badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,
badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: ROM BEX transport » 4 sty 2018, o 19:38

witam wszystkich. niedawno w innej rozmowie wyszło że kierowcy 3,5dmc mają mieć mieć obowiązkowo badania psychotechniczne. ktoś wie może czy faktycznie to się zmieniło. i czy ja mam im robić badania jako pracodawca czy to leży w gesti kierowcy. podejrzewam że ja ale chce się upenić.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: BoberKSG » 4 sty 2018, o 19:46

ROM BEX transport pisze:witam wszystkich. niedawno w innej rozmowie wyszło że kierowcy 3,5dmc mają mieć mieć obowiązkowo badania psychotechniczne. ktoś wie może czy faktycznie to się zmieniło. i czy ja mam im robić badania jako pracodawca czy to leży w gesti kierowcy. podejrzewam że ja ale chce się upenić.
Widzę, że czytałeś tą "inna rozmowę" - tam jest napisane

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: Dychu » 4 sty 2018, o 19:58

Ta "inna" rozmowa, dała do myślenia....co będzie jak trzeba będzie płacić mandaty za brak tychże badań :-). Dam sobie natomiast jaja obciąć, że kolega ROM BEX nie ma połowy dokumentów dla kierowcy w systemie pracy międzynarodowej, oczywiście żadnego Miloga, przedstawicieli na Francję i 15 innych kwestii :-). Psychotechnika to akurat kwestia najmniejsza i na 2 godziny za 200 zł więc jeśli tu jest problem, to nie chcę myśleć jak wygląda całą reszta :-).

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: ROM BEX transport » 4 sty 2018, o 20:11

dychu nien robimy międzynarodówki to mi te papiery nie są potrzebne. Ja pytam o krajówke

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: Dychu » 4 sty 2018, o 20:22

ROM BEX transport pisze:dychu nien robimy międzynarodówki to mi te papiery nie są potrzebne. Ja pytam o krajówke
A to zwracam honor kolego :-) i uwierz mi, tak kwestie papierowe to już nie dasz rady, musisz mieć firmę zewnętrzną która zajmie się i pilnowaniem Twojej dupy i rozliczaniem kierowcy. Jak leciałem w ostatnią trasę, miałem dość grubą teczkę z obowiązkowymi dokumentami i powiem szczerze, sam się w tej teczce gubię co do czego i po cholerę :-). To zupełnie inna bajka i niestety, wszystkie przepisy tak rygorystyczne, że samemu nie da się tego już ogarnąć.

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: ROM BEX transport » 4 sty 2018, o 20:28

no na międzynarodówce to akurat wiem że tam więcej papierów i wymogów niż samej roboty dlatego też zostaliśmy na kraju. tylko właśnie ktoś napisał że zmieniły się przepisy co do psychotestów na kraju chyba że zle kojarze to wole się upewnić. żeby mnie i innych itd nie ścigało potem

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: Dychu » 4 sty 2018, o 20:34

Zmieniły się, zrób im. Jak załatwisz sobie fajny punkt, to będziesz robił im to hurtowo i za małą kase bo standardowo to kwota 220 zł a przy stałej współpracy to pewnie zejdziesz do 150-170 zł a i czasowo to max 2 godziny jak ktoś chce byś skrupulatny i służbowo to robić :-). Natomiast kolega wyjaśnił i przetoczył dokładnie przepisy więc nie wiem dlaczego na siłę zaczynasz nowy wątek jak kwestia jest jasna i rozstrzygnięta...

Awatar użytkownika
ROM BEX transport
Użytkownik
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:11 lis 2017, o 06:47
Samochód:master 3 szmata
Firma:ROM BEX
Uprawnienia:a,b,c,

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: ROM BEX transport » 4 sty 2018, o 20:41

dobra dzięki jutro ogarne to i zrobie wszystkim. napisałem tu żeby nie przewalać 10 stron tamtego wątku. mniej więcej wiem gdzie to ale jeszcze siedze na transie bo potrzebuje doładunek z elbląga na wawe i drugi pusty na wawie. to pomyślałem że szybciej będzie nowy wątek to tyle.

Awatar użytkownika
Bzyku
Użytkownik
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:12 lip 2015, o 20:17
Uprawnienia:B

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: Bzyku » 4 sty 2018, o 21:46

Badanie powinno być przeprowadzone podczas badań wstępnych. Jest ono wystawiane bez daty ważności. To czy należy je powtórzyć decyduje lekarz podczas badań okresowych. Dotyczy ono wszystkich którzy mają wpisane w skierowaniu do lekarza prowadzenie pojazdu służbowego.

Awatar użytkownika
BoberKSG
Posty:311
Rejestracja:15 lis 2017, o 10:14
Samochód:Renault Master 10EP
Uprawnienia:A,B,C+E,ADR
Lokalizacja:Górny Śląsk

Re: badania psychotechniczne dla 3,5dmc

Post autor: BoberKSG » 4 sty 2018, o 22:01

Napiszę tutaj, by nie zakładać nowego tematu. Być może to chwilowa usterka, ale od tygodnia nie mogę zalogować się do Miloga. Macie podobnie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”