anglia - prom

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
trollolo
Posty:3
Rejestracja:1 lut 2018, o 02:26
anglia - prom

Post autor: trollolo » 4 kwie 2018, o 22:57

witam
wybieram sie busem z PL-DE do UK i z powrotem na zrzutke
nigdy nie mialem przeprawy promowej
mimo, ze mam doswiadczenie 5 letnie i jestem w trakcie wyrabiania kat. C , C+E w polowie, troche sie stresuje zarowno promem jak i ruchem lewostronnym.

jakies rady?
1. jak wyglada dzialanie na promie? beda mnie przeszukiwac i badac jakims wykrywaczem metalu ? bede musial sciagac obuwie i ubior ?
2. sam dowod osobisty wystarczy ?
3. w UK bez problemu zatankuje karta DKV ?
4. w UK jest jak w FR? wiekszosc autostrad platnych i kilka darmowych odcinkow ?

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: anglia - prom

Post autor: detectivus » 5 kwie 2018, o 01:48

trollolo pisze:witam
wybieram sie busem z PL-DE do UK i z powrotem na zrzutke
nigdy nie mialem przeprawy promowej
mimo, ze mam doswiadczenie 5 letnie i jestem w trakcie wyrabiania kat. C , C+E w polowie, troche sie stresuje zarowno promem jak i ruchem lewostronnym.

jakies rady?
1. jak wyglada dzialanie na promie? beda mnie przeszukiwac i badac jakims wykrywaczem metalu ? bede musial sciagac obuwie i ubior ?
2. sam dowod osobisty wystarczy ?
3. w UK bez problemu zatankuje karta DKV ?
4. w UK jest jak w FR? wiekszosc autostrad platnych i kilka darmowych odcinkow ?
Nie taki diabeł straszny...
Odp. 1. Nie - chyba że wyglądasz jak ciapaty terrorysta lub zachowujesz się bardzo dziwnie.
2. Generalnie tak, ew. przydałoby się jeszcze prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.
3. Z DKV jest tam średnio, najlepiej zatankuj do pełna w Belgii przy granicy z FR.
4. Wręcz przeciwnie, prawie wszystkie drogie darmowe - przeczytaj wątek o opłatach drogowych - dowiesz się tam jakie mosty i tunele i w którym kierunku są płatne.
Za to uważaj bo prawie wszystkie większe parkingi są płatne powyżej 2 godzin.
Spokojnej drogi.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: anglia - prom

Post autor: jarekvolvo » 5 kwie 2018, o 09:41

nnnooo i jeżeli to chłodnia / kontener - mogą "zaprosić" do szopy na rentgena ;)
Tak, jak np. w Dunkierce - osobne pasy dla "soft side" - miękkie - plandeki i pochodne oraz "hard side" - kontenery, chłodnie etc., - tam może być skaner... .

Na skrzyżowaniach pamiętaj, że "prawy" bierzemy "od siebie", czyli szerszym łukiem, lewy "do siebie", ostrzejszym.
Pilnuj ograniczeń prędkości. Na początek, po zjechaniu z promu, staraj się jechać jako "ostatni" obserwując zachowanie poprzedników. Warto na wszelki wypadek nakleić na tył znaczek "LHD" - "Left hand drive" - wtedy tubylcy będą przygotowani na niespodziewane manewry.
Możesz jeszcze dołożyć małe lusterko martwego pola na prawą stronę, nieraz nie da się zauważyć pojazdów schodzących z prawego skrajnego pasa na motorwayu w kierunku zjazdu....

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: anglia - prom

Post autor: piotr152 » 6 kwie 2018, o 05:12

Witam,kolego według mnie Anglia najlepszy kraj do pracy dla kierowcy masz service co paredziesiąt kilometrów a na serwisach masz wszystko bezpłatnie toalety,prysznice parking wszystko na kamerze więc 100%bezpieczeństwa do 2 godzin masz całkowicie za darmo powyżej są opłaty ale ty nie płacisz ściągają z kamer zamontowanych na wjeździe i wyjeżdzie i rachunek przychodzi do firmy za postoje parogodzinne rachunków nie przysyłają wiem z doświadczenia, prom dość poukladane patrz na znaki czyli numery pasów tzw.rajek potrzebujesz na prom tylko dowód i cmr jak masz ładunek w Anglii nie ma kontroli wszystko odbywa się za pomocą monitoringu ,jak płyniesz dfds masz posiłek w cenie biletu,na p&o posiłek płatny ale jest zniżka dla kierowców i kosztuje od3-6 funta jazda po Anglii nie powinna ci sprawić problemu jeśli jeżdzisz długo pamiętaj na rondach jeżdzimy w lewo ,wszystkie znaki oczywiscie w milach czyli mnożymy razy 1,6 wjazd /przejazd przez Londyn tylko auta z euro 6 poniżej bardzo wysokie opłaty przejazd tunelem płatny ale jakieś śmieszne kwoty niema sensu objezdzac można jechać na cobham lewą obwodnicą korki potężne lub minąć Londyn jadąc na Piterbourogh powiem preferuję ta drogę, tankowanie ...tu robotę robi Routex stacje przedewszystkim BP i Shell incydentalnie esso zwłaszcza Anglia północna do wysokości Liverpoolu dużą sieć serwisów Anglia północna juz słabiej tanie paliwo stacje Asdy ostagnio tankowałem na Asdzie po 1,22 a taki standard w tej chwili to około 1,4 funta z grubsza to tyle powodzenia

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: anglia - prom

Post autor: jarekvolvo » 6 kwie 2018, o 11:27

Quuurczeee :) rybcia z fryteczkami i kawusia na dsdfie.... . mniammmm. Smaku mi narobiłeś :)

Tylko kierowca musi pamiętać na promie, by zabrać z auta "bilecik" i mieć go przy sobie - to "przepustka" do baru .. .

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: anglia - prom

Post autor: BoberKSG » 6 kwie 2018, o 11:36

Poza tym warto odwiedzić sklep na promie. Naprawdę można trafić na konkrety w dobrej cenie ;)
Ważna wskazówka to zmiana czasu lokalnego.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
polskachiny3godziny
Użytkownik
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:6 kwie 2018, o 17:11
Samochód:Scania3,5t
Firma:Trans
Uprawnienia:A+A

Re: anglia - prom

Post autor: polskachiny3godziny » 6 kwie 2018, o 17:22

Co wiedzieć o promie ? NIC. Jedziesz za innymi. Wjezdzasz na prom tak jak ci pokaza i co ważne: ZAPAMIETAJ POZIOM I KOLOR GDZIE STOISZ :D Czesto jakieś mordy z busów i ciezarówek gubią auta na promie a potem szukaja i denerwuja sie :<

Na promie można sie myć ale całe to by... tzn kierowcy którzy nie lubia wyadawać grosza na higienę idzie tam do mycia, jest brud smród w tych łaźniach, kto wie czy to w 64 roku ostatnio odkażali.

W samej anglii ruch lewo to nic, każdy ma inny sposób. Ja nie miałem i nie mam do tej pory swojego, dopóki mam trawnik po lewej a po prawej osobówki mnie wyprzedzają to jest dobrze.

Podobno nie można jeździć wiecej jak 112 114 czy 116 bo miliony OJRO za mandaty ale to już historie z parkingów.

No i parkingi nazywane serwisami przy autostradach że kosztują, że jak nie zapłacisz to cie zamkną na 2 lata albo powieszą albo mandat 500 funtóf przyjdzie na firme, też wszystko się słyszało. Osobiście na głównych autbanach nie nocowałem ale na drogach A-123 (taki przykład) stałem, są tabliczki że 5-6 funtów płacić, nie płaciłem stałem po 3 dni - nic się nie działo.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: anglia - prom

Post autor: piotr152 » 6 kwie 2018, o 20:42

jarekvolvo pisze:Quuurczeee :) rybcia z fryteczkami i kawusia na dsdfie.... . mniammmm. Smaku mi narobiłeś :)

Tylko kierowca musi pamiętać na promie, by zabrać z auta "bilecik" i mieć go przy sobie - to "przepustka" do baru .. .
Da się zjeść choć naprawdę dobrą rybę jadłem na promie do Szkocji ,tak też z sobą bilecik na tej podstawie masz posiłek za Free na DFDS na P&O płacisz z upustem ,prysznice też możesz sobie wziąść choć dużo chętnych ja osobiście preferuję usługi na serwisie

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: anglia - prom

Post autor: piotr152 » 6 kwie 2018, o 20:52

polskachiny3godziny pisze:Co wiedzieć o promie ? NIC. Jedziesz za innymi. Wjezdzasz na prom tak jak ci pokaza i co ważne: ZAPAMIETAJ POZIOM I KOLOR GDZIE STOISZ :D Czesto jakieś mordy z busów i ciezarówek gubią auta na promie a potem szukaja i denerwuja sie :<

Na promie można sie myć ale całe to by... tzn kierowcy którzy nie lubia wyadawać grosza na higienę idzie tam do mycia, jest brud smród w tych łaźniach, kto wie czy to w 64 roku ostatnio odkażali.

W samej anglii ruch lewo to nic, każdy ma inny sposób. Ja nie miałem i nie mam do tej pory swojego, dopóki mam trawnik po lewej a po prawej osobówki mnie wyprzedzają to jest dobrze.

Podobno nie można jeździć wiecej jak 112 114 czy 116 bo miliony OJRO za mandaty ale to już historie z parkingów.

No i parkingi nazywane serwisami przy autostradach że kosztują, że jak nie zapłacisz to cie zamkną na 2 lata albo powieszą albo mandat 500 funtóf przyjdzie na firme, też wszystko się słyszało. Osobiście na głównych autbanach nie nocowałem ale na drogach A-123 (taki przykład) stałem, są tabliczki że 5-6 funtów płacić, nie płaciłem stałem po 3 dni - nic się nie działo.

Pozdrawiam
Nic się nie dzieje bo co siema dziać nikt za tobą nie będzie biegał jak firma nie ureguluje rachunków to kiedyś cię na biletach zawrócą i masz po Anglii widziałem już takie akcje system zaskakuje tablicę na aucie będą jakieś zaległości i nara,tam się nie patyczkują a jak wiedziesz i cię na parkingu namierzą dostaniesz blokadę na koło i sciągna jak wszystko zapłacisz ani nawet podczas jazdy mogą cię z drogi sciągnąć bo policja jak jeździ to skanuje sobie tablicę i ma wszystko na kompie więc lepiej sobie wszystko ogarnąć i spokojnie pracować niż "pajacować"takie moje zdanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”