzucę wsteczny lub nacisne guzik wyświetla obraz z kamery wstecznej.
Poza tym na kratce nawiewu między kierownica a radiem mam na uchwycie tablet 8 cali z drugą nawigacją (Sygic Truck) i jako centrum rozrywki na krótkich postojach np na poczekaniu na załadunek połączone z radiem przez BT.
W lewym dolnym rogu szyby - przy uchwycie do wsiadania - mam na zwykłym uchwycie telefon 5,5 cala tak zapięty aby jak najmniej zasłaniał widok - do czego służy nie muszę chyba dodawać... :-)
Wszystko to w kabinie Iveco Daily.
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
Stuczekjan
Użytkownik
Użytkownik
Posty:44
Rejestracja:17 mar 2014, o 10:19
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Inowrocław

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: Stuczekjan » 12 maja 2018, o 16:18

A jak polaczyles tablet z kamera i w jaki sposob ona sie wlacza po wbiciu wstecznego?

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: detectivus » 12 maja 2018, o 17:23

Do wideorejestratora korzystam z kamery wbudowanej w tablet, a obraz z kamery wstecznej jest uruchamiany gdy pojawi się sygnał na wejściu AV. Zasilanie do kamery podłączone jest dwutorowo - jeden plus jest z przycisku (mam podgląd co się dzieje z tyłu kiedy chcę) - drugi plus jest z czujnika biegu wstecznego ze skrzynki bezpieczników.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: TABLET JAKO NAWI - MONTAŻ

Post autor: detectivus » 13 maja 2018, o 11:05

Kolego Paul0, na przekaźnikach mam światła dachowe i dodatkowe oświetlenie z tyłu.
Ale na kamerce jest tak niski prąd, że zrobiłem to na zwykłym przełączniku dwupozycyjnym trzynóżkowym.
Ale prawdą jest co mówisz i może komuś się też ta wiedza przyda :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”