Blaszak po kraju? Pomocy!

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
szwejk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:12 maja 2016, o 22:03
Samochód:Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B+e
Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: szwejk24 » 11 lut 2018, o 16:01

Witam! Otóż zastanawiam się nad transportem krajowym, blaszakiem. Sprinter 5 paletowy. Zawsze jeździłem po EU, potem chwilę po kraju i tak się zastanawiam własnie nad tym. Na pewno na działalności z VAT'tem, ale czy są jakieś spedycje czy lepiej samemu szukać? Za jakie stawki lata się po kraju? Ktoś pomoże?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: Wolf » 11 lut 2018, o 16:13

szwejk24 pisze:Witam! Otóż zastanawiam się nad transportem krajowym, blaszakiem. Sprinter 5 paletowy. Zawsze jeździłem po EU, potem chwilę po kraju i tak się zastanawiam własnie nad tym. Na pewno na działalności z VAT'tem, ale czy są jakieś spedycje czy lepiej samemu szukać? Za jakie stawki lata się po kraju? Ktoś pomoże?
Blaszka to niszowy temat, tutaj mamy masę ograniczeń a tylko jeden plus w postaci większej ładowności, jeśli auto już masz to nie pozostaje nic innego jak działać, jeśli są to dopiero plany zakupu, to od razu odpuść i kup plandekę i najlepiej min 10ep.

Awatar użytkownika
szwejk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:12 maja 2016, o 22:03
Samochód:Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B+e

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: szwejk24 » 11 lut 2018, o 16:17

Właśnie auto mam... Tutaj pojawia się problem że nie wiem, a raczej nie znam stawek po kraju... Auto mam naprawdę w świetnym stanie i duże dlatego chciałem coś podziałać z tematem. Ograniczenia znam i to bardzo dobrze, kiedyś latałem wokół komina u jednego gościa i to była komedia co woziłem w blaszaku... O plandece myślałem ale wolę chociaż spróbować swoim zanim kupię coś innego

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: Wolf » 11 lut 2018, o 20:53

szwejk24 pisze:Właśnie auto mam... Tutaj pojawia się problem że nie wiem, a raczej nie znam stawek po kraju... Auto mam naprawdę w świetnym stanie i duże dlatego chciałem coś podziałać z tematem. Ograniczenia znam i to bardzo dobrze, kiedyś latałem wokół komina u jednego gościa i to była komedia co woziłem w blaszaku... O plandece myślałem ale wolę chociaż spróbować swoim zanim kupię coś innego
Jaka masz długość paki?

A kwestia stawek, hmm co wyrwiesz to twoje, spedycja zaproponuje ci od 0,8 do 1,2 pln i zrobisz może z 300-400km dziennie, sam walcząc masz szanse nie tyle wywalczyć lepsze stawki co zrobić co najmniej 2-3x większy dzienny przychód, ale z własnego doświadczenia jeżdżąc samemu i szukać sobie ładunków to nie do końca działa, robię tak wielokrotnie, ale co innego przy normalnym kompie ogarniać ładunki swoim autom, a co innego prowadzić i szukać czegoś w międzyczasie.

Awatar użytkownika
szwejk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:12 maja 2016, o 22:03
Samochód:Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B+e

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: szwejk24 » 11 lut 2018, o 22:32

Długość paki mam jakieś 4.2m. A ładunków szukać równie dobrze mogłaby moja narzeczona, o ile na transie nie panuje patologia transportowa.... Bo wtedy wiadomo że cienko. Stawki tak jak myślałem, coś pomiędzy 0.8 a 1.2. Jakby chociaż za tą złotówkę latać to przy większych odległościach coś tam się zarobi dobrego. A w przypadku plandeki 10ep? To już bardziej znany temat a może coś też podrzucisz, bo widzę że znasz się na rzeczy. Także dzięki bogu że są tacy ludzie jak Ty! :D Po prostu zostaje mi albo wykupić transa, zaproponować coś w firmach i współpracować typu schenker, raben, pekaes i jakieś duże markety budowlane i samochodówka. Mogłoby się okazać że jest to opłacalne, o ile się zgodzą na daną stawkę, jeśli coś źle mówię to popraw, może po prostu źle myślę :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: Wolf » 12 lut 2018, o 09:06

W twoim przypadku póki co zostawił bym Transa w spokoju, wziął bym zainwestował w poligrafię i lokalne media, pobiegał po marketach budowlanych i rtv, porozmawiał z kierownikami, zostawił wizytówki, ulotki ew. jakiś plakacik, do tego przeprowadzki i tutaj zamiast km zarabiał bym elastycznością i może ie okazać że zamiast dymać 800 km za 700 zł zrobisz 200km za np 600 zł, kwestia jaką będziesz miał siłę przebicia, natomiast kurierki z tego co mi wiadomo już dawno są obsadzone, tylko że tutaj jest wegetacja, zarabiasz tyle żeby było stać cię na życie i nic poza tym, a kołchoz jak mało co.

Awatar użytkownika
szwejk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:12 maja 2016, o 22:03
Samochód:Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B+e

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: szwejk24 » 12 lut 2018, o 11:37

Dzięki za porady, w takim razie przystępuję do działania

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: Wolf » 12 lut 2018, o 14:14

Powiedz mi jaki masz roczki tego Mercedesa, jaki silnik i co najważniejsze jakie masz średnie spalanie, aha na bliźniaku czy na pojedynczym kole? Szukam ciągle blaszki ale muszę mieć max długa i max wysoką i tak pozostało mi Sprinter/Crafter lub Daily

Awatar użytkownika
szwejk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:12 maja 2016, o 22:03
Samochód:Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B+e

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: szwejk24 » 13 lut 2018, o 04:25

Mesio jest z 2000 roku, silnik chyba najlepszy jaki był 2.9, pojedyncze koło a spalanie w granicach 8-9 na 100 przy 110km/h. Wersja maxi, w środku ma jakieś 1.85m wysokość, długość 4.2m i szerokości gdzieś 1.73m
Co do tematu to przemyślałem wszystko, biorę 10-cio paletówkę. Auto które dobrze znam... Ducato 3 litry na poduszkach i dwa resory. Wiadomo o co chodzi i po co ;) Na początku znajdę spedycję albo inne firmy czy kobita będzie szukać i można zaczynać. Auto w dobrej cenie i znane mi bo z mojej poprzedniej firmy także rabacik :D

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Blaszak po kraju? Pomocy!

Post autor: Wolf » 13 lut 2018, o 10:36

Zdecydowanie słuszna decyzja, Ja z kolei mam stałego klienta któremu wozimy zazwyczaj od 1 do 6 ep, i pod niego szukam blaszki, najlepszym wyborem było by Daily w prawdziwym maxie wtedy mam pakę 4,6L na 2h w drzwiach, drugie w kolejce są Sprintery/Craftery paka dłuższa o 10cm ale w drzwiach mam mniej na wysokości o 15cm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”