Francja i ustawa Loi Macron

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
andkor
Użytkownik
Użytkownik
Posty:175
Rejestracja:17 sty 2015, o 15:25
Samochód:MAN TGL 180
Firma:ANDKOR
Uprawnienia:C+E
Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: andkor » 18 sty 2018, o 22:52

Dziekuje za oferte ale ja mam zarejstrowana dzialanosc w niemczech i tam prowadze rachunkowosc . Musze tu popytac po spedycjach czy kogos mi moga polecic . Ostatnio sie troche ofert na Francje pojawilo i mysle ze to jest zwiazne z ta ustawa i problemami jakie stwarza .

Awatar użytkownika
dvdek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:19 lis 2017, o 01:40
Samochód:VW Crafter
Firma:brak
Uprawnienia:B+E

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: dvdek » 22 sty 2018, o 02:33

Czy przedstawicielstwo dotyczy także kurierów międzynarodowych? Którzy nie rozworza nic po FR i DE?
Dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Francja i ustawa Loi Macron

Post autor: Wolf » 25 sty 2018, o 16:32

Ok, moje ostatnie konsultacje z firmami od rozliczania płac minimalnych potwierdziły moje zdanie, a mianowicie, jako "SZEF" nie musisz być nigdzie zgłoszony - tak mówią przepisy, ale jak wiadomo krajem gdzie paragraf w przepisach jest paragrafem dla służb są Niemcy, natomiast cała reszta zależy od indywidualnej interpretacji służb, nawet historię usłyszałem taką że SZEF pojechał do żaby i mimo że posiadał przy sobie dokumenty firmowe wraz z umowa leasingu, organ kontrolny zarzucił mu brak zgłoszenia, oczywiście został w międzyczasie zgłoszony i sprawa wyjaśniona przez dział prawny, ale zmarnowanego czasu nikt nie odzyska. Wniosek niezmienny i jeden, lepiej mieć o kilka papierków za dużo niż o jeden za mało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”