Francja i ustawa Loi Macron

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E
Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: andkor » 15 sty 2018, o 23:42

Pozdrawiam i zycze szerokich drog i malo mandatow w Nowym Roku .
Pytam o wyzej wyminiona ustawe poniewaz mam kursy do Francji ale do tej pory sie nad tym nie zastanawialem a ponoc to boli .
Jak i gdzie zalatwia sie taka rekojmie legalnie a jak mozna ja obejsc ,w jakiej formie jest wymagana przy kontroli i ile ona kosztuje , czy mnie jako wlascicielowi firmy i kierowcy w jedenj osobie rowniez to dotyczy .

Moze ktos cos na ten temat wie i moze mi udzeielic informacji .

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Wolf » 16 sty 2018, o 08:31

andkor pisze:Pozdrawiam i zycze szerokich drog i malo mandatow w Nowym Roku .
Pytam o wyzej wyminiona ustawe poniewaz mam kursy do Francji ale do tej pory sie nad tym nie zastanawialem a ponoc to boli .
Jak i gdzie zalatwia sie taka rekojmie legalnie a jak mozna ja obejsc ,w jakiej formie jest wymagana przy kontroli i ile ona kosztuje , czy mnie jako wlascicielowi firmy i kierowcy w jedenj osobie rowniez to dotyczy .

Moze ktos cos na ten temat wie i moze mi udzeielic informacji .
1. Znaleźć przedstawiciela / reprezentanta na Francję
2. W trakcie kontroli przedstawiasz A1 + zgłoszenie do SIPSI + umowę przedstawicielstwa / reprezentanta + w twoim wypadku dokumenty potwierdzające że jesteś właścicielem firmy.
3. tak jako właściciel tak samo jak i pracownik musisz zostać zgłoszony do ich systemu.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Dychu » 16 sty 2018, o 11:06

andkor pisze:Pozdrawiam i zycze szerokich drog i malo mandatow w Nowym Roku .
Pytam o wyzej wyminiona ustawe poniewaz mam kursy do Francji ale do tej pory sie nad tym nie zastanawialem a ponoc to boli .
Jak i gdzie zalatwia sie taka rekojmie legalnie a jak mozna ja obejsc ,w jakiej formie jest wymagana przy kontroli i ile ona kosztuje , czy mnie jako wlascicielowi firmy i kierowcy w jedenj osobie rowniez to dotyczy .

Moze ktos cos na ten temat wie i moze mi udzeielic informacji .
Jak już czytałeś informacje od kolegi Wilka, nie jest to takie łatwe obecnie a do tego poza Francją , też czekają zasadzi :-). Polecam Ci nie kombinować ale zatrudnić firmę zewnętrzną która będzie chronić Twoją dupę ze wszystkich stron. Wyprzedzę Twoje pytanie....koszt takiego dupochronu łącznie z kadrami i księgowością czyli wyliczenie diet, ryczałtów, zabezpiecznie od strony przedstawicieli itd., to koszt 490 zł netto miesięcznie i nie musisz się stresować :-).

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: piterol » 16 sty 2018, o 14:14

Wolf pisze: 3. tak jako właściciel tak samo jak i pracownik musisz zostać zgłoszony do ich systemu.
Od kiedy gdy ktoś pracuje na własny rachunek musi się zgłaszać do SIPSI?

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Wolf » 16 sty 2018, o 17:03

piterol pisze:
Wolf pisze: 3. tak jako właściciel tak samo jak i pracownik musisz zostać zgłoszony do ich systemu.
Od kiedy gdy ktoś pracuje na własny rachunek musi się zgłaszać do SIPSI?
Od zawsze / od samego początku tego wynalazku.

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: piterol » 16 sty 2018, o 18:52

Chyba czytamy odrębne przepisy.
Gdy jestem przewoźnikiem i wykonuję przewóz osobiście nie obowiązują mnie przepisy o płacy minimalnej. Nie mam stosunku pracy z nikim, pracuję na własny rachunek i mój dochód to dochód z tytułu mojej działalności. O to oficjalne źródła: https://www.sipsi.travail.gouv.fr, http://travail-emploi.gouv.fr/droit-du- ... racownikow.
Oraz publikacje na ten temat : https://www.ibrk.pl/895-2/
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, o 19:02 przez piterol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Dychu » 16 sty 2018, o 18:58

Proponuje Wam obu, znaleźć stosowne przepisy i wkleić tu interesującą nas część czyli taką która pokaże nam, kto z Was ma większą jednak wiedzę w tym temacie :-), zamkniemy temat pozytywnie i mądrzejsi o wiedzę :-) chociaż ja wolę dać to 500 zł miesięcznie i mieć z głowy i księgowość i przedstawicieli itd., robić to co umiem czyli kierować a nie strugać księgowego czy prawnika :-).

Awatar użytkownika
piterol
Użytkownik
Użytkownik
Posty:71
Rejestracja:28 kwie 2015, o 17:47
Samochód:Renault Master
Firma:własna niestety
Uprawnienia:b,c

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: piterol » 16 sty 2018, o 19:04

Dychu pisze:Proponuje Wam obu, znaleźć stosowne przepisy i wkleić tu interesującą nas część czyli taką która pokaże nam, kto z Was ma większą jednak wiedzę w tym temacie :-), zamkniemy temat pozytywnie i mądrzejsi o wiedzę :-) chociaż ja wolę dać to 500 zł miesięcznie i mieć z głowy i księgowość i przedstawicieli itd., robić to co umiem czyli kierować a nie strugać księgowego czy prawnika :-).
Wedle życzenia... Jak potrzeba więcej to służę

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Dychu » 16 sty 2018, o 19:10

piterol pisze: Wedle życzenia... Jak potrzeba więcej to służę
Potrzeba konkretów, wykładni prawnej bo wtedy forumowicze będą wiedzieli czym to się je :-) a nie jakieś słowne przepychanki które nic nie wniosły w temat, tyle i to robicie dla forum, nie dla mnie :-).

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Wolf » 16 sty 2018, o 19:17

piterol pisze:Chyba czytamy odrębne przepisy.
Gdy jestem przewoźnikiem i wykonuję przewóz osobiście nie obowiązują mnie przepisy o płacy minimalnej. Nie mam stosunku pracy z nikim, pracuję na własny rachunek i mój dochód to dochód z tytułu mojej działalności. O to oficjalne źródła: https://www.sipsi.travail.gouv.fr, http://travail-emploi.gouv.fr/droit-du- ... racownikow.
Oraz publikacje na ten temat : https://www.ibrk.pl/895-2/
A do ZOOL się zgłosiłeś ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”