Co poza pasami w trasę

Tutaj mozesz zadać pytanie zwiazane z transportem do 3,5 DMC
Awatar użytkownika
Gabriel88
Użytkownik
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:9 paź 2017, o 21:05
Uprawnienia:B
Co poza pasami w trasę

Post autor: Gabriel88 » 3 gru 2017, o 15:41

Witam ponownie
mam do Was takie pytanko co potrzebne na wyposażeniu gdy jadę na Europę posiadam tak;
trójkąt, apteczka, lewarek to podstawa wiadomo
Łańcuchy na koła, 5pasów transportowych ( czy ta ilość starczy ?? zaznaczam że samochód mam na 10europalet )
6 narożników
10 mat antypoślizgowych
drabina

co jeszcze potrzeba ??
Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Dychu
Użytkownik
Użytkownik
Posty:753
Rejestracja:21 cze 2017, o 11:44
Samochód:Master Wejkama
Uprawnienia:B,C,C+E, ADR, HDS

Re: Co poza pasami w trasę

Post autor: Dychu » 5 gru 2017, o 22:43

To rzecz gustu kolego ale powiem co ja mam w standardzie :-).
Pas zawsze zapasowy mam jeden, na 10 palet mam chociaż 12 narożników, maty mam dwie w rolkach na całą długość auta, troszkę inaczej to robię niż inni :-).
Żarówki, bezpieczniki, trytytki, szara taśma samoprzylepna w razie pocięcia plandeki, klucze kpl., a do Masterki dodatkowo komplet torxów, klej super glu lub coś podobnego, ładowarki do nawigacji i telefonów i zawsze jedna zapasowa oraz oczywiście rozgałęziacz go gniazda zapalniczki. Apteczka to troszkę inna niż podstawowa bo u mnie to poważna skrzynka gdyż wylatuje w EU powyżej miesiąca więc wolę mieć pod ręką antybiotyk, komplet na grype, przeciwbólowe, bandaż, plastry i kilka innych na wszelki wypadek.
Mam nadzieję, że o to Ci chodziło :-).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zoltek
Użytkownik
Użytkownik
Posty:77
Rejestracja:28 paź 2016, o 17:41
Samochód:Renault Master
Firma:ZolTrans
Uprawnienia:T,B,B+E,C,C+E,KK,KO
Lokalizacja:małopolskie
Kontakt:

Re: Co poza pasami w trasę

Post autor: Zoltek » 9 sty 2018, o 18:14

Przy samochodzie 8 EP pasy 4 + 4 zapasowe (więcej i tak nie zapniesz bo nie ma o co), narożników mam chyba z 12 albo 14 bo tak w skrzynce pasuje żeby nie goniły ;), maty mam ale nie wiem ile bo ciągle jakieś przybywają albo ubywają, 2 listwy zabezpieczające. To tyle jeśli chodzi o zabezpieczanie ładunku.
Jeśli chodzi o sam samochód to tak jak Dychu napisał plus: śrubokręty, młotek, metr (taśma miernicza), mam też w samochodzie alkomat (wymagany we Francji).

Natomiast czy jest sens posiadania większej ilości pasów niż jesteś w stanie zapiąć na skrzyni? Oczywiście! Wystarczy, że zatrzyma Cię ktoś na drodze i odrzuci Ci wszystkie 4 pasy jakimi masz spięty towar a Ty masz tylko 2 zapasowe i co wtedy? Dupa zbita trzeba kupować i zapłacisz jak za woły. Narożniki czy maty to już inna sprawa tutaj jak nie masz to jakoś można sobie jeszcze poradzić.

Awatar użytkownika
Wolf
Moderator
Moderator
Posty:1633
Rejestracja:18 lis 2013, o 11:18
Samochód:Fiat Ducato
Firma:PHU
Uprawnienia:B
Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Re: Co poza pasami w trasę

Post autor: Wolf » 10 sty 2018, o 11:48

Zoltek pisze:Przy samochodzie 8 EP pasy 4 + 4 zapasowe (więcej i tak nie zapniesz bo nie ma o co), narożników mam chyba z 12 albo 14 bo tak w skrzynce pasuje żeby nie goniły ;), maty mam ale nie wiem ile bo ciągle jakieś przybywają albo ubywają, 2 listwy zabezpieczające. To tyle jeśli chodzi o zabezpieczanie ładunku.
Jeśli chodzi o sam samochód to tak jak Dychu napisał plus: śrubokręty, młotek, metr (taśma miernicza), mam też w samochodzie alkomat (wymagany we Francji).

Natomiast czy jest sens posiadania większej ilości pasów niż jesteś w stanie zapiąć na skrzyni? Oczywiście! Wystarczy, że zatrzyma Cię ktoś na drodze i odrzuci Ci wszystkie 4 pasy jakimi masz spięty towar a Ty masz tylko 2 zapasowe i co wtedy? Dupa zbita trzeba kupować i zapłacisz jak za woły. Narożniki czy maty to już inna sprawa tutaj jak nie masz to jakoś można sobie jeszcze poradzić.
Przerabiałem temat z pasami, podobno były poszarpane, POLIZAI fotki porobił i podobno zdjęcia do odbiorcy ładunku miał wysłać, koszt promocji 40e, w sumie oglądałem pasy i szczerze nie wiem o co chodziło,kierowca mówił że to na siłę szukali czegokolwiek, żeby było ciekawie pasy te dalej jeżdżą na tym aucie, i mimo kontroli BAG czy POLIZAI nikt się ich nie czepia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”