własna działalność - praca u kogoś

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b
Re: własna działalność - praca u kogoś

Post autor: piotr152 » 8 mar 2018, o 20:32

LordAndrew22 pisze:Mam podobną sytuacje zaoferowano mi prace w firmie na Busach pod warunkiem założenia działalności gospodarcze, nie mam doświadczenia w trasie dlatego tez stawka tylko 150 zł + ZUS i podatek, ale nie mam własnej działalności gospodarczej i nie bardzo wiem co robić szczególnie jaka opcje wybrać przy rejestracji w sprawie odprowadzania ZUSu, muszę wypełniać VAT-R? Nigdy nie lubiłem matematyki przez to i księgowości i dlatego ie orientuje się za bardzo co mam robić. Wiem że chce jeździć a nie szukać sobie pracy gdzieś indziej. Mógłby mi ktoś w normalny laicki sposób wytłumaczyć jak co zrobić krok po kroku i na co zwracać uwagę.
Witaj kolego powiem tak będąc na własnej działalności niema większego problemu z biurokracją bo swiadcząc usłue transportową dla jednego zleceniodawcy masz w miesiącu jedną fakture plus ewentualnie kupisz sobie ubranie plus jakieś drobe koszty telefon itp.to wszystko mozesz sobie wrzucić w koszty biuro księggowe przy tak niewielkiej ilości faktur znajdziesz spokojnie za jakies 150-200 netto te pieniążki też sobie wrzucisz w koszty lecz problem jest gdzie indziej i to dużo powazniejszy oragny kontroli np.we francji jak zobaczą że świadczysz transport tylko dla jednego podmiotu zleceniodawcy a cmr-ki musisz mieć wypełnione mogą ci zakwestionować działalność i traktują to jako ominięcie zatrudnienia i płacy minimalnej i się wtedy robią problemy no i oczywiście konsekwencje finansowe dla ciebie mogą być niemiłe zresztą na terenie Niemiec,Włoch i Austrii ustawa o płacy minimalnej też obowiązuje tylko mniej na to zwracają uwagę (na razie) a co bedzie dalej niewiadomo a jeszcze ta stawka 150 dniówka bardzo mało ,moja rada zastanów sie najlepiej dla ciebie to umowa o pracę, temat działalności w takim wydaniu to śliska sprawa pamiętaj że na działalności z problemami zostajesz sam bo prowadzisz ją na własną odpowiedzialność.pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
LordAndrew22
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:8 mar 2018, o 18:30
Uprawnienia:B

Re: własna działalność - praca u kogoś

Post autor: LordAndrew22 » 8 mar 2018, o 23:20

Dziekuje wam za szybką odpowiedz, tak dniowka jest niska ale mam obiecaną podwyżke po 2 miesiacach do 170 i szef wydaje sie być uczciwy inni jego kierowcy tez mowili ze niema problemu z nim i mozna sie dogdać. No właśnie biurokracja mnie strasznie przeraza ale sądze ze sobie poradze dzieki za wsparcie dam znac jak sie sprawa rozwinie od 15 marca mam ruszac w trase probną. :D

Awatar użytkownika
piotr152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:16 wrz 2017, o 09:10
Samochód:renault
Uprawnienia:b

Re: własna działalność - praca u kogoś

Post autor: piotr152 » 11 mar 2018, o 05:23

LordAndrew22 pisze:Dziekuje wam za szybką odpowiedz, tak dniowka jest niska ale mam obiecaną podwyżke po 2 miesiacach do 170 i szef wydaje sie być uczciwy inni jego kierowcy tez mowili ze niema problemu z nim i mozna sie dogdać. No właśnie biurokracja mnie strasznie przeraza ale sądze ze sobie poradze dzieki za wsparcie dam znac jak sie sprawa rozwinie od 15 marca mam ruszac w trase probną. :D
Cześć ,działaj sobie życzę powodzenia i"szerokości "moja taka mała rada jak startujesz w połowie marca pilnuj sobie żeby Cię "ściągneli"Na święta bo chyba nie chcesz świąt Wielkanocnych spędzić na parkingu :D trzymaj się

Awatar użytkownika
LordAndrew22
Użytkownik
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:8 mar 2018, o 18:30
Uprawnienia:B

Re: własna działalność - praca u kogoś

Post autor: LordAndrew22 » 11 mar 2018, o 10:32

Dzięki za odpowiedzi po negocjuje trochę z szefem a co do świąt piotrek to nie musisz się martwić mają mnie ściągnąć z powrotem a nawet dla mnie to nie problem czy w trasie je spędzę czy w domu tylko bym musiał większą książkę zabrać :)

Ale mam kilka dodatkowych pytań jak składam wniosek o samozatrudnienie przez internet muszę jeszcze dodatkowo jakieś pismo do zus wysyłać tak samo czy jak zostaje vatowcem tez muszę jakiś pismo dodatkowo gdzieś wysyłać czy wszystko dzieje się automatycznie?

Awatar użytkownika
detectivus
Użytkownik
Użytkownik
Posty:164
Rejestracja:27 lis 2016, o 14:00
Samochód:Iveco Daily Hi-Matic
Uprawnienia:B+E, C
Lokalizacja:Wołomin

Re: własna działalność - praca u kogoś

Post autor: detectivus » 17 mar 2018, o 12:33

LordAndrew22 pisze: Ale mam kilka dodatkowych pytań jak składam wniosek o samozatrudnienie przez internet muszę jeszcze dodatkowo jakieś pismo do zus wysyłać tak samo czy jak zostaje vatowcem tez muszę jakiś pismo dodatkowo gdzieś wysyłać czy wszystko dzieje się automatycznie?
Zakładając działalność gospodarczą przez stronę CEIDG zgłoszenie podstawowe idzie do ZUS, Fiskusa i Urzędu Statystyki (nr Regon). Zgłoszenie do VAT musisz zrobić ręcznie.
Najlepiej załóż sobie najpierw profil zaufany epuap. Będziesz mógł potem podpisać wszystkie dokumenty i zgłoszenia elektronicznie - bez łażenia po urzędach i składania podpisów. To jest darmowe wszystko, poza VATem - 170zł.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”