Jaka dniówka na własnej działalności?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
wilczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 sty 2017, o 12:31
Jaka dniówka na własnej działalności?

Post autor: wilczek » 7 maja 2018, o 14:23

Jak w temacie proszę o info doświadczonych w tym zakresie jaką można stawkę zaproponować przy 3/1 dniówka na własnej działalności?

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Jaka dniówka na własnej działalności?

Post autor: TROLL » 7 maja 2018, o 14:45

Kasa dla Ciebie np 200 zł netto + ZUS ( który musisz opłacić - 1500 zł/m-nie) + podatek = to wszystko kwota netto , do FV doliczasz VAT czyli na proste liczenie ( liczę w pamięci )

21dnix200zł+1500ZUS+podatek 19%+Vat23%= wypłata

VAT jak nie masz kosztów oddajesz
Podatek oddajesz
ZUS oddajesz
Dniówka netto zostaje czyli przykładowe 200 zł
Na chwilę obecną działalność na międzynarodówce to same minusy. Dla Niemców i Francuzów jesteś firmą czyli musisz prowadzić dokumentację dla ich ITD,BAG,Suriete ( czy jak tam ) , kare też ty płacisz , moja sugestia jak na międzynarodówce działalność - nie wchodź w to , kary są w Euro i 500 euro to ta jedna z mniejszych . Czyli jak zaliczysz wtopę 3 miechy pracujesz w gratisie.

Na krajówce , sprawa do dyskusji i negocjacji.

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Jaka dniówka na własnej działalności?

Post autor: piotr152 » 9 cze 2018, o 15:19

wilczek pisze:Jak w temacie proszę o info doświadczonych w tym zakresie jaką można stawkę zaproponować przy 3/1 dniówka na własnej działalności?


A ja ci kolego powiem że własną działalność gospodarczą wcale zła nie jest nie wchodzę w kwestie finansową bo to się musisz dogadać indywidualnie że zleceniodawcą na stawkę taką która pokryje twoje wynagrodzenie plus ZUS w chwili obecnej jak otwierasz działalność masz ZUS przez 6 miesięcy 240 zlotych następnie przez dwa lata masz około 500 zlotych i dopiero po 2,5 roku płacisz pełny ZUS w tej chwili 1200 z groszami następnie zaliczka na podatek 19% plus ewentualnie opłata księgową dla biura przy micro firmie około 120 zl/mc.teraz tak będąc w trasie rozliczają sobie delegację na terenie unii średnia około 45euro/dzień i w zasadzie to ci załatwia sprawę podatku który zamiast zapłacić do US zostaje ci w kieszeni dodatkowo środki czystości, telefon,ubranie robocze kupujesz na fakturę i VAT ci zostaje w kieszeni a z dokumentów które musisz mieć przy sobie to tylko wpis do ewidencji jeżeli jeżdzisz po Francji to sobie przetłumacz na francuski na inne kraje nie potrzeba i zaświadczenie z ZUS tzw.druk A1 świadczący o twoim ubezpieczeniu no i musisz prowadzić kontrolbucha ale to tak jak wszyscy z doświadczenia mówię Ci że to wystarcza,jakbyś był zainteresowany zglebieniem tematu dysponuje namiarami na dużą firmę z której uslug sam korzystam a zajmują oni się właśnie rozliczanie kierowców w unii, reprezentacją firm na terenie unii jak również przysyłają mi najnowsze wiadomości dotyczące zmian w prawie transportowym oraz służą poradą porad telefonicznie udzielają bezpłatnie sam zanim podpisalem z nimi umowę wielokrotnie dzwoniłem i pytałem,jakbyś chciał jeszcze coś dopytać pisz na meila bo nieczęsto tu bywam piotr152@onet.eu. pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”