Zool i Sipsi własna działalność

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
TomekM
Posty:1
Rejestracja:20 lut 2018, o 11:26
Uprawnienia:A, B
Zool i Sipsi własna działalność

Post autor: TomekM » 27 mar 2018, o 15:37

Witajcie Panowie,
to mój pierwszy post tutaj. Po jakimś czasie jeżdżenia u kogoś przyszedł czas na własną działalność. Pytanie moje: czy jako właściciel firmy, jednoosobowa działalność gospodarcza (leasing na moją firmę) muszę zgłaszać się do Zool i Sipsi? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zool i Sipsi własna działalność

Post autor: Wolf » 30 mar 2018, o 10:51

TomekM pisze:Witajcie Panowie,
to mój pierwszy post tutaj. Po jakimś czasie jeżdżenia u kogoś przyszedł czas na własną działalność. Pytanie moje: czy jako właściciel firmy, jednoosobowa działalność gospodarcza (leasing na moją firmę) muszę zgłaszać się do Zool i Sipsi? Pozdrawiam
Teoretycznie nie, nie wymagają tego przepisy, aczkolwiek znane mi są sytuacje gdzie u żaby odmówiono załadunku bo kierowca-właściciel nie posiadał przy sobie zgłoszenia a co za tym idzie reprezentanta. Tak samo kontrola na drodze i zmarnowane dwa dni na wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: Zool i Sipsi własna działalność

Post autor: piotr152 » 31 mar 2018, o 19:49

TomekM pisze:Witajcie Panowie,
to mój pierwszy post tutaj. Po jakimś czasie jeżdżenia u kogoś przyszedł czas na własną działalność. Pytanie moje: czy jako właściciel firmy, jednoosobowa działalność gospodarcza (leasing na moją firmę) muszę zgłaszać się do Zool i Sipsi? Pozdrawiam
Witaj,jak prowadzisz działalnośc to potrzebujesz druk A1z ZUS i wpis do ewidencji przetłumacz sobie wpis na francuski i tyle nic innego ci jest nie potrzebne ja mam jeszcze przedstawicielstwo we francji ale powiem szczerze że jeszcze nie musiałem się tym posiłkować dostali francuzi dokumenty przeczytali cmr-ki ok podbite i z datą bo to unich bardzo ważne i można jechać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”