MAN TGE

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E
MAN TGE

Post autor: andkor » 30 mar 2018, o 22:50

Czy kolegom z forum cos na temat tego pojazdu jest wiadomo i jaki sa o nim opinie .

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: MAN TGE

Post autor: brzoskwinia » 31 mar 2018, o 02:55

MAN TGE to konstrukcyjny brat bliźniak VW Craftera II generacji, a oba pojazdy produkowane są w zakładach Volkswagena w Białężycach pod Wrześnią.
Czyli to Crafter z innym , znaczkiem , testów i opinii w necie MAN;a jest jeszcze niewiele , ale za to jest sporo materiałów na temat Craftera II-giej generacji , myślę , że można to spokojnie odnieść do MAN TGE.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: MAN TGE

Post autor: brzoskwinia » 31 mar 2018, o 08:57

Poza tym , nie pisałem tego w poprzednim poście podczas 2 letniego użytkowania auta MAN daje - gwarancję mobilności - czyli podczas awarii podstawia taki sam samochód zastępczy ( obejmuje to całą UE ), przy działalności transportowej to chyba ważne ?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: MAN TGE

Post autor: Wolf » 31 mar 2018, o 14:06

brzoskwinia pisze:Poza tym , nie pisałem tego w poprzednim poście podczas 2 letniego użytkowania auta MAN daje - gwarancję mobilności - czyli podczas awarii podstawia taki sam samochód zastępczy ( obejmuje to całą UE ), przy działalności transportowej to chyba ważne ?
Gwarancja mobilności, hmm w Fiacie tez jest, ale rzeczywistość jest taka, że zepsute auto znajduje się u Żaby a zastępcze jest do odebrania w PL, kolejna kwestia jest taka że nie wiadomo na ile jest ci udostępnione auto, realnie co dwa dni dzwoni konsultant i przedłuża najem, czyli nic nie zaplanujesz, a co ciekawe, w umowie najmuj przy odbiorze auta mamy zapis o barku zgody na poruszanie się autem poza terenem RP.

Awatar użytkownika
brzoskwinia
Użytkownik
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:21 mar 2018, o 10:46
Uprawnienia:B

Re: MAN TGE

Post autor: brzoskwinia » 31 mar 2018, o 14:16

a miało być tak pięknie ...

ale piszą , że w całym UE , może dlatego , że to MAN ...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: MAN TGE

Post autor: Wolf » 31 mar 2018, o 14:42

brzoskwinia pisze:a miało być tak pięknie ...

ale piszą , że w całym UE , może dlatego , że to MAN ...
Obym się mylił, niestety sprzedawca mówi jedno, a gwarant drugie a niekoniecznie obydwie wersje się pokrywają.

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: MAN TGE

Post autor: alig9005 » 3 kwie 2018, o 11:41

Wysyłam zdjęcie rozmowy z użytkownikiem nt Craftera, z Manem jest tak samo przecież ta sama fabryka, konstrukcja, silnik :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: MAN TGE

Post autor: detectivus » 3 kwie 2018, o 18:55

Przyznam szczerze że tyle to pali moja Ivona chlodnia na -22, 3.0 automat i toną na plecach. A ja nogi lekkiej nie mam.
Ale czego chcieć - mały silnik - duży wysiłek.
Taki przykład z powrotu że świąt: ruszamy do Warszawy z Pułtuska, ja + żona + 4ro latek i ok 100 kg bagażu w Dodge Grand Caravan 2007 3.8 V6 220 KM - skrzynią automatyczna 4 biegowa, sąsiad + żona + szwagier + 2 2latki + podobnie bagaż w Ford S Max 2011 2.0 EcoBoost 240 KM - skrzynia 6 biegów PowerShift dwusprzęgłowa.
Różnica w masie to ok pół tony na korzyść sąsiada, jechaliśmy równo obaj razem, dystans to 130 km w obie strony, spalanie?
Sąsiad zużył 17.5 litra pb, a ja 18l.
Konkluzja:
Czy o połowę mniejszy ale super doładowany silnik który ma więcej mocy ogólnie, 120 KM z litra pojemności (mój ma 58) i jest o 20% lżejszy, to czy summa summarum jest oszczędniejszy?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: MAN TGE

Post autor: Wolf » 3 kwie 2018, o 21:04

alig9005 pisze:Wysyłam zdjęcie rozmowy z użytkownikiem nt Craftera, z Manem jest tak samo przecież ta sama fabryka, konstrukcja, silnik :)
Paweł, ale to jakaś prowokacja, lub KAT kierowca, nie to żebym bronił bo i tak mi nie pasuje to auto ale silnik to stara konstrukcja, jak podpytywałem się o blaszkę w Maxie to poprzednia generacja craftera na silniku 2.0 spalanie 8-9l na 2,5 o ok 2l więcej, moce były te same aczkolwiek 2.0 to podobno jest muł.

Awatar użytkownika
alig9005
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:4 wrz 2017, o 17:39

Re: MAN TGE

Post autor: alig9005 » 4 kwie 2018, o 18:57

Wolf pisze:
alig9005 pisze:Wysyłam zdjęcie rozmowy z użytkownikiem nt Craftera, z Manem jest tak samo przecież ta sama fabryka, konstrukcja, silnik :)
Paweł, ale to jakaś prowokacja, lub KAT kierowca, nie to żebym bronił bo i tak mi nie pasuje to auto ale silnik to stara konstrukcja, jak podpytywałem się o blaszkę w Maxie to poprzednia generacja craftera na silniku 2.0 spalanie 8-9l na 2,5 o ok 2l więcej, moce były te same aczkolwiek 2.0 to podobno jest muł.
Wojtek autorem prowokacji byłby zatem właściciel. Dla mnie to też ogromna różnica względem reszty stawki. Czekamy zatem aż ktoś z forum przetestuje na własnej skórze Mana/Caftera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”