Pytanie o Milog

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Adam1704
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:23 lis 2017, o 11:42
Samochód:Iveco Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B
Pytanie o Milog

Post autor: Adam1704 » 11 sty 2018, o 16:39

Witam Panie i Panowie

Mam pytanie odnośnie Milogu. Będę zakładał własną działalność gospodarczą i jeździł dla firmy która ma swojego busa w leasningu. Będę im wystawiał za to fakturki. Wiem, że trochę osób tak jeździ i tu moje pytanie. Milog mnie obowiązuję ?
Jeśli tak to mam się sam do niego zgłosić czy ma to zrobić szef firmy u którego będę jeździł ?

Ogólnie dopiero zaczynam pracę jako kierowca, szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Pytanie o Milog

Post autor: krzycho » 11 sty 2018, o 19:59

Myślę że zdajesz sobie sprawę że taki sposób jest nielegalny (pozorowanie działalności gospodaczej) i przez to mniej więcej również jest w transporcie tak a nie inaczej. Ale kontrolę się nasilają i kary się sypią więc powinno być trochę lepiej pod tym względem. A co do Twojego pytania musisz to zrobić sam ponieważ jesteś firma a nie pracownik. I odpowiadasz za wszystko jak firma (teoretycznie powinieneś mieć również swoje OCP, samochód, wiecej niż jednego zleceniodawcę,
paliwo sam płacić...)

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pytanie o Milog

Post autor: Wolf » 11 sty 2018, o 20:44

krzycho pisze:Myślę że zdajesz sobie sprawę że taki sposób jest nielegalny (pozorowanie działalności gospodaczej) i przez to mniej więcej również jest w transporcie tak a nie inaczej...)
I tutaj niestety jesteś w mega błędzie, przecież autor tematu nie określił że będzie to tylko i wyłącznie jego jedyna forma zarobku dla działalności gospodarczej, dla jasności, nawet jeśli jawnie jeździ jako kierowca najemny czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to jeśli wykonuje 100% usług miesięcznie dla jednego podmiotu to Niemcy czy Francuzi interpretują to jako stosunek pracy, ale wystarczy że w miesiącu 2 czy 3 zlecenia wykona dla innego podmiotu i już nie ma podstaw.

Ale z kolei zastanawia mnie sytuacja np naszego rodzimego podwórka gdzie nie jedna firma kurierska ma zatrudnione na umowę o pracę tylko osoby w biurze czy magazynie i to tez pewnie nie koniecznie, a kurierzy - doręczyciele w większości przypadków są to jednoosobowe działalności gospodarcze, gdzie taka jednoosobowa firma wystawia w miesiącu jedną fakturę dla jednego podmiotu, więc dla czego u nas jest to legalne?

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Pytanie o Milog

Post autor: krzycho » 11 sty 2018, o 21:33

Zgadza się. Mój błąd że wywnioskowalem z posta że tak będzie choć nie wiadomo. Wszyscy dobrze wiemy że bardzo dużo firm tak robi żeby ominąć przepisy. Jest dużo taniej i w razie problemów firma która "zatrudnia" firmę może się na wszystko wypiąć.

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Pytanie o Milog

Post autor: krzycho » 11 sty 2018, o 21:42

Kierowca z działalnością tak jak piszesz jeżdżąc jako kierowca najemny nawet jeśli ma kilku zleceniodawców traktowany jest przez Niemców jako pozorowana działalność gospodarcza i z tym wiąża się spore kary. Tak jest przynajmniej wewnątrz Niemiec. Tyle teorii. W praktyce trudne do udowodnienia.

Awatar użytkownika
niedzwiedz123
Użytkownik
Użytkownik
Posty:160
Rejestracja:27 lut 2016, o 12:02

Re: Pytanie o Milog

Post autor: niedzwiedz123 » 12 sty 2018, o 10:30

I bardzo dobrze, ze dla pracodawcy jest duzo taniej zatrudniac na dzialalnosci. Po co wpierdalac pieniadze do czarnej dziury jaka jest zus? Nie jestem pracodawca, ale stawiam sie na jego miejscu.

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Pytanie o Milog

Post autor: 0liwski » 12 sty 2018, o 11:15

krzycho pisze:Kierowca z działalnością tak jak piszesz jeżdżąc jako kierowca najemny nawet jeśli ma kilku zleceniodawców traktowany jest przez Niemców jako pozorowana działalność gospodarcza i z tym wiąża się spore kary. Tak jest przynajmniej wewnątrz Niemiec. Tyle teorii. W praktyce trudne do udowodnienia.
wręcz przeciwnie... Niezwykle proste do wykazania... Wystarczy, ze wszystkie CMR-ki jakie masz nie są z Twoją pieczątką tylko z pieczątką firmy w jakiej jeździsz... Obecnie Niemcy czy Francja przymykają na to oko...bo wiedza w czym rzecz. Ale jak tylko w Niemczech czy Francji zmienią się przepisy..... od razu będzie problem z dnia na dzień... :roll:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Pytanie o Milog

Post autor: krzycho » 12 sty 2018, o 12:29

W praktyce trudne do udowodnienia jeśli np. kierowca ma również innych zleceniodawców np.nie związanych z transportem. Chodzi o to że teoretycznie nie możesz jeździć w Niemczech Francji jako kierowca z działalnością bez samochodu, OCP itd. bo to jest pozorowana działalność ale mając innych zleceniodawców tak tego szybko nie udowodnią.

Natomiast to o czym Ty piszesz oczywiście się zgadza jeśi jest tylko jeden zleceniodawca nie swoj samochód, brak OCP itp. to mogą takiego delikwenta szybko uwalić.

Awatar użytkownika
Adam1704
Użytkownik
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:23 lis 2017, o 11:42
Samochód:Iveco Daily
Firma:Własna
Uprawnienia:B

Re: Pytanie o Milog

Post autor: Adam1704 » 12 sty 2018, o 13:42

Panowie dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.

Ale czy naprawdę Niemcy mogą dowalić karę za jazdę na takiej działalności ? Ktoś się z tym spotkał ,,osobiście,,? Szczerze mówiąc interesują mnie tylko Niemcy oraz Austria chociaż Austria to sporadycznie. A tak to będą to inne kierunki. Słowacja Czechy itp, Do Francji wcale nie będę jeździł. I nie ukrywam, że zdecydowana większość faktur będzie dla jednej firmy.



PS. Dzwoniłem przed chwilą do ITD. Zostałem poinformowany że w Polsce nie ma z tym najmniejszych problemów, jest to legalne. Ale jak w innych krajach europejskich to nie wiadomo. Z tego co mówił mi inspektor to też nie powinno być problemów ale ręki sobie uciąć nie da.

Awatar użytkownika
krzycho
Użytkownik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:21 sty 2016, o 21:56

Re: Pytanie o Milog

Post autor: krzycho » 12 sty 2018, o 14:47

Dobrze że Pan inspektor nie da sobie uciąć ręki bo zostałaby mu tylko jedna :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”