Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa
Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: TROLL » 1 lut 2018, o 13:41

Pytanie akademickie.
To tak celem przybliżenia. Potrzebujemy kupić busa , który będzie obsługiwał naszego klienta który ma siedzibę we Francji pod Paryżem , z towarem od Nas ( kartony na europalecie ) + na powrocie odbieramy towar dla Nas + jakieś loty wokół komina . Korzystaliśmy z zaprzyjaźnionej firmy , ale auto przyda się również i nam , zawsze można wrócić do spedycji lub poprosić o pomoc forum :) .
Waga ładunku 1000 kg. Palet 4-5.
Głównie chodzi o wygodę , samochód będzie w 99% obsługiwał naszą małą firemkę , zarobkowo nie przewidujemy.
Wiem pytanie może oczywiste , ale chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia .
Nocleg w aucie ostateczność ( mamy na odbiorze dziuple ) Przede wszystkim chodzi o wygodę , awaryjność , ekonomię . A i Mercedesowi mówimy zdecydowane - nein.

Dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Dychu » 1 lut 2018, o 15:10

Hm...nie tak, zostaw numer do siebie na PW :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Wolf » 1 lut 2018, o 20:51

TROLL pisze:Pytanie akademickie.
To tak celem przybliżenia. Potrzebujemy kupić busa , który będzie obsługiwał naszego klienta który ma siedzibę we Francji pod Paryżem , z towarem od Nas ( kartony na europalecie ) + na powrocie odbieramy towar dla Nas + jakieś loty wokół komina . Korzystaliśmy z zaprzyjaźnionej firmy , ale auto przyda się również i nam , zawsze można wrócić do spedycji lub poprosić o pomoc forum :) .
Waga ładunku 1000 kg. Palet 4-5.
Głównie chodzi o wygodę , samochód będzie w 99% obsługiwał naszą małą firemkę , zarobkowo nie przewidujemy.
Wiem pytanie może oczywiste , ale chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia .
Nocleg w aucie ostateczność ( mamy na odbiorze dziuple ) Przede wszystkim chodzi o wygodę , awaryjność , ekonomię . A i Mercedesowi mówimy zdecydowane - nein.

Dziękuję za odpowiedzi.
Jeśli tylko 4-5 palet to blaszkę dla czego:
- mniejsze spalanie
- dużo lepsza trakcja jak plenadeki

Osobiście, męczyłem ostatnio temat blaszki i tak, jeśli auto na 5-6 ep to Daily 3.0 lub 2.3 (bez adblue) na singlu paka 4,6l na 2,1h w maxi, jeśli na 4-5 to Ducato 4,05l na 2,05h, oczywiście z tych dwóch ducato mniejsze spalanie, ale za to Daily większa kabina, w obydwu przypadkach zalecał bym wstawienie łóżka składanego, koszt ok 1200pln, zawsze to awaryjnie można oczy zamknąć a dużo wygodniej niż na fotelach, a od biedy jak dwie osoby jedna na fotelach a druga w norze ;)

Awatar użytkownika
TROLL
Użytkownik
Użytkownik
Posty:218
Rejestracja:17 sty 2018, o 22:46
Samochód:LR D1 zwany Ciapatym
Firma:KH Distribution sp.O
Uprawnienia:karta rowerowa

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: TROLL » 3 lut 2018, o 09:24

Dzięki bardzo , a jak wygląda spanie w blaszaku ? to kosztem paki ? szczerze nie widziałem takiego rozwiązania . Koszt łóżka nie jest duży trzeba się rozejrzeć i popytać .


Dobra znalazłem temat na forum i wiem ( jak myślę ) co i jak. Skarbnica wiedzy , tylko pokora i cierpliwość w szukaniu jest potrzebna :)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Wolf » 3 lut 2018, o 16:21

TROLL pisze:Dzięki bardzo , a jak wygląda spanie w blaszaku ? to kosztem paki ? szczerze nie widziałem takiego rozwiązania . Koszt łóżka nie jest duży trzeba się rozejrzeć i popytać .


Dobra znalazłem temat na forum i wiem ( jak myślę ) co i jak. Skarbnica wiedzy , tylko pokora i cierpliwość w szukaniu jest potrzebna :)
http://www.bwap.pl/index.php?strona=_produkcja_biwak do tego polecał bym jeszcze inwestycję w WEBASTO, zawsze nawet na dłuższym postoju kabina będzie nagrzana.

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: jarekvolvo » 3 lut 2018, o 18:56

Ciekawa sprawa ;). Dołożyłbym jeszcze pas materiału między szczytem foteli a koją, by nie pizgało z ładowni i jakiś pasek ledowy do oświetlenia.. . Gorzej, jak mamy komplet palet.... ale wtedy przeważnie "siejedzie" ...

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Wolf » 3 lut 2018, o 22:02

jarekvolvo pisze:Ciekawa sprawa ;). Dołożyłbym jeszcze pas materiału między szczytem foteli a koją, by nie pizgało z ładowni i jakiś pasek ledowy do oświetlenia.. . Gorzej, jak mamy komplet palet.... ale wtedy przeważnie "siejedzie" ...
To jest szczelne, bardziej bym pokombinował folie termiczną lub jakiś pomysł z filtrem cieplnym od strony paki, ale z drugiej strony webasto i tak robi swoje i w czymś takim jest ciepło, są różne patenty, kiedyś były fotki Craftera, była przesunięta ścianka działowa o około pół metra dzięki czemu weszło łóżko jak w plandekach z tylnymi sypialkami http://zabudowy.basser.pl/pl/crafter-sp ... lozko.html coś w ten deseń

Awatar użytkownika
jarekvolvo
Moderator
Moderator
Posty:917
Rejestracja:21 lis 2015, o 21:22
Samochód:Transit,Master,Ducat
Uprawnienia:AB

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: jarekvolvo » 4 lut 2018, o 00:48

Fajniusie - podoba mi się :). I z głową zaprojektowane, dużo miejsca na bagaż -taka trochę "wejkama" ;)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Wolf » 4 lut 2018, o 12:09

jarekvolvo pisze:Fajniusie - podoba mi się :). I z głową zaprojektowane, dużo miejsca na bagaż -taka trochę "wejkama" ;)
Pomysł jest ok, ale ma jedną wadę, w przeciwieństwie do rozkładanego łóżka wyłącza możliwość załadunku bocznymi drzwiami, osobiście szukam blaszki na 6ep, a przesunięta ścianka niestety zabiera miejsce. Mi akurat zależy na miejscu na pace, ale myślę że jak ktoś na długo wyjeżdża a miejsca potrzebuje na mniej palet to może poszaleć http://40ton.net/sprinter-prawdopodobni ... ptp-trans/

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Zakup BUSa - firanka czy furgon ?

Post autor: Dychu » 4 lut 2018, o 12:51

Wolf pisze:
jarekvolvo pisze:Fajniusie - podoba mi się :). I z głową zaprojektowane, dużo miejsca na bagaż -taka trochę "wejkama" ;)
Pomysł jest ok, ale ma jedną wadę, w przeciwieństwie do rozkładanego łóżka wyłącza możliwość załadunku bocznymi drzwiami, osobiście szukam blaszki na 6ep, a przesunięta ścianka niestety zabiera miejsce. Mi akurat zależy na miejscu na pace, ale myślę że jak ktoś na długo wyjeżdża a miejsca potrzebuje na mniej palet to może poszaleć http://40ton.net/sprinter-prawdopodobni ... ptp-trans/
Bardzo chętnie spędzałbym życie w EU i takiej budzie :-), jak nie trawię blaszek i nie jeźdżę nimi tak tu opuszczam Wejkamę i szaleje tylko takim :-). Nie znalazłem nigdzie ceny tego Mesia, znasz ją ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”