Pytanie o papiery we własnej firmie.

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
gimlli
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:19 paź 2017, o 21:20
Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: gimlli » 8 sty 2018, o 23:06

Witajcie. Może Wy mi pomożecie, albo przynajmniej ktoś podpowie gdzie szukać informacji.
Dopiero zaczynam, ale mam swoją działalność i będę jeździć dla siebie.
Pytanie mam takie, czy mając sp. z o.o. muszę sam siebie zatrudnić na etat lub umowę zlecenie?
Czy muszę prowadzić rejestr kursów i godzin jazdy i jak to ma wyglądać?

Byłem nawet w inspekcji transportu, ale powiedzieli mi tylko tyle, że w PL nie obowiązuje ewidencja kursów.
Będę wdzięczny, za podpowiedź. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
0liwski
Moderator
Moderator
Posty:322
Rejestracja:30 wrz 2016, o 23:23
Samochód:KILKA...Sp.z.o.o.
Uprawnienia:B, C
Lokalizacja:POMORSKIE

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: 0liwski » 8 sty 2018, o 23:12

Wszystko masz na forum. Sp. z o.o. to nie jest jednoosobowa działalność gospod. zatem NIE JEST to samozatrudnienie.
Pracujesz jak pracownik na etacie... oczywiście o ile jesteś pracownikiem tej sp. z o.o. :mrgreen:
Kierowca międzynarodówki to...stan umysłu... ;)

Awatar użytkownika
gimlli
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:19 paź 2017, o 21:20

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: gimlli » 8 sty 2018, o 23:18

szukałem na forum i nie znalazłem :( Może przeniosę wątek do 'Przepisów Prawnych"?

Jako właściciel spółki, mogę wykonywać pracę na jej rzecz bez dodatkowego zatrudnienia czy umowy zlecenia. Mogę sobie nawet wystawiać delegacje na wyjazdy.
Pytanie czy w transporcie może obowiązują jakieś dodatkowe przepisy, zwłaszcza jeśli chodzi o UE.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1635
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: Wolf » 8 sty 2018, o 23:49

gimlli pisze:Witajcie. Może Wy mi pomożecie, albo przynajmniej ktoś podpowie gdzie szukać informacji.
Dopiero zaczynam, ale mam swoją działalność i będę jeździć dla siebie.
Pytanie mam takie, czy mając sp. z o.o. muszę sam siebie zatrudnić na etat lub umowę zlecenie?
Czy muszę prowadzić rejestr kursów i godzin jazdy i jak to ma wyglądać?

Byłem nawet w inspekcji transportu, ale powiedzieli mi tylko tyle, że w PL nie obowiązuje ewidencja kursów.
Będę wdzięczny, za podpowiedź. Pozdrawiam
Jeśli to z o.o. to musisz być zatrudniony w dowolnej formie, jeśli chodzi o dokumenty to tak naprawdę nic nie potrzebujesz poza ewidencja czasu pracy w danym kraju, oraz odpowiednimi zgłoszeniami, w końcu jako jednoosobowy udziałowiec sam siebie zatrudniasz więć także obowiązują ciebei wszelkeo formalności jak w przypadku zatrudnianai normalnego pracownika, czyli zool i spisi.

Awatar użytkownika
gimlli
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:19 paź 2017, o 21:20

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: gimlli » 12 sty 2018, o 14:21

Wolf pisze: Jeśli to z o.o. to musisz być zatrudniony w dowolnej formie
Ale obowiązują wtedy stawki minimalne?

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: Dychu » 12 sty 2018, o 14:30

gimlli pisze:
Wolf pisze: Jeśli to z o.o. to musisz być zatrudniony w dowolnej formie
Ale obowiązują wtedy stawki minimalne?
A ja bym Ci doradził, nie kombinować na forach tylko zatrudnić profesjonalna firmę która zapewni Ci pełny dupochron czyli kadry, ewidencję, pełną księgowość, przedstawicieli na poszczególne kraje itd. Full usługa kosztuje 495 zł netto i nie stresujesz się prawem, księgowością, wszystkie opłaty z tym związane wrzucasz w koszty i zajmujesz się jazdą a nie czymś na czym się ani Ty ani forum nie zna :-). Tych przepisów i wymagań jest dużo więc kierowca nie jest już w stanie tego oponować a jak jeszcze będziesz chciał jeździć z ADR to już w ogóle...Będziesz chciał skorzystać z takiej formy, pisz na PW pomogę. Chyba, że chcesz sam wszystko ogarniać i kombinować, to pozostaje tylko forum i liczenie na cud bo tu nie ma prawników ani księgowych którzy obliczą Ci co miesiąc delegacje, diety etc. :-).

Pozdrawiam,
Andrzej

Awatar użytkownika
Karo152
Użytkownik
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:25 sty 2023, o 14:01

Re: Pytanie o papiery we własnej firmie.

Post autor: Karo152 » 30 paź 2023, o 18:00

Firmy w okresie świątecznym dostają wiele paczek https://betterworkplace.pl/oferta/paczk ... -dla-firm/ , więc warto dopracować prezent, żeby wyróżnić się z tłumu. Tutaj oprócz samej zawartości pomocne może być atrakcyjne opakowanie i wypełnienie. Do paczki dla kontrahentów polecane są kartony premium zamykane na magnes oraz wypełnienie z kolorowego sizalu zamiast standardowej wełny drzewnej. Popularnym wyborem są także prezenty w opakowaniach drewnianych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”